Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 88

Wątek: jaka instalacje lpg

  1. #51
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli słyszałeś taką opinię to musiał wygenerować ją jakiś kiepski gazownik. Silniki BMW wcale się źle nie "gazują". Jak w każdym przypadku chodzi o odpowiedni dobór elementów instalacji oraz ogarniętego instalatora. M52 nie powinno nastręczyć żadnych trudności.

  2. #52
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    M52 2,8 uchodzi w kręgach gazowniczych za jeden z leprzych motorów do LPG.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  3. #53
    Początkujący Użytkownik Awatar szybkikwachu
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    26
    BMW
    E38 2.8 1996
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    Widziałem że w 5ce z 2005 albo młodszej zakładali więc nie sądzę że będzie problem. Zadzwoń zapytaj masz wszystko kawa na ławę podane

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Wiadomo że jak zadzwonię to zapewne będę zapewniany że "będzie pan zadowolony", dlatego się wolę zapytać kolegów z forum:), ponadto w moim mniemaniu 5tka z 2005 jest trochę nowszą generacją silników i może się inaczej zachować...



    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    M52 2,8 uchodzi w kręgach gazowniczych za jeden z lepszych motorów do LPG.
    Ten fakt mnie ogromnie cieszy, tylko wolę się upewnić czy faktycznie oddam auto do człowieka który dobrze mi to zrobi.



    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    ja polecam ze swojej storny gościa w pruszkowie. zaraz zjazd z autostrady zjazd pruszków.. Gość wie co robi i do tego ma normalne ceny i pomocny jest....
    moze z wierzchu wyglada nie pozornie ale naprawde fury mial tam niezle na instalacje...

    tu masz numer
    790-55-88-98
    pn - pt
    7:15 - 15:15
    śr
    7:15- 18:00

    Dodam że nie jestem w żaden sposób zrzeszony z tym montażystą więc nie reklamuje tylko polecam jego usługi bo przetestowałem na własnej skórze.
    Jeszcze tylko jak byś mógł powiedzieć jaki typ instalacji ci zakładali?

  4. #54
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    30
    BMW
    E39 535iA
    Skąd
    Kolonia

    Post

    Koledzy, jeśli wybieracie gazownika to podstawowym kryterium niech będzie demontaż kolektora dolotowego, z serii "a bo ja słyszałem że to pół silnika trzeba rozebrać, jak to wygląda?" i sobie śrubki poznaczcie może. Jeśli monter nie zdejmuje, uciekajcie. Tak, może te opiłki plastiku spalą się w pierwszym suwie, jednak dlaczego wtryskiwacze benzynowe są na samym końcu kanału?
    Bajki czy dobrze znosi gaz, czy źle odkładać na półkę proszę. Albo inaczej, z tej półki zdjąć źle gazowalną benzynę z wtryskiem pośrednim.
    Ostatnio edytowane przez z_kotem ; 02-12-2016 o 15:32

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice

    Post

    Wtryskiwacze benzynowe są na końcu kanału miedzy innymi dla tego, żeby zimna benzyna wtryśnięta na zawór schładzała go oraz po to by nastąpiło odpowiednie wymieszanie paliwa z powietrzem.
    Poza tym niektóre auta mają tak słabe gniazda zaworowe ze wyższa temp. spalania LPG oraz brak możliwości chłodzenia zaworów paliwem powoduje przedwczesne zużycie się silnika (śmierć)
    I to tak zgrubsza :-P jest też pewnie masę innych przeciwwskazań dotyczących montażu LPG, na niektóre można przymknąć oko bez stresu że silnik sie rozpadnie ale są też takie które dyskwalifikują silniki.

  6. #56
    Początkujący Użytkownik Awatar szybkikwachu
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    26
    BMW
    E38 2.8 1996
    Skąd
    Warszawa
    Poszperałem trochę po necie i podzowniłem w kilka miejsc i polecono mi Lovato Fast :D znalazłem nawet filmik na yt gdzie była zagazowana e38 własnie taka instalacją nie chcę robić kryptoreklamy więc ogranicze się tylko do nazwy instalacji lpg :D jak zagazuje to dam znać co i jak :))
    Ostatnio edytowane przez szybkikwachu ; 08-12-2016 o 12:20

  7. #57
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    30
    BMW
    E39 535iA
    Skąd
    Kolonia
    Sanndman możesz dać jakieś informacje nt. tej wyższej temperatury spalania? Najlepiej wykres zawierający EGT/Lambda/obroty/czas wtrysku.

    Uciekałbym od tego, Lovato nie jest u nas zbyt popularne (włoski produkt), a nasze gorsze nie jest.

  8. #58
    Początkujący Użytkownik Awatar szybkikwachu
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    26
    BMW
    E38 2.8 1996
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez z_kotem Zobacz posta
    Sanndman możesz dać jakieś informacje nt. tej wyższej temperatury spalania? Najlepiej wykres zawierający EGT/Lambda/obroty/czas wtrysku.

    Uciekałbym od tego, Lovato nie jest u nas zbyt popularne (włoski produkt), a nasze gorsze nie jest.
    Dowiadywałem się że mam 2 letnią gwarancję bez limitu kilometrów, więc tak naprawdę dla mnie nie jest istotna popularność...

  9. #59
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez szybkikwachu Zobacz posta
    Dowiadywałem się że mam 2 letnią gwarancję bez limitu kilometrów, więc tak naprawdę dla mnie nie jest istotna popularność...
    Jak na każdą inną zresztą... Pamiętaj jednak że kupując polskie produkty (KME czy Stag) "dajesz pracę" Polakom...

  10. #60
    Początkujący Użytkownik Awatar szybkikwachu
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    26
    BMW
    E38 2.8 1996
    Skąd
    Warszawa
    dobrze że napisałeś "dajesz pracę" w cudzysłowiu, bo nie zdziwiłbym się gdyby było tak że ta instalacja z polską ma wspólne tylko logo a wszystko na dalekim wschodzie jest robione :D

Podobne wątki

  1. [E38] Jaka instalacja LPG do 2.8 R6?
    Przez djbinek w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 28-02-2018, 06:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •