Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69

Wątek: Sekwencja - rzeczywiste spalanie

  1. #31
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Witam,

    prosilbym w tym momencie o powrot do tematu i o "normalna rozmowe" :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    najlepiej stworzyc ankiete dla najczesciej wystepujacych pojemnosci 7er i zakresy spalania, same wyniki bez zbednych dodatkowych postow jak to zawsze bywa w dziale lpg :) przynajmniej wyjdzie nam jakas srednia ;]

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    :)

    Cytat Zamieszczone przez greg38
    Witam,

    prosilbym w tym momencie o powrot do tematu i o "normalna rozmowe" :D
    dobrze gada ..lejcie mu browca..


    a tak na marginesie załózcie sobie jakiś dział w stylu gaziarz kontra gaziarz...i róbcie walki w stylu rap-fight bo to już zaczyna być zenujące..

    koguciki sie szarpią ale o co?

    klientów...na forum......echhhh

    Easy

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ja tylko powiem ,że na innym forum Nikos mi pomógł,służy radą nie myślcie o nim żle ,wydaje mi się ,ze nie robi tego dla reklamy.[trochę upłynęło czasu od ostaniej wypowiedzi , jestem od nie dawna] ;)

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    7
    BMW
    E61 LCI
    Skąd
    UK
    Wracajac do tematu jezeli zakladasz spalanie w granicach 27 litrow to polecam inne auto albo odwiedzic kogos kto posiada wiedze a nie znizki w hurtowni :)
    Ponastepne gratuluje pomyslu odpalania na gazie przy -20 stopniach. Widac ze zero pojecia na temat mechaniki lub czegos w tym stylu.

    Ja uwazajac ze porducent wie co pisze (co prawda nikt nie podaje ze obsluzy dana moc przy max obciazeniu :) wiec na biegu jalowym obsluzy wszsytko ) do swojej bmw ksiazkowo 218 koni wlozylem reduktor kme silver podobno do 280koni

    (tak na marginesie dla tych co nie wiedza bo ja juz wiem reduktor silver duzo lepiej ogrzewa gaz niz gold.)

    Tak wiec zeby nie gmatwac cisnienie przy max bucie spada z 1 bara do 0,4 a przy cut off wzrasta do 1,9 bara.

    Pytanie jak to ma jezdzic ?? :)

    Wlasnie z takich niby pierdol biora sie wlasnie takie problemy jak duze spalanie, szarpanie itp itd oraz czeste co slysze gaz niszczy silnik !! g prawda :)

    Dodam tylko jeszcze ze wybor elektroniki i wtryskow ma takze ogromne znaczenie
    Ja niestety wrzucilem Zenita i mam same problemy bo przy 5 stopniach brak korekt temp powoduje problem z przelaczeniem na gaz.

    Daze do tego ze warto wysluchac kazdego a nie uwazac ze jest sie najmadrzejszym.

    I Nikos ma racje ze powinno sie walczyc z ludzmi ktorzy chca zniszczyc nasze silniki!!

    Konczac jezeli jezdzisz tylko 10km to lepiej zakup citroena AX w dieslu :) ponoc bardzo oszczedny.

    Zakladanie gazu na 10km ?? bezcenne :D hehe

    aha nie jestem zadnym gaziarzem takze bez wycieczek osobistych prosze bo wryj dac moge dac :D

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    35
    BMW
    Brak
    Skąd
    Trójmiasto
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    masz racje lepiej iść na całość i kupić 750 ale kupiłem 740 bo 750 nie było w manualu
    trzeba było brać 750 i z 8series manuala przełożyć hihi :P

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez ciechann
    gratuluje pomyslu odpalania na gazie przy -20 stopniach. Widac ze zero pojecia na temat mechaniki lub czegos w tym stylu.
    no widzisz, a wieloletnia praktyka pokazuje, że zupełnie nic zauważalnego się nie dzieje...
    Uprzedzając pytanie - rozbierałem silnik z przebiegiem 200 tysięcy po 100 tysiącach takiego jeżdżenia (poprzednie auto, nie bmw) - nie było widać nic nadzwyczajnego jak na taki przebieg - w szlifierni potwierdzono opinię.


    Cytat Zamieszczone przez ciechann
    jezeli zakladasz spalanie w granicach 27 litrow to polecam inne auto albo odwiedzic kogos kto posiada wiedze a nie znizki w hurtowni :)
    [...]
    Konczac jezeli jezdzisz tylko 10km to lepiej zakup citroena AX w dieslu :) ponoc bardzo oszczedny.
    Zakladanie gazu na 10km ?? bezcenne :D hehe
    zażartuję odpowiadając zgodnie z tradycją tego forum:
    a mnie stać, zazdrościsz? kup sobie matiza jak Cię przeraża 27 litrów :P

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Cytat Zamieszczone przez ciechann
    gratuluje pomyslu odpalania na gazie przy -20 stopniach. Widac ze zero pojecia na temat mechaniki lub czegos w tym stylu.
    no widzisz, a wieloletnia praktyka pokazuje, że zupełnie nic zauważalnego się nie dzieje...
    Uprzedzając pytanie - rozbierałem silnik z przebiegiem 200 tysięcy po 100 tysiącach takiego jeżdżenia (poprzednie auto, nie bmw) - nie było widać nic nadzwyczajnego jak na taki przebieg - w szlifierni potwierdzono opinię.


    Cytat Zamieszczone przez ciechann
    jezeli zakladasz spalanie w granicach 27 litrow to polecam inne auto albo odwiedzic kogos kto posiada wiedze a nie znizki w hurtowni :)
    [...]
    Konczac jezeli jezdzisz tylko 10km to lepiej zakup citroena AX w dieslu :) ponoc bardzo oszczedny.
    Zakladanie gazu na 10km ?? bezcenne :D hehe
    zażartuję odpowiadając zgodnie z tradycją tego forum:
    a mnie stać, zazdrościsz? kup sobie matiza jak Cię przeraża 27 litrów :P
    Myślę, ze ciechann słusznie prawi.. mi tez do niedawna palił prawie 29l - jeden z chłopaków na forum poprawiał mi instalacje, poregulował wtryski, porobił jakies cuda i pali 24 a do pracy tez mam niedaleko.
    Co do spalania, jakbys policzył 27l, to taki sam koszt jazdy jak na PB, wiec po co było zakładać gaz?:] i to samo pytanie mi sie nasuwa po Twojej wypowiedzi, ze stac Cię na taką jazde;p

    Czy to bedzie odpalanie na gazie przy -20 czy jazda na gazie dorównująca kosztom jazdy na PB.
    W obydwu przypadkach nie kupiłbym samochodu po takim użytkowaniu

    Zartuje oczywiście
    to Twoje auto i Twoja sprawa jak je użytkujesz:)
    per aspera ad astra

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez ariusz
    Myślę, ze ciechann słusznie prawi.. mi tez do niedawna palił prawie 29l - jeden z chłopaków na forum poprawiał mi instalacje, poregulował wtryski, porobił jakies cuda i pali 24 a do pracy tez mam niedaleko.
    Gdybym miał sekwencję to pewnie spalanie już dawno by zostało zmniejszone. Nie mając sekwencji wycieczka do dowolnego warsztatu zajmującego się LPG kończy się ofertą założenia sekwencji za 2500-3500. Tak jakby historia świata zaczęła się w dniu wynalezienia sekwencji :) Cały ten temat został założony żeby skonfrontować z innymi moją opinię na temat opłacalności takiej inwestycji.

    Cytat Zamieszczone przez ariusz
    Co do spalania, jakbyś policzył 27l, to taki sam koszt jazdy jak na PB, wiec po co było zakładać gaz?:]
    27 * 1,62 = 43,74 zł.
    43,74 / 3,87 = 11,3 l/100km.

    Chyba mi nie powiesz, że M30B35 spali w mieście w korkach 11 litrów...
    W mieście czyli w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu i innym o podobnym zaludnieniu a nie w Radomiu, Płocku, Opolu czy Kołobrzegu :)
    Zresztą dyskusja jest bezprzedmiotowa, gdyż nie zakładałem gazu - był w aucie gdy je kupiłem. Gdybym założył za własne pieniądze i byłoby spalanie na poziomie 27 to ostro bym się zdenerwował i jeździłbym do gaziarza z reklamacją do skutku.

    Cytat Zamieszczone przez ariusz
    W obydwu przypadkach nie kupiłbym samochodu po takim użytkowaniu
    a ja bym kupił - widziałem wnętrze silnika po takiej eksploatacji przez dłuższy okres czasu i nic szczególnego mu nie było. Jak pisałem wcześniej opinia potwierdzona przez fachowców w szlifierni.

    P.S. Z racji ocieplenia spalanie spadło mi do 25 podczas "jazdy" (stania?) po Wrocławiu. ;)

  10. #40
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Moze nie w odpwiednim temacie ale tez tak pod ten temat podchodzacy
    BMW e65 735i sekwencja trasa ogolnie 1120km po A4 i innych drogach,na A4 srednio 200km /h ale i 250 tez szlo bez problemu
    na pokladzie 4osoby i pelny bagaznik takze dosyc ciezki,i sr. spalanie wyszl lekko ponad 16 LPG jak dlamnie ok....

    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •