Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [17] Jakie ciśnienie w oponach

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    [17] Jakie ciśnienie w oponach

    W e38 w 17' oponach jakie jest optymalne ciśnienie ??
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Cytat z Auto Świata: "Jakie ciśnienie jest optymalne? Takie, jakie rekomenduje producent pojazdu, którym jeździmy. Informacja powinna znajdować się w podręczniku użytkownika, na krawędzi drzwi kierowcy lub wewnątrz schowka po stronie pasażera, czasem na pokrywie wlewu paliwa." :D :D :D

    Generalnie jest to ciezki temat, bo optymalnie cisnienie zalezy od wysokosci i szerokosci opony, masy samochodu i jej rozkladu, temperatury zewnetrznej, znaczenie ma tu tez budowa zawieszenia, dlatego optymalne cisnienie podaje producent samochodu a nie producent opony. Prawda jest taka ze jak pojedziesz do jednego warsztatu zajmujacego sie kolami to Ci powiedza ze ma byc 2,0 a w innym ze ma byc 2,5 i nie wiadomo kto ma racje.

    W Twoim przypadku akurat jest szansa ze znajdziesz gdzies zalecenia BMW na 17 cali, ale jak ktos ma 19 albo 20 cali to nigdzie juz tego nie wyczyta.

  3. #3
    7ka
    Gość
    pamietajmy ze cisnienie opon mierzymy rano..tzn wtedy kiedy opona i felga nie jest rozgrzana...
    druga sprawa to musi byc oryginalna wielkosc calego kola..jutro zerkne na tabliczke i powiem ci ile trzeba cisnienia dla 17" w e38.. ;)

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    mam tą etykietkę i tam mam jakieś cuda na kiju ...
    nie dość że wszystko podawane jest do kół 16' to jeszcze segregacja na ilość osób > koszmar
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    to normalne, chyba w kazdym aucie tak jest ze podaja cisnienie w zaleznosci od ilosci osob - to jest to o czym pisalem, czyli wieksza masa samochodu powoduje wieksze uginanie sie opony, ktora juz nie przylega do ziemi tak jak przy nieobciazonym aucie... jesli planujesz dluzsza trase z pelnym obciazeniem to ma to jakis sens i mozna sie zastosowac do takich wskazowek...

    ciesz sie olejus, ze nie kaza Ci wazyc pasazerow haha :D

    nie wiem jakie tam masz wartosci cisnienia podane, ale dodaj sobie po 0,2 do tych 16-calowych i powinno byc ok...

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Ja od 10 miesięcy mam 2,5 i nie "bierze" mi środka, natomiast mysle że takie ciśnienie nie raz uratowało mi fele.

    Zasada jest jedna i w miare prosta.

    im większa opona tym niższy profil, tym wieksze ciśnienie.

    pozdrawiam

  7. #7
    7ka
    Gość
    wedlug twojej teori to ile powinienem miec w 20" 245/40/20 przod i tyl 275/35/20 tyl.. ...



    roznice sa praktycznie niewielkie... zawsze staram sie trzymac max 2,2 przod 2,8 tyl..


    im wiecej cisnienia tym szybciej opona srodek sie sciera..im mniej cisnienia to sie szybciej scieraja boki..

    jak jest za malo cisnienia to tez odbija sie na wiekszym zuzyciu paliwa..im wiecej cisnienia..wieksze prawdopodobienstwo zrobienia "guza"...takze musi byc w sam raz

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja ma katalog opon i cisnien michaelin i podaje inne wartosci przy inych rozmiarach opon i do danego auta :-)

    ja ma 17' i przod 2.3 tyl 2.6

  9. #9
    7ka
    Gość
    oczywiscie,ale bez przesady...miedzy 16" a 18" duzej roznicy wartosci cisnienia nie ma...pamietajmy ze te roznice sa podane w zaleznosci od modelu silnika.. :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •