Witam jak pisałem we wcześniejszym temacie ... problemy z ogrzewaniem rozwiązane termostat wymieniony..płyn wymieniony na prestone (na oryginalnym bmw strasznie twardniały wierze) zaworki nowe wymienione ...


...lecz jeden temat jest nadal Po wymianie termostatu po odpaleniu silnika na ciepłym przez chwile śmierdzi w aucie płynem chłodzącym ....podczas jazdy czasami ale rzadko.. auto rozgrzane ma 93*C (tak zawsze trzyma temp silnik) gaszę autko idę do sklepu wracam , odpalam jak odpali to po sekundzie z kratek da sie wyczuć zapach płynu chłodzącego.... ustaje on po 5sekundach.... nasuwają mi sie na myśl tylko jedno... nagrzewnica gdzieś przepuszcza...ale na tyle mało ze ani szyby nie parują, ani nie jest mokro na dywanikach...ani po założeniu przyrządu do sprawdzania szczelności i napompowaniu 1,5 bara po 30minutach nic nie z chodzi ciśnienie....


...moje zapytanie czy ktoś miał przypadek żeby w e38 nagrzewnica przeciekała lub sie pociła...?

....czy jest jakaś możliwość żeby pomacać ręka obudowę nagrzewnicy bez wyciągania pulpitu ...żeby sprawdzić cz nie jest gdzieś mokre?

Dodam ze nie mogę zlokalizować wycieków nigdzie w komorze silnika a szukałem wielokrotnie... nie widać także znaczących ubytków płynu chłodziarzach...


będę wdzięczny za pomoc:)

czy ktoś może mi podesłać schemat umiejscowienia tej nagrzewnicy?