Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wariuje elektryka (szyby, licznik)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    16
    BMW
    7er 4.0 M60
    Skąd
    Piła

    Post Wariuje elektryka (szyby, licznik)

    Witam !

    Po wielu próbach wskrzeszenia mojego M60 okazało się, że niestety nie ma kompresji na kilku garnkach ... zdecydowałem się na wymianę silnika. Zakupiłem suchutkiego M60B40, który nie widział nigdy gazu. Silnik przeszczepiony, wszystko niby gra, jednak zaczęła mi wariować po przeszczepie elektryka tzn. szyby i szyber nie działają, zaczynają reagować po trzaśnięciu maską albo w trakcie gazowania powyżej 5tys obrotów. Szaleje mi również prędkościomierz (wskazówka się zacina, czasami w ogóle nie podnosi), zwariowała również nawigacja ( ekran gaśnie, ale komputer w bagażniku cały czas pracuje). Nie działają mi też wycieraczki ....... Przejrzałem instalacje, przekaźniki, bezpieczniki, moduł komfortu, i sterowniki od skrzyni i silnika... Po dwóch dniach akumulator jest rozładowany. Ewidentnie coś jest luźne, ewentualnie jest słaba masa, ale gdzie szukać ? jakieś wskazówki ? Akumulator jest ok, brakuje mi sił już na ten samochód, bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Piła
    Regulator napięcia? Jaki masz prąd ładowania?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    16
    BMW
    7er 4.0 M60
    Skąd
    Piła
    To raczej nie ma nic wspólnego z regulatorem, bo np. szyby przy zgaszonym silniku też wariują.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Wyjmując silnik rozpinałeś kompa=- sprawdź połączenia
    3 dni temu koleś miał podobnie wariował mu licznik - się okazało szmelc Akumulator
    3 miesiące temu spalił mi sie stacyjka kilka pierdół - szmelc aku u mnie
    Stawiam na Aku- dziwne że 2 dni i siada( moja nowa Centra stoi na parkingu tydzień i odpala od jednego obrotu wałem )
    coś kradnie prąd ewidentnie

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Piła
    w takim razie stawiam na Aku lub przebicie na masie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Albo słaba masa albo wadliwa kostka stacyjki, od niej potrafią się dziać cuda w elektryce. Sprawdź przewody pod maską na B+ oraz połączenia wszelakie, może coś pominąłeś.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    16
    BMW
    7er 4.0 M60
    Skąd
    Piła
    A więc przeczyściłem połączenia do masy na przednich błotnikach, ogarnąłem wszystkie kostki, przekaźniki itp., wyczyściłem klemy. Podłączyłem akumulator i po przekręceniu kluczyka wszystko było ok, komputer normalnie się wyłączał, działały szyby, jednak po odpaleniu silnika znowu wszystko zwariowało .... podłączyłem kompa i takie o to błędy nałapał . Wpadłem na pomysł, żeby przeciągnąć dodatkowe przewody do masy, tylko pytanie które miejsca są najbardziej wrażliwe ?? gdzie podpiąć masę w skrzynce bezpieczników ? tzn z którego miejsca brana jest masa do komputera i do przekaźników ? Z góry dzięki za pomoc.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    16
    BMW
    7er 4.0 M60
    Skąd
    Piła
    Problem rozwiązany :) Winny okazał się przewód od elektromagnesu na rozruszniku, zsunął się i dotykał stałego plusa przez co prąd cofał się do stacyjki gdy silnik pracował i cała elektryka wariowała.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 17:37
  2. Wariuje elektryka
    Przez japan_fred w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 23:38
  3. [elektronika] W E32 licznik wariuje zimą. Czy spotkał się ktoś z takim licznikiem?? foto
    Przez 7_e32_m30b30 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 16:08
  4. elektryka wariuje
    Przez japan_fred w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 07:50
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2008, 08:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •