Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: kupno e38

  1. #1
    maculicauda
    Gość

    kupno e38

    witam wszystkich chce sprzedać moje a6 i kupić e38 i tutaj moje pytanie jak wybrać złoty środek, a mianowicie silnik dynamiczny ale do jazdy na co dzień czyli 750 odpada i musi być właściwy dla dwójki dzieci 6 i 2 lata .może ktoś ma jakiś pomysł

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    poszukaj sobie dzieki funkcji SZUKAJ bylo bardzo duzo o roznych silnikach pojemnosciach i tego typu pytania co moga cie zainteresowac!!!!!
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    maculicauda
    Gość
    ok to juz sprawdzałem pytanie na przykład czy diesela brac pod uwagę czy nie a może jest tak że taki samochód nie nadaje się do takich zadań jak mi jest potrzebny czyli duża ilość kilometrów i częte podróże jak również niedzielne wycieczki z rodzina i wyjazdy na wakacje z milionem bagażu bo a6 do tego nadaje sie świetnie a e38?

  4. #4
    E38 zdecydowanie sie nadaje!!!!!! Z niego się nie chce wysiadać jak to ktoś już napisał :) A wybór silnika to już sprawa indywidualna. Poczytaj o różnych silnikach, zobacz jak się ludziom sprawują i wtedy wybierz :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    82
    na dieslach sie nie znam wiec nie bede sie wypowiadac. Ale uwazam ze zlotym srodkiem bylby silnik 3,5l V8 (zagazowane :D ) 235K potrafi wcisnac w fotel, a jednoczenie ma mniejsze zapotrzebowanie na paliwo niz 4,4 chociaz opinie panuja ze 4,4 pali ciut wiecej niz 3,5. Szczerze watpie zeby tak bylo bo jest to prawie litr wiecej pojemnosci i 51KM wiecej wiec czyms to trzeba wykarmic. Znajomemu od ktroego kupie 7 pali ona 18l po miescie, jak i pod moim butem. Jest to normalna jazda bez butowania ale tez bez pieszczenia sie z gazem. Na trasie przy spokojnenj jezdzie 10-12 litrow. Mysle ze wynik przyzwoity.

    Wieloktronie na pewnym forum BMW pojawialy sie pytania 1,6 czy 1,8? to wtedy wszyscy radza 2,8 bo pali tyle co 2,0 a 2,0 pali ciut wiecej niz 1,6. Czyli sie okazywalo ze 2,8 pali 1 litr wiecej od 1,6 co jest smiesne :D abstrac***ac....

    ewentualnie jesli bys chcial smigac w miare oszczednie i wygodnie bez gazu to 2,8l tez podobno sprawuje sie przyzwoice. Ale sadzac po opiniach kolegow silniczek troche za slaby jak na taka ciezka bude. Wiec zloty srodek to 3,5l byly tez 3.0 ale sa to starsze konstrukcje.

    http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW

  6. #6
    Ale między 3,5 a 4,4 na prawde jest niewielka różnica w spalaniu, z tego co mi wiadomo to ok 2 litry. Przeglądnij sobie tematy o silnikach i raporty spalania na forum. Co do 4.4 to jeżdżąc po Krakowie można się zmieścić w 18-19, 5.4 raczej ciężko zejść poniżej 20. Jeśli nie zależy Ci na mega osiągach to dobrym pomysłem byłby 3.0d. Nie wiem ile to pali, ale wiem że 4.0d bierze po Krakowie 12-15, więc trzylitrówką pewnie w okolicach 11-12 można spokojnie się zamknąć. Jedyny minus klekotów- jak coś padnie, to trzeba przygotować większą gotówkę na naprawę, bo nie ma co ukrywać, ani turbina ani wtryski tanie nie są, a to zawsze może się zepsuć. Natomiast mimo naszego lipnego paliwa nie psuje się to jakoś nadmiernie często i najwięcej negatywnych opinii o tych silnikach słyszy się od osób, które się wypowiadają: "a bo brat kuzyna kolegi mojego szwagra to pół silnika musiał wymienić i wywalił 13 tyś na naprawę i ogólnie to nie polecam tego silnika" Po prostu trzeba liczyć się z tym że awarie w dieslach do tanich nie należą. Ale gdybym miał drugi raz wybierać, to skupiłbym się na silnikach 4.0d, 4.4 i 5.4. Pozostałe jednostki, przynajmniej dla mnie są za słabe. A jeśli decydował byś się na ropniaka to trzeba go na prawdę dobrze sprawdzić, najlepiej z kimś kto miał już wcześniej kontakt z tym silnikiem i wie jak to powinno jeździć, brzmieć i ogólnie wie czego i gdzie szukać, bo jak się wpakujesz w jakąś lipę to można się popłakać po wizycie w serwisie.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Mam podobny problem. Co prawda już bardziej sprecyzowałem swoje wymagania ale znalezienie fajnej 740i lub 735i po liftingu graniczy z cudem. Ja jestem ukierunkowany na 740i ale jeżeli trafi się fajna 735i to też rozważę i nie będę za bardzo wybrzydzał. Znacznie większy jest wybór diesli ale tak jak pisali koledzy 3.0 wydaje się za słaby natomiast 4.0 obawiam się, że jeśli coś "klęknie" to zapłacę za naprawę jak za mokre zboże. No i jestem w wielkim dylemacie :(
    A ze zła rodzi się dobro.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Wg mnie zloty srodek dla benzyny to 740i ale tylko M62. Diesel 730d ze wzgledu na to ze tych silnikow jest duzo co za tym idzie duzo czesci, ktore sa w miare tanie - niestety to muł wiec patrz opcja pierwsza :medit:
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  9. #9
    maculicauda - a ja proponuje przejazdzke 3.0d. Oczywiscie ze naprawy nie sa tanie, ale i silnik slaby nie jest. Zdrowe 3.0d jezdzi zupelnie przyzwoicie.

    Sam bym nie kupil diesla - mam kolejna benzynke 4.4 - ale zarowno 3.0d jak i 3.5 spokojnie daja rade. Rzeczywiscie diesle sa drozsze w naprawie.

    Abys sobie wyrobil zdanie na temat osiagow - proponuje jazde probna. To nic nie kosztuje a mozesz sie pozytywnie zaskoczyc.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Cytat Zamieszczone przez mavic
    Wg mnie zloty srodek dla benzyny to 740i ale tylko M62. Diesel 730d ze wzgledu na to ze tych silnikow jest duzo co za tym idzie duzo czesci, ktore sa w miare tanie - niestety to muł wiec patrz opcja pierwsza :medit:
    Całkowicie się zgadzam z tą opinią i mam takie same spostrzeżenia co do tych silników 3,0D. W E39 się sprawdza ale w E38 to już niekoniecznie.
    A ze zła rodzi się dobro.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •