Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: brak wspomagania kierownicy gdy na zewnątrz coraz cieplej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    Post brak wspomagania kierownicy gdy na zewnątrz coraz cieplej

    Mam problem ze wspomaganiem kierownicy w m62b44. Otóż gdy robi się coraz cieplej wspomaganie słabnie. Rano jak zapalam jest idealne. A potem czym cieplej tym gorzej. Mam servotronic i wymieniony już zaworek na inny. W kompie błedów brak a pompa jest po regeneracji. Zakładałem tez inna pompe i efekt taki sam. Nie wiem o co biega. Brakuje wspomagania i wystarczy ze zgaszę silnik na 15 min i wspomaganie powraca ale słabe. Zeby było o pełnej mocy musi auto ostygnąc do temeratury otoczenia. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co do ch....jest grane

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Nagrzany płyn ma inne właściwości - spada lepkość . Wymień płyn w układzie chociaż objawy pasują do padniętej pompy .Może coś masz przytkane.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ja walczylem z tym wielokrotnie.. 3 inne pompy, czxyszczenie ukladu, nowy zaworek, rozne rodzaju plynu i coo? Nic.. jak bylo tak jest.. taka sama sytuacja jak u Ciebie i dalem se z tym spokoj.. Jedyne moje podejrzenie to sterowanie tym zaworkiem.. ze jak sie cos nagrzeje wtedy komp zle nim steruje bo innych juz moich domyslow brak.. :/

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    9
    BMW
    e38
    Skąd
    niemcy
    Walczylem z tym samym i niedługo doktorat bede mógł napisać na ten temat!Wymieniony olej wspomagania,zaworek,ABS ok zero błedów i co?Wspomagania brak!!!Wymieniłem moduł GM3 na inny o tych samych nr i dopiero wspomaganie ruszyło!Zostało funkcje kluczyka zakodować!

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nieprecyzyjnie się wyrażacie. Przecież można spokojnie odłączyć servotronic i wspomaganie jest słabsze, ale normalnie można jeździć. Były przecież wersje bez servotronica, a w e39 to bardzo popularne było.

    Na przyszłość wystarczy podać na stałe 12V na wtyczkę i pojeździć, powinno być ciągle lekko.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 15-05-2015 o 18:53
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    9
    BMW
    e38
    Skąd
    niemcy
    Można ale nie o to chodzi żeby w aucie nie działała taka rzec!Najprościej,sprawdz czy do czujnika dochodzi prąd.Jeśli tak to czujnik,jeśli nie to poszukaj inny moduł o tych samych nr i podepnij.Jeśli ruszy problem prawie rozwiązany!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    W koncu jakies sensowne informacje na temat tego czujnika, tzn czy mozna wlasnie dac mu napiecie aby wspomaganie caly czas bylo.. Ide dac 12v i c... z tym ..... servotronicem.. ;)
    Dzieki i pozdro :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    Ja dostałem pompę po regeneracji i nadal to samo. Wiec pozostaje 2 rzeczy. albo moduł albo przekładnia kierownicza. Goscie od regeneracji pompy stwierdzili że przyczyna będzie tkwić w przekładni kierowniczej. Nieszczelny orbitrol i jak olej zmienia lepkość spada wspomaganie.

Podobne wątki

  1. [klima] Coraz cieplej a z klimatyzacją coraz gorzej
    Przez vankaras w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 11:25
  2. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 03-04-2015, 19:10
  3. Brak wspomagania kierownicy i hamulców
    Przez siodemka w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 09:13
  4. Przewod wspomagania kierownicy, identyfikacja ;)
    Przez petere38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •