Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ wnetrze] Nagrzewnica e38 750i

  1. #1
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań

    [ wnetrze] Nagrzewnica e38 750i

    Witam jak pisałem we wcześniejszym temacie ... problemy z ogrzewaniem rozwiązane termostat wymieniony..płyn wymieniony na prestone (na oryginalnym bmw strasznie twardniały wierze) zaworki nowe wymienione ...


    ...lecz jeden temat jest nadal Po wymianie termostatu po odpaleniu silnika na ciepłym przez chwile śmierdzi w aucie płynem chłodzącym ....podczas jazdy czasami ale rzadko.. auto rozgrzane ma 93*C (tak zawsze trzyma temp silnik) gaszę autko idę do sklepu wracam , odpalam jak odpali to po sekundzie z kratek da sie wyczuć zapach płynu chłodzącego.... ustaje on po 5sekundach.... nasuwają mi sie na myśl tylko jedno... nagrzewnica gdzieś przepuszcza...ale na tyle mało ze ani szyby nie parują, ani nie jest mokro na dywanikach...ani po założeniu przyrządu do sprawdzania szczelności i napompowaniu 1,5 bara po 30minutach nic nie z chodzi ciśnienie....


    ...moje zapytanie czy ktoś miał przypadek żeby w e38 nagrzewnica przeciekała lub sie pociła...?

    ....czy jest jakaś możliwość żeby pomacać ręka obudowę nagrzewnicy bez wyciągania pulpitu ...żeby sprawdzić cz nie jest gdzieś mokre?

    Dodam ze nie mogę zlokalizować wycieków nigdzie w komorze silnika a szukałem wielokrotnie... nie widać także znaczących ubytków płynu chłodziarzach...


    będę wdzięczny za pomoc:)

    czy ktoś może mi podesłać schemat umiejscowienia tej nagrzewnicy?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    A możesz mi powiedzieć czy termostat wymieniałęś razem z obudową ??
    W obudowie termostatu jest jakiś czujnik , który u mnie był cały skruszały jak go ledwo dotrnąłem to został mi w rece
    Czy wiesz od czego on jest i można go kupić ??


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...576b2fb4f.html

  3. #3
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    witam tak wymieniałem z całą obudowa koszt razem z wymianą 1000zł termostat (komplet) 300zl, wymienili mi także dwa węzę wodne bo były spękane...




    ps: nadal nie mam rozwiązania z tym zapachem we wnętrzu????? :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    witam żeby nie zakładać nowego tematu dołączę się do tego.

    Też występuje u mnie ten problem zapachu płynu chłodzącego w aucie BMW E32 730 V8.

    Nie mam mokrych dywaników,(tu gdzie się trzyma nogi tam gdzie jest miecz jeszcze nie zaglądałem)

    Po zostawieniu auta np. pod sklepem na kilka minut szyby zaczynaja parować( zjawisko parowania szyb nie występuje podczas jazdy)

    Nie sprawdzałem jeszcze po jakim przebiegu ale u mnie ubywa płynu, w komorze silnika raczej wycieku nie ma zaglądałem tam nieraz.

    podejrzewam że płyn dostaję się w jakiś sposób do nawiewów, dlatego w aucie smierdzi, i teraz gdzie mam szukac tej usterki co rozebrac gdzie zagladać, od czego zacząć??

    nie wiem czy to ma jakis związek ale podczas jazdy gdy auto powkrecam na obroty, temperatura grzania wzrasta i to dosyc znacznie, wyczytałem gdzies na forum że może byc to wina nieszczelnych uszczelek na elektrozaworach i gdzy cisnienie rośnie w silniku one przepuszczaja płyn i dlatego jest nieraz zagorąco, ale dlaczego jest ten smród płynu w kabinie??

  5. #5
    Co do "slodkiego" smrodu plynu w kabinie to tylko jedno - wymiana nagrzewnicy. Nielatwa to robota i nie tania, ale nie ma innego sposobu

    Niestety warto i weze powymieniac, bo nasze auta maja po 10 latek. Koszt stosunkowo niewielki, a spokoj bezcenny ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Mówiąc nagrzewnica masz na myśli to coś:



    Żeby sprawdzić, czy to ona cieknie musiał bym szukać tam gdzie sie wymienia filtr kabinowy, z tego miejsca sięgnę ją ręką, czy ona umiejscowiona jest gdzies w komorze silnika.

    Nagrzewnica jak przepuszcza to nie powinienem mieć mokrych dywaników.
    a jeżeli mowa o wężach to chodziło ci o te co ida do nagrzewnicy??

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Znalazłem wyciek, w komorze silnika tak jak na zdjeciu w tym plastiku który jest z chłodnicą, czy sam ten plastik mozna kupic czy to jest jedna wspólna cześć ,,chłodnica"??



    dokładnie leci z tego kółka (zaznaczone na czerwono)



  8. #8
    Jak sie nie myle to czeka cie wymiana całej chłodnicy. Do tego plastiku jest zagniatana specjalną prasą bok chłodnicy. Podobno są magicy którzy potrafią to zrobić ale myśle ze takich ze swiecą szukać



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    No to niezła lipa :(

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    16
    BMW
    e38 725
    Skąd
    katowice/wiedeń
    e 38 moje wymiana nagrzewnicy to 600 plus nagrzewnica razem 1000 auta nie mialem 3 dni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •