Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z przednimi drzwiami od strony pasażera (nie można ich otworzyć)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    59
    BMW
    na chwilę obecną brak :(
    Skąd
    Pomorskie

    Post Problem z przednimi drzwiami od strony pasażera (nie można ich otworzyć)

    Witam
    Niestety przytrafił mi się kolejny problem(miałem z tym problem od dłuższego czasu ale udawało się rozwiązać po chwili) a mianowicie.
    Przednie drzwi od strony pasażera się zablokowały. Po zamknięciu nie idzie ich otworzyć ani z zewnątrz ani z wewnątrz.

    Dodam jeszcze, iż problem pojawiał się kiedy drzwi np. po jeździe były zablokowane. Wtedy trzeba dwukrotnie pociągnąć za dźwignie aby je otworzyć.
    Kiedy najpierw ręcznie odblokowywałem to nie było problemu.

    Ostatnio również, zdarzył mi się ten sam problem i za Chiny Ludowe nie szło tego otworzyć. Udało się to zupełnie przypadkiem po kilku uderzeniach w boczek od drzwi.

    Szukam jakiegoś rozwiązania na google, ale niestety nie mogę nic znaleźć. To chyba z irytacji przez te drzwi.

    Czy ktoś wie jak rozwiązać problem, albo jak się dostać do drzwi. Jakiś sposób?


    Poniżej krótki filmik....


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Zdejmujemy tylne drzwi! Musisz wyjąć zewnętrzna klamkę! Pociągnąć za linke i po zawodach. Pewnie pytasz jak to zrobić.
    1. Drzwi tylne tej strony zdejmij mechanicznie: rozwinie z zawiasy na dole- podważyć srubokretem. Zawiasy odkrec. A i nie zapomnij o wiązke że slupka- kluczyk 8mm.
    2. Potem zdejmij owalna dwuczęściowa plastikowa czarna zaślepke drzwi przednich. Jest na wysokości klamki od strony slupka.
    Aby zdjąć klamkę weź śrubokręt władz w ten otwór i przesuń szynę trzymająca klamkę. Uderz ręką energicznie śrubokręt. Szynę metalowa doskonale widać przez ten otwór.
    Klamkę wyciągają podnosząc ja jak otwierasz auto.
    3. Jak wyciagniesz klamkę odepnij światłowod od klamki i zajrzyj do środka! Zobaczysz linke za którą pociągnij i odblokuj drzwi!
    Koniecznie zmień zamek!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    59
    BMW
    na chwilę obecną brak :(
    Skąd
    Pomorskie
    Wczoraj przymierzałem się do otwarcia auta twoją metodą lysy106, aczkolwiek wcześniej pomyślałem sobie, może jednak uda się otworzyć normalnie. Poruszałem trochę wewnętrzną klamką w różne kierunki w tym samym momencie ciągnąć ją do siebie i UDAŁ SIĘ. Drzwi się otworzyły.

    Po zdjęciu boczka okazało się, iż linka jakimś dziwnym cudem była przyblokowana. Po rozruszaniu mechanizmu wszystko wróciło do normy. Można powiedzieć, że działa wręcz perfekcyjnie.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Problem z bagażnikiem nie można go otworzyć
    Przez point6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2016, 20:05
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 11:03
  3. Nie można otworzyć dzwi
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 19:09
  4. Schowek od strony pasażera (wymiana)
    Przez walczaktomasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 21:51
  5. ZABLOKOWANE DRZWI - POMOCY - NIE MOŻNA OTWORZYĆ
    Przez janek500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •