Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Siemka

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post Reanimacja e38 za 2 tys. by MICHO

    Siemanko wszystkim, jestem Karol mam 21 lat i właśnie zakupiłem swoje pierwsze e38, niedawno zakończyłem 3 letnią przygodę z e36 i mam ochotę na coś większego, wygodniejszego, o aucie przygotuję całą galerię w odpowiednim dziale powiem wam tyle, że jest bardzo ciekawie... :) Postanowiłem założyć konto bo przyda mi się na pewno wiele porad i drobne części do e38 o które na alledrogo dość trudno, dodam, że temat BMW jest mi znany, więc świeżakiem nie jestem, ale chętnie nabiorę większego doświadczenia.

    Numer vin pojazdu:

    Data for vehicle identification number: WBAGE11050DJ00265
    Model description: 728I
    Market: Europa
    Type: GE11
    E-Code: E38
    Chassis: Limousine
    Steering: links
    Doors: 4
    Engine: M52 - 2,80l (142kW)
    Drive: Heckantrieb
    Transmission: manuell
    Body Color: Aspensilber Metallic (339)
    Upholstery: Standardleder/schwarz (N6SW)
    Production date: 04.10.1995
    Assembled in: Dingolfing


    Code Sonderausstattung Optional Equipment
    S278A
    BMW LM Rad BMW Styling BMW LA wheel BMW Styling
    S302A
    Alarmanlage Alarm system
    S428A
    Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit
    S438A
    Edelholzausführung Fine wood trim
    S441A
    Raucherpaket Smoker package
    S510A
    Leuchtweitenregulierung Headlight aim control
    S534A
    Klimaautomatik Automatic air conditioning
    S629A
    Autotelefon D-Netz mit Kartenleser vorne Car telephone (GSM) w card reader, front
    S676A
    HiFi Lautsprechersystem HiFi speaker system
    S694A
    Vorbereitung BMW 6 CD Wechsler Provisions for BMW 6 CD changer
    L811A
    Länderausführung Belgien National version Belgium
    S818A
    Batteriehauptschalter Battery master switch
    S854A
    Sprachversion französisch Language version French
    S877A
    Entfall Überkreuzbedienung Delete cross-pattern operation
    S999A
    Auftragssteuerung "HEA" Job order management "HEA"


    I krok po kroku... będąc na majówce w Toruniu z moim znajomym on zarzucił mi temat 7er sprawnej jeżdżącej za 2000zł tylko, że uderzona w przód i ma rozebrane wnętrze ale WSZYSTKO OD NIEJ JEST, odziwo, no to pojechaliśmy na oględziny... tydzień się zastanawiałem nad tym, posprawdzałem dokumenty, vin i tak dalej czy wszystko jest, jak to odpala jeździ, to powiem wam, że troche się zdziwiłem... najpierw zdjęcia z pierwszych oględzin:













    Po dłuższych namysłach mówię sobie jak za 2 tys. to wezmę ją i pobawię się z myślą, że mogę tanio zrobić sobie auto wygodne to jazdy, szczególnie, że posiada nowe sprzęgło, nowe zawieszenie, nowe końcówki drążków, gaz wbity w dowód, butla schowana w kole, wtryski gazu schowane pod kolektorem ssącym (na zdjęciu są ściągnięte przez właściciela żeby nie zniszczały jak auto stało), 4 tłoczkowe zaciski brembo z nowymi klockami i jeszcze w normie tarczami TRW spokojnie na jeden sezonik.

    Samochód pali na dotyk, nie faluje, nic nie klepie, nie piszczy, każdy piksel, panel, głośnik włącznie z alarmem i centralnym i domykaniem klapy bagażnika SPRAWNE!

    Jak na ironię fakt faktem od polifta ale mam kompletne xenony, maskę, pas przedni, zderzak, jeden błotnik i szybę, więc tutaj co bym musiał dokupić to jedynie błotnik od strony kierowcy od polifta żeby to wszystko złożyć, chłodnica sprawna, nie cieknie odziwo, chłodnica klimatyzacji do wymiany, ma dla mnie ją mój znajomy wraz z wiatrakiem za 100zł.

    Załączam zdjęcia.

    Auto przywiezione do mnie:






    Wywalenie całego wnętrza wraz z tunelem środkowym dla wysuszenia delikatnej wilgoci która się zebrała przez brak przedniej szyby (koszmarna robota... w pojedynkę) ale nic nie śmierdzi, nie butwieje, nie gnije więc postanowiłem działać dalej:




    Mycie, czyszczenie, pranie skór, tunelu środkowego, paneli itp itd i zabezpieczenie małych przetarć na podłodze biteksem:










    I tak to wygląda ogółem:



    I Panowie, jak mielibyście w wolnym czasie złożyć sobie kompletne auto z gazem które kupiliście za 2 tysiące złotych i włożycie w nie może maks 3 tysiące wraz z OC to co byście nie robili tego? To będzie na prawdę fajne, tanie wygodne auto do jazdy i dzisiaj założyłem uszczelki na drzwi i dodam dzisiaj filmik z odpalenia silnika :)

    Co o tym sądzicie? Od razu mówię, że sezonowcem nie jestem i nie odpuszczę.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Micho ; 10-05-2015 o 12:08

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Witam.Możesz tu dodawać swoje mody a jeszcze lepiej załóż sobie blog ;).

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Mam nadzieje że to co na zdjęciu to nie twoje auto tak czy siak czeka cię długa droga :) i odrazu weź 2 etat pracy na części :) ale czekamy na foty co tam kupiłeś i co będziesz modził

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Panowie zrobiłem edit galerii, zapraszam do lektury, aż mi ciężko ten meksyk opisać, ale połapiecie się :) a ja lecę działać dalej, licho w tej e38 nie śpi hehe

  5. #5
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witam...

    Heh....widzę tu niezły sajgon...ale podziwiam i życzę wytrwałości w doprowadzeniu auta do stanu używalności...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Bardzo podoba mi sie to co robisz-uratowałes auto przed całkowitym zgniciem i rozbiorką.Jak bedą jakies postępy to dawaj fotki bo fajnie ogląda sie takie prace.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    130
    BMW
    Bmw e38 730i v8
    Skąd
    Launceston
    Lubie takie podejscie do sprawy!Gratki za odwage i powodzenia

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cześć. Fajnie, że wam się podoba ale jest wiele drobnych spraw które tak wkurzają, że głowa mała... No ale działam, nie odpuszczę jej. :)

    Dzisiaj reanimowałem listwy te z materiałem obok tunelu środkowego na szczęście się udało, bo dostać je na sztukę to ciężki temat:



    Do tego wypróżniłem z reszty rzeczy bagażnik i pozytywnie mnie nakręciło, znalazłem tam całą resztę listew i części których mi brakowało:




    Potem wziąłem się za silnik, demontaż chłodnicy klimatyzacji i chłodnicy od obiegu wody oraz całej przepływki z filtrem w celu oględzin i ogólnego przeczyszczenia, wszystko jest, zostały połamane te plastiki do trzymania chłodnic ale to nic, mam cały pas przedni kompletny z plastikami, każdy wąż i śrubka były na miejscu co mnie cieszy, poczyściłem sobie pomyłem i skompletowałem, chłodnice na szczęście są sprawne, a przynajmniej tak wyglądają.






    Osłona filtra powietrza troszkę popękana ale na to na razie nie zwracam uwagi, są ważniejsze sprawy.



    I cały mój zestaw, no prawie cały, tutaj mi się już nie zmieściło:




    Jutro będę myślał co dalej... bo jest tyle pierdołek, że nie wiem za co się zabrać...

    Chciałem ją odpalić ale wolałem nie, ponieważ mam odłączone te panele, jakiś tam moduł itp. żeby mi nie zgłupiała czasami.

    Tak w ogóle mam do was pytanie odnośnie masek do e38, czy wszystkie były aluminiowe czy jak? Bo dowiedziałem się takiej ciekawostki.


    Pozdrawiam :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Tylko w 750i aluminiowe.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    33
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Okey dzięki uciekam piona :)

Podobne wątki

  1. [E38] Siemka ;)
    Przez Haidi w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 22:06
  2. [E65/66] siemka
    Przez Limbo w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:16
  3. siemka
    Przez siudema w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 12:52
  4. [E38] Siemka! :)
    Przez lesiu117 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 18:44
  5. [e32] siemka siemka 7ka
    Przez lukaszra w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •