Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: kupno e38

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    29
    BMW
    7
    Skąd
    wawa
    Panowie umówmy się - jesli 3.0 D jest "słabe", to Dacia Logan jest limuzyną... Wszystko zalezy od punktu widzenia oczywiście, więc nie zamierzam Wam udowadniać, że 193 KM w dieslu jest lepsze/gorsze od 258 czy ilus tam KM w benzynie. Tym bardziej, że w Niemczech szukając auta jeździłem 4,4 w benzynie i faktycznie, przyspiesza znakomicie.

    Problem z wyborem moim zdaniem leży trochę gdzie indziej - czy brać benzynę i gazować (jak dla mnie trochę nie tędy droga w przypadku BMW, amerykańskie auta to co innego), czy diesla i jeździć w spokoju pod jednym wszakże warunkiem - stan samochodu musi być idealny.

    Tylko kupno egzemplarza z realnym i sensownym przebiegiem daje Ci jakąkolwiek gwarancję dobre eksploatacji. Jak masz nakręcone pół miliona km, to chocbys chciał - spokojnie jeździć nie będziesz. Ale to z kolei wiąże się z ceną za auto - i tu sie kółko zamyka.

    Koledzy, sprawa wyboru benzyna/diesel jest indywidualna i tu nikt nikogo na "drugą" stronę nie przeciągnie. Kwestia naprawdę w stanie naszych ukochanych aut.

    Miałem kilka wysokich silników benzynowych, i przyspieszenie 6 sek do setki jest fajne, ale gdzie tak narawdę to wykorzystać? Kupiłem więc diesla 3,0, jeżdże z całkiem sensownym przyspieszeniem, spala mi śmiesznie mało, zapłaciłem więcej niż za ten rocznik w PL, więc cena zakupu wyszła mnie spora, ale w zamian mam luz, bo poza przeglądami zdarzają się sporadycznie totalne drobiazgi, jakie miałem i w nowych fabrycznie autach.

    Każdemu, kto kupuje E38 radziłbym jedno - memento: stan samochodu (!), a nie zakładanie że "ten a nie żaden inny". w przypadku używanego to nie działa. Ja też mało co nie przyjechałem 750, ale zwyciężył rozsądek. Tym razem ;)

    pozdrawiam Was wszystkich i życzę bezproblemowej eksploatacji, a koledze kupna zadbanego egzemplarza :)

  2. #12
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Moim zdaniem każde e 38 w dobrym stanie jest warte kupienia ,ale jak wiadomo takich mało ,nikt Ci nie sprzeda za małe pieniądze dobrego e 38. Co do silnika do zależy do czego Ci jest auto potrzebne do robienia dużo kilometrów, czy do wypadów niedzielnych. Jeśli do tego pierwszego to jak najbardziej diesel ,bo nawet jak w niego zainwestujesz to sie odwdzieczy super eksploatacją , a komfort psychiczny ekonomiki swojego auta jest wieeelki :) Jeśli auto na niedziele to jak największy motor i oczywiście bez jakiegoś gazu.

    pozdrawiam :)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cytat Zamieszczone przez mac04
    Panowie umówmy się - jesli 3.0 D jest "słabe", to Dacia Logan jest limuzyną...
    Dacia to tanie auto rodzinne a nie limuzyna z "gornej polki" i kupujac BMW oczekuje, ze bedzie komfortowe i szybkie. Jesli szukalbym tylko komfortowego to zapewne kupilbym Mercedesa. Niestety 730d 725tds i 728i to w mojej opinii slabizna. Silnik 3.0 fajnie pasuje do E39 a w E46 to juz mala petarda :) Ja kazdemu kto pyta moge polecic 4.4 M62 a dla fanatycznych wielbicieli diesla 4.0d.
    Ja kupilem diesla zeby nie kusilo mnie zagazowac benzyny co kiedys zrobilem i uwazam ze to byl blad (albo poprostu wybor instalacji byl bledny ale taka mi zalecono).
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Panowie a macie może gdzieś dane techniczne E38 różnych wersji? Ciekawi mnie bardzo jak to wygląda na papierze. Z funkcji "szukaj" nie skorzystam bo piszę z pracy a net na GSM szybki nie jest ;)
    A ze zła rodzi się dobro.

  5. #15
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    A konkretnie o jakie dane chodzi ... ?? Wymiary ,dane dot silników czy jakie ??

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    A konkretnie o jakie dane chodzi ... ?? Wymiary ,dane dot silników czy jakie ??
    Chodzi mi o dane silników, dynamice, spalaniu i ewentualnie o masie, a może ktoś ma też dane w ile s przyśpiesza dany model np od 80 do 120km/h. Wymiary wszystkie z wyjątkiem L mają takie same.
    A ze zła rodzi się dobro.

  7. #17
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kwiatek
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    A konkretnie o jakie dane chodzi ... ?? Wymiary ,dane dot silników czy jakie ??
    Chodzi mi o dane silników, dynamice, spalaniu i ewentualnie o masie, a może ktoś ma też dane w ile s przyśpiesza dany model np od 80 do 120km/h. Wymiary wszystkie z wyjątkiem L mają takie same.

    i L7 ;)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez kwiatek
    Panowie a macie może gdzieś dane techniczne E38 różnych wersji? Ciekawi mnie bardzo jak to wygląda na papierze. Z funkcji "szukaj" nie skorzystam bo piszę z pracy a net na GSM szybki nie jest ;)
    Ciekawy pliczek :
    http://www.bmw-klub.pl/n/samochody/baza/dane.zip

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Patrząc na te dane to 730D szału nie robi
    A ze zła rodzi się dobro.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cytat Zamieszczone przez kwiatek
    Patrząc na te dane to 730D szału nie robi
    A z jakim silnikiem masz to a6 ?
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •