Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Skrzynia biegów Renault Safrane

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie

    Post Skrzynia biegów Renault Safrane

    Witam
    Wiem, ze to forum 7er, a nie renault jednak nie jestem zarejestrowany na żadnym innym forum związanym typowo z mechaniką itp wiec postanowiłem spytać się tutaj
    Chodzi o Renault Safrane 3.0 z 2000roku, a dokładniej o skrzynie automatyczną.
    Myślę nad zakupem konkretnego egzemplarza jednak jest problem.Wlasciciel stwierdził, ze włozył w remont 6800zł i nadal nie jest wszystko OK.Wg niego auto jedzie do przodu jak się rozgrzeje.Moje pytanie jest takie-jesli zostało włozone tyle kasy w skrzynie to co tam musi siedzieć, ze nadal jest niesprawna?Skoro juz ktoś w niej grzebal i nie dał rady to jest sens to naprawiać czy lepiej kupić drugą skrzynkę?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar lumma1
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    62
    BMW
    e38
    Skąd
    DWL
    Mój koleś lubuje się w Szafach i jeśli chodzi o automat to tylko przy silniku 2.5 bo 3.0 jest bardzo awaryjna na wszystkich forach Renówek piszą a naprawa jest kosmicznie droga - cytuje jego słowa bo on naprawdę jest maniakiem Szaf (tak je zwą)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Dzieki za odpowiedz, moglbys sie jeszcze cos go podpytać czy warto kupować uzywane skrzynie z gwarancją rozruchową?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Mam Safrane 3.0 V6 24V automat i z tego co wiem to jest to skrzynia ZF'a, wiec chyba nie powinno być takich problemów?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Wlasnie dokladnie chodzi mi o motor 3.0 V6 24V automat.Jesli ktos cos wie to prosze o info bo sprawa dosyć pilna.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Wydaje mi się, że koleś coś ściemnia, albo trafił na wyjątkowych partaczy/oszustów, bo to jest zwykły automat, bez żadnych czarów. U mnie skrzynia śmiga bezawaryjnie (auto mam trzy lata, ale z tego co pamiętam to poprzedni właściciel, poza wymianą oleju nic przy niej nie robił).

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Skrzynia to ZF 4HP20, ale nie da się w niej wymienić filtra oleju normalnie. Można, ale trzeba ją wyjąć i rozebrać, aż dziw, że ZF zrobił takie partactwo. Zaleca się wymianę dynamiczną, ale to jest tylko pudrowanie problemu. Z tego powodu te skrzynie dostają syfu w sterowanie i jest koniec.

    Skrzynia prosta, ale jak przypycha się filtr to zaciera się pompa, łożyska, a potem to już powolny zgon. ZF zaleca wymianę filtru w tej skrzyni co 60 tyś.

    Jak już się uparłeś na to auto, to można kupić taką skrzynię i wyremontować, ale żeby potem co 60 tyś ją wyjmować i rozbierać to już żart, więc się zastanów dwa razy.

    I jeszcze sterownik skrzyni w nadkolu, to już mogli go w ogóle umieścić w wiadrze z wodą.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Tzn ja się nie uparłem, ale jest w cenie Fiata Uno.Poza tym ostatni wypust, xenon, navi, full elektryka, mnóstwo części nowych i mi się spodobała.
    Co do Renault 25 była jakiś jakiś czas temu na olx w wersji baccara.Cena chyba ok 2500zł.Załuje do tej pory, ze nie wzialem tego auta- co prawda trzeba było wlozyc troche gotówki aby to jezdzilo, ale 6 cylindrów i wszystko w rudej skórze(łącznie z deską).
    Jesli rzeczywiscie jest taki problem ze skrzynią w tym aucie to chyba odpuszczę temat.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Co do Renault 25 była jakiś jakiś czas temu na olx w wersji baccara.Cena chyba ok 2500zł.Załuje do tej pory, ze nie wzialem tego auta.
    Widzę że nie tylko ja mam ciągotki do 25 ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    No to bierz i zrób przekładkę na manual, akurat w Renault ten temat jest dobrze znany.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 02:00
  2. [skrzynia] skrzynia biegów
    Przez bonou2 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 16:58
  3. [skrzynia] Skrzynia biegów
    Przez BeeMWu. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 20:47
  4. Skrzynia biegów.
    Przez DyZmA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •