Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Bmw E38 Regulator wysokości zawieszenia NIVO

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów

    Post Bmw E38 Regulator wysokości zawieszenia NIVO

    Witam pytanie odnośnie zawieszenia Nivo jechałem na majówke i pękł mi przewód od nivo nie zauważyłem po jakichś 50 km usłyszałem że wspomaganie wyje zjazd na bok diagnoza dolanie płynu do pełna dojechanie do celu i wymiana przewodów. Auto po wymianie przewodów nie wiem czy nie wstało czy tak ma być jest nisko bo mam niski profil opony ale po pociągnięciu za ten regulator nie ma żadnej reakcji ani nie opada ani sie nie podnosi. Regulator po wyjęciu ta wajcha kręciła sie w kółko jakby urwana była nie wiem czy tak ma być czy ma sie ruszać troszke w przód i w tył u mnie lata jak kołowrotek. Prosze o pomoc.

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Pitbull810614 Zobacz posta
    Witam pytanie odnośnie zawieszenia Nivo jechałem na majówke i pękł mi przewód od nivo nie zauważyłem po jakichś 50 km usłyszałem że wspomaganie wyje zjazd na bok diagnoza dolanie płynu do pełna dojechanie do celu i wymiana przewodów. Auto po wymianie przewodów nie wiem czy nie wstało czy tak ma być jest nisko bo mam niski profil opony ale po pociągnięciu za ten regulator nie ma żadnej reakcji ani nie opada ani sie nie podnosi. Regulator po wyjęciu ta wajcha kręciła sie w kółko jakby urwana była nie wiem czy tak ma być czy ma sie ruszać troszke w przód i w tył u mnie lata jak kołowrotek. Prosze o pomoc.
    że tak spytam płyn ch11 to wozisz w aucie czy dolałeś co było pod ręką na stacji paliw

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    No tak dobrze to nie ma żeby wszystko wozić :-) zalałem zwykłym ATF ale myśle że pompa powinna to pompować. Zaleje CHF11S tylko nie mam pewności czy to pomoże bo nie wieże że to wina płynu.

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Pitbull810614 Zobacz posta
    No tak dobrze to nie ma żeby wszystko wozić :-) zalałem zwykłym ATF ale myśle że pompa powinna to pompować. Zaleje CHF11S tylko nie mam pewności czy to pomoże bo nie wieże że to wina płynu.
    a ja myślę że poszłeś po bandzie to dwa różne płyny o zupełnie innej charakterystyce i nie wiem czy nie zabiłeś układu

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Kruger32 nie panikuj. ATF dexron II jest mineralny, a może właśnie taki zalał, ale...? Poza tym zrobił to po wystąpieniu usterki. Olej hydrauliczny w tym układzie pełni tylko i wyłącznie rolę medium nieściśliwego, co w zupełności może robić CHF, LHM, jak i inny olej hydrauliczny mineralny, czy syntetyczny. Dexron III jest syntetyczny tak samo jak CHF 11. Znam wiele układów BMW zalanych zwykłym ATFem II lub III od lat i nic im nie jest. Kwestia szczelności jest drugorzędna, wątpię, żeby wszystkie Wasze BMki nigdzie się nie pociły. Sam miałem tak do niedawna, aż w końcu rozwiązałem ten problem wymieniając wszystkie węże jakich dotyka CHF.

    Jedyne co może się stać jak się zaleje olej syntetyczny po mineralnym (ATF dexron III) to rozszczelnienie układu na uszczelkach, gdzie jest duże ciśnienie, czyli zakucia węży oraz tylne amorki. Tutaj kłaniają się stare układy e32 przed liftem. Ale nie odwrotnie, bo mineralny olej nie penetruje i jest bardziej gęsty.

    W e38 był od razu syntetyczny CHF 11, czyli dolanie mineralnego krzywdy nie zrobi. Wypłukaj wszystko, zmień regulator, bo nie może się kręcić cięgno w koło, zalej CHF 11 lub odpowiednikiem FEBI 06161 i sprawdź czy wszystko działa. Na tyle odpowietrza się na regulatorze najpierw z kołami w powietrzu, a potem regulacją góra dół na cięgnie na kołach. Jeżeli nie działa to szukaj wycieków, uszkodzonych gruszek oraz rozbierz pompę i zobacz czy nie jest wytarta bieżnia wysokiego ciśnienia i krzywka sekcji NIVO.

    Z Twojego opisu układ NIVO od dawna nie działał, regulator zamknął obwód amortyzatory-gruszka na stałe. Teraz straciłeś tam olej i nie ma jak go tam dopompować. Wszystko w temacie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 11-05-2015 o 19:37
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    ttrol tak jak piszesz zalałem ATF II D bo taki był na stacji ale przed zimą 2014 wymieniałem sprężyne prawego amorka i przy demontażu pękł mi przewód od amorka metalowo gumowy płyn wystrzelił jak z armatki przewód pospawałem i było wszystko ok znaczy jak jeździłem auto normalnie sie zachowywało na dziurach i łukach a teraz po tej usterce jest jakieś dziwne na niektórych dziurach zachowuje sie jakbym nie miał amortyzacji wcale uczucie takie jakby amor miał przebic maske z przodu a nieraz normalnie jeździ i nie ma żadnych objawów tył nieraz jest taki niestabilny.

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Pitbull810614 Zobacz posta
    ttrol tak jak piszesz zalałem ATF II D bo taki był na stacji ale przed zimą 2014 wymieniałem sprężyne prawego amorka i przy demontażu pękł mi przewód od amorka metalowo gumowy płyn wystrzelił jak z armatki przewód pospawałem i było wszystko ok znaczy jak jeździłem auto normalnie sie zachowywało na dziurach i łukach a teraz po tej usterce jest jakieś dziwne na niektórych dziurach zachowuje sie jakbym nie miał amortyzacji wcale uczucie takie jakby amor miał przebic maske z przodu a nieraz normalnie jeździ i nie ma żadnych objawów tył nieraz jest taki niestabilny.
    A czemu wspomniałeś o przodzie ten układ dotyczy tyłu samochodu jezeli masz nivo + edc to winy szukaj w sterowniku edc który lubi sie sam utwadzić( włączyć )

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ale moment, bo coś się nie zgadza. Na przodzie nie ma NIVO, więc nie ma hydrauliki. Co najwyżej ulał Ci się olej z amortyzatora, bo uszkodziłeś elektrozawór EDC. Jeżeli go tam nie nalałeś od nowa to jest pusty o tą wartość jaka się ulała do dziś. Również dobrze się pocił i w końcu się wypocił, że nic nie trzyma.

    Tak jak napisał Kruger32, przód to tylko EDC, a tył EDC plus NIVO.

    Tył jest niestabilny, bo nie ma oleju, więc żyje własnym życiem. W ogóle nie powinieneś jeździć, bo to groźne.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    Przecież pisze że przewód metalowo gumowy a edc nie mam przecież nie wspominałem o tym.Przód mogą być amorki do wymiany ale na przeglądzie jakieś 2 miesiące temu wszystko było ok amorki oba równo rysowały.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To o jakim przewodzie metalowo gumowym napisałeś, skoro z przodu nie ma NIVO.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •