Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Taka sytuacja z Policja

  1. #11
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Bezi no na komendzie przyjałem , Elvis no w jakim świecie ? nie broję , nie miałem nigdy kłopotów z prawem, nie mam doświadczenia w walce w sądzie ani prawnika za plecami , skąd mam wiedziec czy z 300zł mandatu nie będzie 3000 zł kosztów sądowych czy cos ?

  2. #12
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    No i bardzo dobrze ,że jesteś normalnym człowiekiem.

    W opisanej przez Ciebie sytuacji ewidentnie widać ,że chcieli Ci dołożyć za wpisy na Fb. To jest właśnie POLSKA

  3. #13
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Arktissilber Zobacz posta
    ...Policjant po służbie nie ma prawa Ci dać mandatu ..
    I tu się nie zgodzę. Policjant po służbie ma prawo, a nawet obowiązek podjąć interwencję jeżeli jest świadkiem nieprzestrzegania prawa.
    Legitymuje się odznaką i jest traktowany tak jakby był na służbie.
    Natomiast co do zaistniełej sytuacji, to osobiście nie przyjąłbym mandatu na komendzie.
    I w sądzie to policjanci musieliby się tłumaczyć z jakiego powodu wystawili go nazajutrz, a nie w momencie podejmowania interwencji.
    Prawo nie działa wstecz.

  4. #14
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    No i bardzo dobrze ,że jesteś normalnym człowiekiem.

    W opisanej przez Ciebie sytuacji ewidentnie widać ,że chcieli Ci dołożyć za wpisy na Fb. To jest właśnie POLSKA
    tak dokładnie to musiało być zapalnikiem w tej sprawie....nic , chowam blende i zakładam normalne tylne lampy , bo pewnie teraz bedę miał kontrolę co chwile , tym bardziej że powiedziałem im że chętnie popatrzę czy skoda fabia kombi i czarny avensis jeżdżą zawsze zgodnie z przepisami ( bo to ich auta ) ;) i że zamiast zajmować się pierdołami typu tablica zapewne ujawnili by poważniejsze wykroczenie .... bo co mogłem więcej , życzyłem udanej służby dziś i poszedłem

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Po pierwsze coś tam pogadali i odjechali...potem na podstawie wpisu na FB dzwonią i chcą abyś przyszedł...ja powiedział bym...proszę wysłać wezwanie bo skąd mogę wiedzieć z kim naprawdę rozmawiam...Niepotrzebnie tam poszedłeś i przyjąłeś ten mandat...Mnie kiedyś jeszcze milicja w stanie wojennym wzywała na posterunek za pośrednictwem znajomego...przekazał mi,że mam się wstawić w poniedziałek o 8-mej rano...Olałem to i nikt więcej się nie upominał,że mam się tam wstawić...Czasy się zmieniły ale prawo chyba nie tak bardzo co?Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #16
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    przyszedł dzielnicowy i pyta czy się stawię czy ma pisać wezwanie , no ja na to że się stawie bo nie mam przed czym i przed kim uciekac , no to pojechałem , co do działania prawa wstecz to nie wiem , twierdzą że mają 14 dni na wystawienie mandatu , tylko ciekawe czy coś w notatkach służbowych jest wskazane że kontrola była w sobotę po służbie autem prywatnym a mandat w poniedziałek na komendzie

  7. #17
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Mandat przyjąłeś, oznacza to, że się zgodziłeś z wykroczeniem. Teraz nic już nie zrobisz. Jakbyś nie przyjął, wtedy byś dostał sąd i byś mógł się bujać. Ale za 300 PLN to szkoda buty wycierać.

    Załóż rejestrację i nie zadzieraj z Policją jak nie masz pleców, bo to tylko proszenie się o kłopoty.
    pozdrawiam Bartek

  8. #18
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    znam ich auta prywatne , mam dość duże grono znajomych , popatrze jakiś czas czy nie łamią przepisów na służbie lub po służbie , aparat zawsze w pogotowiu bedzie , też będa musieli trochę uważać , bo w sobotę jechali bez pasów np. nie przedstawili mi sie w sobotę ani dziś na komendzie także nie wiem w zasadzie z kim rozmawiałem czy z posterunkowym Adasiem czy aspirantem Romanem , tylko tyle moża chcą mnie pilnować to i oni będa pilnowani , drugi rejestrator na tylna szybę już zamówiony , będą nagrywać cały czas , mam nauczke bo czasem nie chciało mi się go włączać ....

  9. #19
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Mówię Ci nie kombinuj. Znajomy sfilmował brutalną interwencję policji, potem to rozpowszechnił.

    Po dwóch tygodniach go zatrzymali, oświadczyli, że jest podejrzany o handel narkotykami, na parkingu pod sklepem leżał skuty przez pół dnia. rozebrali mu auto w ciągu paru godzin do gołej blachy i odjechali.

    Później wysłali pismo, że się pomylili, a sąd w dwóch instancjach orzekł, że mieli prawo tak działać, bo było podejrzenie, że jest uzbrojony i niebezpieczny. Auto poszło na złom, rwali plastiki i łamali wszystko jak leciało.
    pozdrawiam Bartek

  10. #20
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    no właśnie taki kraj i kazdy jak im odpuści to będą dalej tak robili , co chcą i jak chcą w imieniu służby i w literze prawa a nawet nie umieją się przedstawić , przecież jak każdy obywatel mam prawo zgłosić ewentualne wykroczenie , lub nawet nie ja ;) bo po co ja jak każdy inny może tak samo , byle mieć nagranie ,jak mi auto rozbiorą to szybciej za malowanie się wezmę :D

Podobne wątki

  1. ciekawa sytuacja :)
    Przez dealer25 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 10:00
  2. Włoska policja i BMW
    Przez -czarek- w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 17:21
  3. Postojówki niczym Policja...
    Przez Livre w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 18:30
  4. Dziwna sytuacja...
    Przez bmwe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 18:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •