Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: 740 słaby od dołu ale jak się wkręci na obroty to jedzie dobrze

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A katalizatory są w tym wozie? Jeżeli nie ma to smród spalin jest jak najbardziej na miejscu i dziwne zachowania auta (jeśli masz 4 sondy) także.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Są, ale podejrzane - widać jakby były wycinany kawałek blachy z kata i wspawany z powrotem (jakby ktoś coś ze środka chciał wyciągnać?) tylko, że sondy są dwie
    Ostatnio edytowane przez NavidZ ; 18-05-2015 o 22:10

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Postukaj czymś metalowym w tą puszkę jak będzie echo, to znaczy, że są puste a podejrzewam, że są, stąd zapach spalin :)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    A widzisz, dzięki wielkie jutro sprawdzę, dobrze że kupiłem już jeden prewencyjnie :) tylko teraz pozostaje kwestia wybuchów w wydechu - jeżeli mieszanka jest za bogata to przydałoby się to też naprawić żeby nowego kata nie rozwaliło od razu ;)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Piła
    Jak ci ktos katy wycial a sondy korekcyjne nie dają bledu... to jest dziwnie. Masz jakies screeny z INPY?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Co do tych katów to nie jestem przekonany, że są puste - czasami jak się wsłucham jak auto odpala to mam przeciwne wrażenie - jakby były strasznie zapchane bo dźwięk jest taki jakby przez gąbkę pompował spaliny... o sondy pytałem jakie powinny mieć parametry właśnie bo kiedyś wyczytałem że koło wartości 1 powinno być a u mnie się wachało od -3 do 0 ale nie jestem pewien czy dobrze zapamiętałem że one miały kolo 1 być... ale mogę jutro porobić screeny nie ma problemu. A przy okazji jeszcze odnośnie sond - jak katalizatory wpływają na sondy skoro (sondy) są przed katalizatorami ? :D no i tak już na marginesie - u mnie w ogóle coś dziwnego jest z autem :D nowa przepływka - czy podpięta czy odpięta jeździ tak samo ;) no ale może faktycznie z sondami jest coś nie tak więc komputer ignoruje przepływkę ? chociaż nigdy błędów sond nie było. Ale dobra - jutro porobię screeny.

    EDIT:





    No i pierwsze co to wychodzi na to, że TPS nie działa - pytanie więc pierwsze czy jego zepsucie może powodować objawy jak w temacie (słaby w dolnym zakresie obrotów, mocny w górnym) ? I czy można wymienić sam czujnik czy przepustnica to wymiany ?
    Ostatnio edytowane przez NavidZ ; 22-05-2015 o 08:58

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Ok już sobie sam odpowiedzialem na oba pytania ;) ale mam za to trzecie - która przepustnica a co za tym idzie który czujnik jest ten właściwy dla pracy silnika (czyli który jest walnięty) - ten bliżej dolotu od strony silnika czy ten tam gdzie się konczy ta plastikowa rura która idzie od puchy z filtrem ? Mniemam że ten bliżej komory silnika ? a ta pierwsza (w sensie pierwsza po drodze od filtra) jest od ASC ?

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kolego DME 3.3 błędnie podaje inpie informacjie o tps-ie i sondzie lambda nr2. Wejdź w sterowik skrzyni na zgaszonym silniku i podejrzyj wartośći w skrzyni że jak przepustnicą ruszasz to jest odczytywana prawidłowo bo jednam DME przesyła informacjie po CAN-ie do sterownika skrzyni

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    a widzisz... to dobrze że jeszcze nie kupiłem nowego i szkoda z drugiej strony bo to by wyjaśniło zachowanie auta a takto dalej zagadka :( dzięki za drugą metodę - jutro sprawdę

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    jak diagnozowanie? podejrzałeś te parametry?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 16:06
  2. Niby jedzie, ale stoi
    Przez Sławomir w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 21:14
  3. Dobrze ze zaczelo dzialac nie dobrze ze ????
    Przez puchacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 21:21
  4. Polskie Drogi...dobrze ze nie takie jak w Rosji...
    Przez Greg38 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-12-2008, 16:08
  5. [ wnetrze] Jak dobrze ściągnąć boczek tylnych drzwi - [video
    Przez olejus w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •