Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: E65 ile oleju może brać ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz

    Post E65 ile oleju może brać ?

    witam serdecznie , tydzień temu wymieniany był olej silnikowy w moim aucie . Po wyjeździe z warsztatu na bagnecie był full stan , w ciągu tygodnia zrobiłem około 1000 kilometrów i z tego elektronicznego bagnetu zniknęła jedna kreska . Czytałem że w silnikach 3.0i 258ps to norma że znika olej , ale jaki ubytek określamy jako norma , a jaki ubytek to już awaria ? znają panowie jakąś stronę z danymi na ten temat ? dodam że silnik jest such na zewnątrz ( zapocona jest tylko gumowa rura przy obudowie filtra oleju ( delikatnie i widać to tyko od spodu ) to jest chyba odma ale nie jestem pewien .
    znalazłem gdzieś informacje że jedna kreska( na elektronicznym bagnecie ) to około 100 gram więc na 15 tys kilometrów powinno zniknąć 1,5 litra .


    z góry dziękuje za podpowiedzi .

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    ja bym sie tym wogóle nie przejmował.
    1,5 l na tysiac kilometrów to i owszem ,byłby problem.

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,439
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez viptrans24 Zobacz posta
    [...] dodam że silnik jest such na zewnątrz ( zapocona jest tylko gumowa rura przy obudowie filtra oleju ( delikatnie i widać to tyko od spodu ) to jest chyba odma ale nie jestem pewien .
    z góry dziękuje za podpowiedzi .
    Jeżeli to rzeczywiście odma, to może ją wymień, bo przez wadliwie pracującą odmę oleju też może ubywać. Zobacz, dokąd jest podłączona ta zapocona rura. Jeżeli do kolektora ssącego, to to może być winowajca ubytku oleju ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Ten silnik ma tendencję do brania oleju więc ubytki w nim to norma. Jeżeli między wymianami będzie 1,5 l to nie jest problem.Zużycie jest też zależne od stylu jazdy i warunków użytkowania.Zobaczysz jakie będzie na przestrzeni 10tys.km i wtedy się zastanawiaj czy jest dobrze czy źle.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Mało które BMW nie łyka oleju.1-1,5l na powiedzmy 15tyś.km to norma.Jak kolega pisze,znaczenie ma też styl jazdy.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Przez ostatnie 3 dni zrobiłem około 1,5 tysiąca kilometrów i na bagnecie zrobiło sie jedna kreska powyżej minimum . Czyli w ciągu około 2,5 tysiąca kilometrów stan oleju zmniejszył się o jakieś 3/4 . Naczytałem się dużo na temat odm w tych silnikach , natomiast nic konkretnego na temat mojego silnika 3.0i 258ps . Auto nie kopci , od góry nie widać nic mokrego w oleju . Ile wytrzymuje ta odma ? robił to ktoś ? widziałem na allegro zestawy z rurkami po około 350 złotych , tylko czy to jest na pewno to czy może szukać usterki gdzie indziej ? Jak by palił olej to by kopcił , a u mnie po prostu znika .

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,439
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    "Kopcące" odmy lepiej wychodzą w ruchu miejskim, kiedy auto długo stoi na światłach/w korkach. W trasie tego nie zobaczysz poza ubywającym olejem. Po trasie zjedź na parking i nie gaś auta gdzieś przez minutę i potem mocno go przygazuj. Jak puści nie za dużego bąka, to może to być odma. Jeżeli nic takiego się nie zdarzy, przyczyny trzeba szukać gdzie indziej.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Wszedłem dzisiaj pod auto , na osłonie silnika plama oleju ( skapuje po misce i po czujniku ) mokro jest przy lewej poduszce silnika ( tzn od strony kolektora ssącego ) zlatuje sobie jezcze po łączeniu silnika ze skrzynią i po końcówkach drążków, po przekładni . Niestety mimo usilnych działań nie widze skąd dokładnie to leci , znalazłem odmę w necie do M52 lecz po rozmowie okazało sie że jst ona do e60 podobno w e65 z tym samym silnikiem jest inna odma i inne przewody !!! nie spodziewałem się szczerze mówiąc . Cena kompletu do e60 łącznie z przewodami to 360 złotych natomiast do e65 koszt odmy 260 pln plus 3 przewody koło 550 , wymiana 170 złotych . Warsztat do którego dzwoniłem znajduje się w Warszawie '. Kurcze szczerze mówiąc 900 złotych za odmę to jakiś obłęd , jeśli ktoś wymieniał taki komplet to chętnie poznam w jakich pieniądzach .
    Podobno powinno sie ją wymieniać co drugą wymianę oleju , natomiast biorąc pod uwagę fakt że jak kupiłem auto to pod maską był jeszcze oryginalny filtr powietrza z 2006 roku , to pewnie poprzedni właściciel nawet nie wiedział o jej istnieniu a auto ma obecnie 200000 tys przebiegu . Więc pewnie moja odma ma oryginalny przebieg .

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Jak leci na łączeniu silnika ze skrzynią ale od góry to przyjrzyj się dobrze pokrywie klawiatury...jeśli sączy się tylko dołem to najprawdopodobniej uszczelka na wale...Ja wymieniałem uszczelnienie w CLS-e po 230 tys.km...lekko pociło się między skrzynią a silnikiem...jednak okazało sie,że nie simering puszczał tylko uszczelnienie takiego małego dekielka,w który simering wchodzi i tam nie ma uszczelki tylko jest to klejone...wymiana simeringu i nowy klej załatwiło sprawę...tak,że u Ciebie po 200 tys. km też ma prawo coś już puszczać...trzeba to zrobić...wyjścia nie ma...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Posłuchałem kolegi Danmed1 i rzeczywiście jak auto popracowało 20 minut na wolnych obrotach to po gwałtownym dodaniu gazu puścił lekko zauważalną czarną chmurkę dymu .
    Dodam jeszcze że końcówka wydechu jest lekko okopcona na czarno . co do kolegi Arturo to pokrywa zaworów jest sucha jak pieprz , ogólnie od góry silnika z żadnej strony ( oprócz strony ściany grodziowej bo tam nic nie widać ) wszystko jest suche !!!. Szczerze mówiąc mam nadzieje że to jakiś wężyk i odma bo nie lubię takich rebusów . Szczerze mówiąc to ta cała odma jest ledwo zauważalna od góry rak i od dołu , ale biorąc pod uwagę fakt że kapie na poduszkę silnika to wnioskuje że ona jest gdzieś nad nią .

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Ile oleju do skrzyni e65 730d
    Przez karola w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 14:29
  2. Ile za przegląd i wymianę oleju w 730d e65?
    Przez bronko86. w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 15:48
  3. [mechanika] ile oleju e65 730d
    Przez wasyle38 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2009, 20:08
  4. Ile litrów oleju ? ile płynu?
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 13:56
  5. [mechanika] ile wasze e65 spalaja oleju na 1000 km
    Przez lajba2 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •