Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Skrzynia biegów Renault Safrane

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie

    Post Skrzynia biegów Renault Safrane

    Witam
    Wiem, ze to forum 7er, a nie renault jednak nie jestem zarejestrowany na żadnym innym forum związanym typowo z mechaniką itp wiec postanowiłem spytać się tutaj
    Chodzi o Renault Safrane 3.0 z 2000roku, a dokładniej o skrzynie automatyczną.
    Myślę nad zakupem konkretnego egzemplarza jednak jest problem.Wlasciciel stwierdził, ze włozył w remont 6800zł i nadal nie jest wszystko OK.Wg niego auto jedzie do przodu jak się rozgrzeje.Moje pytanie jest takie-jesli zostało włozone tyle kasy w skrzynie to co tam musi siedzieć, ze nadal jest niesprawna?Skoro juz ktoś w niej grzebal i nie dał rady to jest sens to naprawiać czy lepiej kupić drugą skrzynkę?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar lumma1
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    62
    BMW
    e38
    Skąd
    DWL
    Mój koleś lubuje się w Szafach i jeśli chodzi o automat to tylko przy silniku 2.5 bo 3.0 jest bardzo awaryjna na wszystkich forach Renówek piszą a naprawa jest kosmicznie droga - cytuje jego słowa bo on naprawdę jest maniakiem Szaf (tak je zwą)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Dzieki za odpowiedz, moglbys sie jeszcze cos go podpytać czy warto kupować uzywane skrzynie z gwarancją rozruchową?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Mam Safrane 3.0 V6 24V automat i z tego co wiem to jest to skrzynia ZF'a, wiec chyba nie powinno być takich problemów?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Wlasnie dokladnie chodzi mi o motor 3.0 V6 24V automat.Jesli ktos cos wie to prosze o info bo sprawa dosyć pilna.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Wydaje mi się, że koleś coś ściemnia, albo trafił na wyjątkowych partaczy/oszustów, bo to jest zwykły automat, bez żadnych czarów. U mnie skrzynia śmiga bezawaryjnie (auto mam trzy lata, ale z tego co pamiętam to poprzedni właściciel, poza wymianą oleju nic przy niej nie robił).

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Skrzynia to ZF 4HP20, ale nie da się w niej wymienić filtra oleju normalnie. Można, ale trzeba ją wyjąć i rozebrać, aż dziw, że ZF zrobił takie partactwo. Zaleca się wymianę dynamiczną, ale to jest tylko pudrowanie problemu. Z tego powodu te skrzynie dostają syfu w sterowanie i jest koniec.

    Skrzynia prosta, ale jak przypycha się filtr to zaciera się pompa, łożyska, a potem to już powolny zgon. ZF zaleca wymianę filtru w tej skrzyni co 60 tyś.

    Jak już się uparłeś na to auto, to można kupić taką skrzynię i wyremontować, ale żeby potem co 60 tyś ją wyjmować i rozbierać to już żart, więc się zastanów dwa razy.

    I jeszcze sterownik skrzyni w nadkolu, to już mogli go w ogóle umieścić w wiadrze z wodą.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Tzn ja się nie uparłem, ale jest w cenie Fiata Uno.Poza tym ostatni wypust, xenon, navi, full elektryka, mnóstwo części nowych i mi się spodobała.
    Co do Renault 25 była jakiś jakiś czas temu na olx w wersji baccara.Cena chyba ok 2500zł.Załuje do tej pory, ze nie wzialem tego auta- co prawda trzeba było wlozyc troche gotówki aby to jezdzilo, ale 6 cylindrów i wszystko w rudej skórze(łącznie z deską).
    Jesli rzeczywiscie jest taki problem ze skrzynią w tym aucie to chyba odpuszczę temat.

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    No to bierz i zrób przekładkę na manual, akurat w Renault ten temat jest dobrze znany.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Ile taka zmiana może kosztować razem z potrzebnymi częściami? skrzynia, sprzeglo, pedały i co tam jeszcze trzeba? Bo na allegro jest automat do 3.0 z gwarancją za 1400zł.

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 02:00
  2. [skrzynia] skrzynia biegów
    Przez bonou2 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 16:58
  3. [skrzynia] Skrzynia biegów
    Przez BeeMWu. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 20:47
  4. Skrzynia biegów.
    Przez DyZmA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •