Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: szyba przednia, wymiana

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    O. K. Wszystko fajnie ale nadal nie wiem na czym polegają różnice pomiędzy Pilkington, a tym nie dobrym Nordglass. Może trafiłeś na zły czas i złe miejsce i złe okoliczności.

  2. #22
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Gryzie Cię ,że masz Nordglasa czy jak ?

    Jak znajdę dokument ,który mówi o różnicach już nawet w produkcji tych szyb , to go tutaj wkleję. Możliwe ,że to wyrzuciłem bo sprawa jest u mnie dawno nie aktualna.

    Czas wtedy nie miał znaczenia , ale doskonale pamiętam ekspansję Norglasa w Polsce.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Nic mnie nie gryzie ale skoro zacząłeś wątek to go dokończ. Mnie na razie interesuje efekt teraźniejszy, na szybę jest gwarancja jak by się coś działo. Nic się nie dzieje więc nie widzę potrzeby aż takiego rozkopywania tematu.

  4. #24
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Więc jak trochę czasu minie to sam zobaczysz co kupiłeś i pewnie będziesz rozkopywał temat.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2021
    Posty
    12
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Czy ktoś z Was wymieniał szybę u któregoś partnerów Pilkington'a w Warszawie i może polecić jakość usługi? list poniżej. Czy może jednak udać sie do centrali Pilkington'a na Okęciu i tam wymienić szybę?

    Auto Szyby Warszawa - Pilkington Team Partner
    Auto - Szyby Mariusz Wiśniewski - Pilkington Team Partner
    AUTO-SZYBY Jan Kurnatowski - Pilkington Team Partner
    Maxglass - Pilkington Team Partner
    Auto Szyby KARAD - Pilkington Team Partner
    Szybex - Pilkington Team Partner
    Autoganko - Pilkington Team Partner
    Top Auto. Szyby samochodowe - Pilkington Team Partner

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Dodam coś od siebie jako że wymieniałem szybę na Nordglasa. Oryginał był pęknięty. Robiłem to w firmie Autoszyby pomiędzy Grodziskiem a Żyrardowem. Ogólnie nie polecam tego miejsca, panowie jak usłyszeli, że szybę trzeba wkleić na odpowiednie dystanse (które miałem ze sobą) kazali robić mi to samemu. Przemądrzali i zarozumiali. Nie wiem czemu dokończyłem tą usługę u nich. Tak czy inaczej, szyba po montażu "wstała", nie dało się jej docisnąć odpowiednio tak, żeby serwisowy wskaźnik pokazał odpowiednią głębokość osadzenia. Wiem, że będą ją wymieniał w przyszłości, gdyż mnie ten szum irytuje. Dlatego polecam dopytać, dlatego że poprawny montaż jest najważniejszy i trzeba kumatego montażysty.
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez korzeń Zobacz posta
    Dodam coś od siebie jako że wymieniałem szybę na Nordglasa. Oryginał był pęknięty. Robiłem to w firmie Autoszyby pomiędzy Grodziskiem a Żyrardowem. Ogólnie nie polecam tego miejsca, panowie jak usłyszeli, że szybę trzeba wkleić na odpowiednie dystanse (które miałem ze sobą) kazali robić mi to samemu. Przemądrzali i zarozumiali. Nie wiem czemu dokończyłem tą usługę u nich. Tak czy inaczej, szyba po montażu "wstała", nie dało się jej docisnąć odpowiednio tak, żeby serwisowy wskaźnik pokazał odpowiednią głębokość osadzenia. Wiem, że będą ją wymieniał w przyszłości, gdyż mnie ten szum irytuje. Dlatego polecam dopytać, dlatego że poprawny montaż jest najważniejszy i trzeba kumatego montażysty.
    A jakie dystanse trzeba dawać? U mnie też strasznie szumi przy szybszej jezdzie. Wymieniłem podszybie ale nic się nie zmieniło więc myślę, że szyba musi być zle wklejona i chciałbym ją wyciąć i wkleić na nowych uszczelkach. Może ktoś poleci gdzie w Warszawie zrobią to zgodnie ze sztuką? I czy uszczelki kupować w ASO czy zdać się na zakład montujący szybę?

  8. #28
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Niestety temat poprawnego wklejania szyb w BMW to rzecz w polskich warsztatach chyba nieznana. Kilka lat temu borykając się z problemem szumiącej szyby (złe wklejenie zamiennika) obdzwoniłem sporo firm w Łodzi i okolicach. Padło na niemałą firmę, która przyznała, że usługowo jeździ do jednego z łódzkich ASO BMW montować szyby. I jakież było moje zdziwienie, gdy wydrukowaną przeze mnie instrukcję z TIS widzieli pierwszy raz na oczy... Tłumaczyłem im ją nawet na polski, żeby chociaż 'jako tako' wykonali usługę- ale cudów i tak nie było. Zaopatrz się na pewno w ASO w przyrząd do pomiaru głębokości osadzenia szyby względem krawędzi dachu (kiedyś kosztował czterdzieści kilka zł). Jeśli masz jeszcze oryginalnie wklejoną szybę, koniecznie zanotuj, jakie wartości masz na krawędziach, a jakie pośrodku dachu. Milimetr w górę lub w dół po montażu i przy prędkościach >140km/h nie poznasz auta, niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 10-03-2021 o 11:24

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    A jakie dystanse trzeba dawać? U mnie też strasznie szumi przy szybszej jezdzie. Wymieniłem podszybie ale nic się nie zmieniło więc myślę, że szyba musi być zle wklejona i chciałbym ją wyciąć i wkleić na nowych uszczelkach. Może ktoś poleci gdzie w Warszawie zrobią to zgodnie ze sztuką? I czy uszczelki kupować w ASO czy zdać się na zakład montujący szybę?
    jest dokładna instrukcja w TIS

    ...trzeba przypilnować ....mi tez za pierwszym razem schrzanili pomimo ze instrukcję dałem

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    A jakie dystanse trzeba dawać? U mnie też strasznie szumi przy szybszej jezdzie. Wymieniłem podszybie ale nic się nie zmieniło więc myślę, że szyba musi być zle wklejona i chciałbym ją wyciąć i wkleić na nowych uszczelkach. Może ktoś poleci gdzie w Warszawie zrobią to zgodnie ze sztuką? I czy uszczelki kupować w ASO czy zdać się na zakład montujący szybę?

    O dystansach poszukaj bo były tematy. Uszczelkę kup w ASO
    Ostatnio edytowane przez korzeń ; 17-03-2021 o 20:54
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

Podobne wątki

  1. Przednia szyba...
    Przez Alcoholic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 20:29
  2. [karoseria] Cieknąca przednia szyba!
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 14:26
  3. szyba przednia
    Przez sebobass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 18:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •