Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] e32 prawidlowe ustawienie termostatu???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    26
    BMW
    e36 325i
    Skąd
    Jarocin

    [mechanika] e32 prawidlowe ustawienie termostatu???

    Witam,mam taki problem zakupilem e32 silnik m30b30 i nie bylo w niej termostatu teraz na dniach mam otrzymac paczke z zamowionym termostatem,czy ktos dysponuje fotka jak on powinien byc ustawiony ta blaszka co przez niego idzie ma byc w pionie czy w poziomie wiem ze to jest wazne podczas montazu,czekam na info.
    Pozdro

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Witam .
    W pudełku powinno byc narysowane jak go założyć ale jak by co to ta dłuższa strona-zawór ma być skierowana w strone głowicy a jak bedą te blaszki to jest obojętne.Pamiętaj aby dobrze załozyć oring uszczelniajacy i odopwietrzyć układ(opis odpowietrzania jest juz na forum opisywany-poszukaj)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Termostat ma zawsze wybitą strzałkę albo kropkę na kołnierzu zewnętrznym - ma być ona skierowana ku górze. Inaczej będą problemy z zapowietrzaniem się układu. Zresztą jest o tym informacja na opakowaniu przeważnie. Co do orientacji - przód/tył to dodatkowy zawór na końcu trzpienia ma być skierowany w stronę głowicy silnika.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    26
    BMW
    e36 325i
    Skąd
    Jarocin
    dzieki panowie za podpowiedz,ja kupilem termostat na allegro nowy firmy wahler na aukcji nawet nie ma fotkie tylko jest rysunek oby ta strzałka tam byla ,obecnie czekam z paczka,
    Pozdro i jeszcze raz dzieki http://www.allegro.pl/item537084026_...7_e23_e32.html

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez doden
    dzieki panowie za podpowiedz,ja kupilem termostat na allegro nowy firmy wahler na aukcji nawet nie ma fotkie tylko jest rysunek oby ta strzałka tam byla ,obecnie czekam z paczka,
    Pozdro i jeszcze raz dzieki http://www.allegro.pl/item537084026_...7_e23_e32.html
    Kupowałem taki ostatnio. Na Wahlerze który kupiłem w sklepie Fota była strzałka. Informację do czego ona służy wziąłem z Bentleya.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    26
    BMW
    e36 325i
    Skąd
    Jarocin
    Czyli teraz wszystko jasne strzałka do gory i bedzie dobrze:) dzieki za pomoc w tym temacie.
    i jeszcze jeden maly problem
    z ogrzewaniem a mianowicie cieplym leci tylko lewa strona nawiewow,no i ten wentylator dmuchawy mnie wnerwia bo dziala tylko w pozycji max,gdzie znajde rezystor(jeza) w tym modelu??
    pozdro

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    sprawdż zawory ogrzewania pod maską ,zobacz czy oba sie otwierają

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    26
    BMW
    e36 325i
    Skąd
    Jarocin
    Cytat Zamieszczone przez ŁukaszS
    sprawdż zawory ogrzewania pod maską ,zobacz czy oba sie otwierają
    no coz to mozemy pominac gdyz tego tam nie ma jakis rzeznik jak montował instalacje gazowa to go wywalil :/ obieg wody przez nagrzewnice powinien byc caly czas w tym przypadku, czy moze gdzies jeszcze znajduje sie zawor otwierajacy np przy nagrzewnicy??
    chodz dziwna sprawa bo na szybe dmucha po obu stronach cieplym,
    bardziej bylbym za naprawieniem szybkosci dmuchawy gdzie ten rezystor jest ???

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    z tyłu za konsolą sterowniczą kilmatyzacji. Wyjmuje się go tak samo jak filtr przeciwpyłkowy. Jest pełno instrukcji wyjmowania filtra w necie. W E-32 nie ma rezystora tylko zestaw czterech tranzystorów MOSFET - około 5-8 zł za sztukę w sklepie elektronicznym. Instrukcji wymiany szukaj po haśle "miecz" - tak nazywa się popularnie ten regulator (ze względu na wygląd).

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    26
    BMW
    e36 325i
    Skąd
    Jarocin
    ok to juz wiem gdzie teraz tego szukac,dziekuje za pomoc
    ps ja sie przesiadlem z e36 i tam to wiedzialem wszystko gdzie co jest, a w e32 cos sie nie odnajduje :|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •