Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88

Wątek: jaka instalacje lpg

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Z moim info wynikało zawsze że 1 parownik dławi się więc dają 2 ale to nie wyjątek
    ja posiadam parownik do 400 koni VSi i jest ok
    Oczywiście to tylko teroria moja gdyż teraz możliwe że parowniki spełniają wymogi ciśnieniowe do silników 4 litry w górę.
    Możliwe że po prostu tego nie wiem i coś nowego jest na rynku
    Ważne że spadek mocy ma byc nie mniejszy jak 7% ..Jak autko zamula przy pedale w podłodze a na Benzin zapier*** to znaczy że parownik nie daje rady-m za słaby

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    może i jeden wyrobi tylko kwestia stabilności ciśnień, rozjeżdżania map itd... nie jestem specem od gazu w samochodzie ale po coś się montuję po 2 z zapasem mocy, które są w stanie obrobić.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    1 daje rade w 745 tylko przewodzik od butli idzie grubszy.Napewno nic nie zamula tylko zapierdziela do odcinki na lpg.A nowosc to zadna bo mam taki lpg juz 4 lata
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Sterownik: Stag 300 ISA 2, reduktor: KME Gold, wtryski: Barracuda, Dragon albo Hana + dobry instalator. I wystarczy na 3,5L o ile, nie masz zamiaru ciągle jeździć na trybie sport z pedałem w podłodze.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa

    Post

    Miałem na 1 reduktorze instalacja Elpigaz w A8 D3 i S6 w 4,2 i dawało radę bez większych problemów. Pewne niedogodności były na dalszym planie bo robiłem 70 tys.rocznie. Do E65 nie zakładałbym żadnej :)

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    1 daje rade w 745 tylko przewodzik od butli idzie grubszy.Napewno nic nie zamula tylko zapierdziela do odcinki na lpg.A nowosc to zadna bo mam taki lpg juz 4 lata
    Tobie sie tylko wydaje ze daje rade... w rzeczywistosci nie ma stabilnosci i sklad mieszanki rozjezdza sie tak ze w dupe dostaje silnik i katy, tak jak napisal koziol1102 i Arktissilber parowniki watpliwej jakosci powinny byc 2.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Boss popierdułki sobie możesz pisać.Ja wiem swoje.Mam Prinsa parownik i jakoś 4 lata śmigam na tym i nic sie nie dzieje.A skład mi sie nie rozjezdza bo jest strojony pod mape benzynową.Bez powodu gazownik nie jezdził ze mną.Podpina komp od gazu i od benzyny i tak pare godzin latliśmy żeby mape od lpg zestroić.Jakoś przez 4 lata jazdy na lpg ani razu nie zapaliłi sie check i nie przełacza sie na bemzyne przy b.ostrej jezdzie.Zroboine 92tys na lpg więc twoja wiedza na temat mojej instalki jest na poziomie 0.Ja nie znam sie aż tak na lpg żeby dyskutować z tobą o niej,ale fakty są jedne.Zero problemu i zero spadku mocy.Co 15tyś. Zmieniam filtry i jakieś male korekty mapy jezeli jest potrzeba.Gazownik mój jest mega dobry i znany nie tylko w moim miescie.Z Warszawy robił nawet autka czy innych miast.Wiedze i zamiłowanie do tego ma wielkie.A to podstawa.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Bartek.
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    39
    BMW
    jest
    Skąd
    to zamieszanie

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Boss popierdułki sobie możesz pisać.Ja wiem swoje.Mam Prinsa parownik i jakoś 4 lata śmigam na tym i nic sie nie dzieje.A skład mi sie nie rozjezdza bo jest strojony pod mape benzynową.Bez powodu gazownik nie jezdził ze mną.Podpina komp od gazu i od benzyny i tak pare godzin latliśmy żeby mape od lpg zestroić.Jakoś przez 4 lata jazdy na lpg ani razu nie zapaliłi sie check i nie przełacza sie na bemzyne przy b.ostrej jezdzie.Zroboine 92tys na lpg więc twoja wiedza na temat mojej instalki jest na poziomie 0.Ja nie znam sie aż tak na lpg żeby dyskutować z tobą o niej,ale fakty są jedne.Zero problemu i zero spadku mocy.Co 15tyś. Zmieniam filtry i jakieś male korekty mapy jezeli jest potrzeba.Gazownik mój jest mega dobry i znany nie tylko w moim miescie.Z Warszawy robił nawet autka czy innych miast.Wiedze i zamiłowanie do tego ma wielkie.A to podstawa.

    + 1

    Dobry gazownik to 90% sukcesu.

    Ja do 3,5 skomponowałbym zestaw na elektronice staga, parownik acr01 oraz wtryski barracudy lub hany, Prins jest dobrą instalacją natomiast drogą w razie napraw, stag jest popularniejszy przez co i tanszy w naprawie.
    Do tego stag jest instalacja najlepiej dopasowującą się do wielu różnych silników. No i przedewszystkim dobry instalator, który zna się na rzeczy.

    Tu masz mape polecanych gazowników w polsce

    https://www.google.com/maps/d/viewer...A.k0IC2L-6Xbks

    Nie sugerują się do końca nią i najpierw zrób rozeznanie o danym warsztacie. Wklejam ją dlatego, ze jest stworzona przez użytkowników forum LPG i w moim miescie jest tylko dwóch dobrych gazowników i tylko oni są na tej mapie także w moim przypadku mam 100 % pewnosci, ze jest dobrze naniesiona informacja

  9. #19
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Boss popierdułki sobie możesz pisać.Ja wiem swoje.Mam Prinsa parownik i jakoś 4 lata śmigam na tym i nic sie nie dzieje.A skład mi sie nie rozjezdza bo jest strojony pod mape benzynową.Bez powodu gazownik nie jezdził ze mną.Podpina komp od gazu i od benzyny i tak pare godzin latliśmy żeby mape od lpg zestroić.Jakoś przez 4 lata jazdy na lpg ani razu nie zapaliłi sie check i nie przełacza sie na bemzyne przy b.ostrej jezdzie.Zroboine 92tys na lpg więc twoja wiedza na temat mojej instalki jest na poziomie 0.Ja nie znam sie aż tak na lpg żeby dyskutować z tobą o niej,ale fakty są jedne.Zero problemu i zero spadku mocy.Co 15tyś. Zmieniam filtry i jakieś male korekty mapy jezeli jest potrzeba.Gazownik mój jest mega dobry i znany nie tylko w moim miescie.Z Warszawy robił nawet autka czy innych miast.Wiedze i zamiłowanie do tego ma wielkie.A to podstawa.
    Czytaj dokladnie - skoro masz prinsa to moj post Ciebie nie dotyczy - napisalem przeciez "parowniki watpliwej jakosci" a prins to gorna polka i daje rade- sam takie mam :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    52
    BMW
    E65 735IL
    Skąd
    UK - newtonabbey
    no dobra bo widze ze opinij jest tyle ile bmw na drogach jezdzi co do kolegi boss-a ilke musze wydac na parownik prinsa ?

Podobne wątki

  1. [E38] Jaka instalacja LPG do 2.8 R6?
    Przez djbinek w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 28-02-2018, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •