Witam,

Problem w mojej 740 z M60B40 jest taki, że auto jest słabe - wolno się rozpędza ale tylko w dolnym zakresie - dopiero tak od 3/4 tysięcy czuć to V8. Ogólnie silnik pracuje poprawnie, do 240 rozpędza się bez problemu. Na jałowym mam wrażenie że silnik pracuje lekko niestabilnie - ale obrotościomierz nie skacze, więc nie jestem pewny czy to nie zwykła praca M60 ;) kolejna sprawa - jak włączę skrzynię w tryb sport to jedzie dużo lepiej (no ale to pewnie dlatego że wtedy rzadziej silnik pracuje poniżej 2500RPM). Generalnie wygląda to tak, że jak jadę normalnie spokojnie i depnę gazu (ale bez KD) to od 1 do 4 tysięcy zajmuje dobre kilka sekund żeby się wkręcił i często jest tak że po depnięciu gazu tak normalnie - np. żeby przyspieszyć z 60 do 90 auto robi dużo hałasu ale nie przyspiesza zbytnio. Mam wrażenie że ze świateł to BMW 1 by mnie spokojnie wzięło. Nie mam chwilowo lapka więc INPY nie podepnę - ale sprawdzałem tydzień temu to nie było błedów (tylko jeden ale mało ważny). Jak odpiąłem krokowca podczas pracy silnika to obroty wskoczyły na 1000RPM i się tak trzymały. Podpiąłem z powrotem - to po kilku sekundach spadł to normalnych obrotów. Wrażenie mam też takie jakbym jechał cały czas na hamulcach (ale akurat kilka dni temu wymieniałem klocki i płyn więc to nie to, poza tym tarcze by się piekły). Ciężko jest nawet stracić przyczepność na mokrym asfalcie (po wyłączeniu ASC). Auto strzela też z wydechu po odjęciu gazu ale to chyba normalne ;P ?

Podsumowując - auto jest słabe, mułowate ale tylko w dolnym zakresie obrotów