Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: visco dziwne zachowanie

  1. #1
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post visco dziwne zachowanie

    Panowie kto mi podpowie coś sensownego w kwestii działania visko od paru dni walczę z twardymi wężami i zapowietrzonym układem chłodzenia. Dziś po odpowietrzeniu układu zakupie nowego korka zbiorniczka wyrównawczego odpaliłem auto po lekkim nagrzaniu odpowietrzyłem ponownie na odpowietrzniku i czekałem najpierw z włączonym ogrzewaniem na max ok 10 min grzało ładnie, wskazówka jak zawsze w pionie ale chłodnica zimna czyli termostat zamknięty .Wyłączyłem ogrzewanie i po chwili termostat puścił obieg visko przy zapaleniu spięte na ok 1 do 1.5 min po czym puszcza podniosłem obroty na jakąś minute dwie czyli już z 15 od odpalenia węże zaczęły delikatnie twardnąć visko wciąż jałowe I TU NIESPODZIANKA włączył się wentylator klimy czyli układ wspomagający i to na pełny zakres obrotów więc temperatura płyny musiała być dość wysoka. ( Nie umiem uruchomić testów na zegarach w poz test 7 nic mi nie pokazuje )i tak z parę minut chłodzeniem zajmował się wentylator dopiero później spięło visko i ciśnienie na wężach wyraźnie się zmniejszyło. Visko przy trzymaniu na 2 tyś obr dawało zdrowo ale po ok 30sek rozpinało się i na wysokich obrotach nie miało ochoty się spiąć dopiero po odpuszczeniu gazu spinało ponownie i co ciekawe po chwili jak się rozpięło włączał się na chwilę wentylator klimy. Pytanie tak ma być czy ewidentnie visko niedomaga jakieś konkrety w temacie

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    wentylator elektryczny nie powinien się włączyć. Wisko słabe, ale jeszcze działające z tego co mówisz. Możesz jeszcze odgiąć blaszkę bimetalową, będzie się wcześniej włączało, bo wygląda, że się spóźnia.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    niedawno wymienialem visco i wcześniej mialem podobny problemy czy dobrze dziala (bo pada stopniowo) i sam zapomnialem już jak ono powinno działać... odgłosy itp.

    generalnie jest tak jak wlaczysz na zimnym to powienienes miec śmigło samolotu (chodzi spięte na maxa), szczególnie słychać jak dodasz gazu np. w jakims garazu podziemnym itp.

    visco kup tylko behr/hella (orygniał), uważaj bo pod kazdy silnik jest inny model

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    wentylator elektryczny nie powinien się włączyć. Wisko słabe, ale jeszcze działające z tego co mówisz. Możesz jeszcze odgiąć blaszkę bimetalową, będzie się wcześniej włączało, bo wygląda, że się spóźnia.
    odgiąć masz na myśli np.włożyć śrubokręt po miedzy tą blaszkę a a korpus i tak po prostu odgiąć ją o ile 1mm?

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    odgiąć masz na myśli np.włożyć śrubokręt po miedzy tą blaszkę a a korpus i tak po prostu odgiąć ją o ile 1mm?
    tak właśnie, tylko delikatnie, bo będzie spięte cały czas
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    A termostat kiedy wymieniałeś?
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    A termostat kiedy wymieniałeś?
    termostat otworzył się tyż po wyłonczeniu ogrzewania ustawionego na max wiec raczej sprawny

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Musi być sprawny, bo nie włączył by się wentylator klimy, w końcu czujnik temperatury jest w chłodnicy.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. dziwne zachowanie
    Przez piter7898 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2015, 14:51
  2. [elektryka] dziwne zachowanie
    Przez jarogmur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 22:13
  3. dziwne zachowanie
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 17:05
  4. dziwne zachowanie auta...
    Przez Szwed w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-04-2008, 20:18
  5. dziwne zachowanie
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •