Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: 740 słaby od dołu ale jak się wkręci na obroty to jedzie dobrze

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy

    Post 740 słaby od dołu ale jak się wkręci na obroty to jedzie dobrze

    Witam,

    Problem w mojej 740 z M60B40 jest taki, że auto jest słabe - wolno się rozpędza ale tylko w dolnym zakresie - dopiero tak od 3/4 tysięcy czuć to V8. Ogólnie silnik pracuje poprawnie, do 240 rozpędza się bez problemu. Na jałowym mam wrażenie że silnik pracuje lekko niestabilnie - ale obrotościomierz nie skacze, więc nie jestem pewny czy to nie zwykła praca M60 ;) kolejna sprawa - jak włączę skrzynię w tryb sport to jedzie dużo lepiej (no ale to pewnie dlatego że wtedy rzadziej silnik pracuje poniżej 2500RPM). Generalnie wygląda to tak, że jak jadę normalnie spokojnie i depnę gazu (ale bez KD) to od 1 do 4 tysięcy zajmuje dobre kilka sekund żeby się wkręcił i często jest tak że po depnięciu gazu tak normalnie - np. żeby przyspieszyć z 60 do 90 auto robi dużo hałasu ale nie przyspiesza zbytnio. Mam wrażenie że ze świateł to BMW 1 by mnie spokojnie wzięło. Nie mam chwilowo lapka więc INPY nie podepnę - ale sprawdzałem tydzień temu to nie było błedów (tylko jeden ale mało ważny). Jak odpiąłem krokowca podczas pracy silnika to obroty wskoczyły na 1000RPM i się tak trzymały. Podpiąłem z powrotem - to po kilku sekundach spadł to normalnych obrotów. Wrażenie mam też takie jakbym jechał cały czas na hamulcach (ale akurat kilka dni temu wymieniałem klocki i płyn więc to nie to, poza tym tarcze by się piekły). Ciężko jest nawet stracić przyczepność na mokrym asfalcie (po wyłączeniu ASC). Auto strzela też z wydechu po odjęciu gazu ale to chyba normalne ;P ?

    Podsumowując - auto jest słabe, mułowate ale tylko w dolnym zakresie obrotów

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Kiedys mialem podobne objawy i winna byla przeplywka. Chodz bez podlaczenia kompa ciezko bedzie jednoznacznie okreslic przyczyne.
    Pozdro.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    INPĄ da się ją zdiagnozować ? Lub "analogowo" zwykły miernikiem ? :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Nie jest normalne, że strzela z wydechu, to nie duży fiat.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez NavidZ Zobacz posta
    INPĄ da się ją zdiagnozować ? Lub "analogowo" zwykły miernikiem ? :)
    Inpa da sie napewno bo tak wlasnie mialem diagnozowana swoja. Niestety niepowiem ci jak to dokladnie zrobic bo robil to dla mnie Kolega.
    Pozdro.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Nie jest normalne, że strzela z wydechu, to nie duży fiat.
    Jeździłem kilka dni temu nowym Mini Cooperem S w automacie i w trybie sport tak samo strzelał przy odpuszczeniu gazu ;)

    ale jeśli faktycznie 7er nie powinna to wyglądałoby na to, że za bogata mieszkanka ? lub zawory się nie domykają, ew domykają za późno ?

    EDIT:

    Mały test - wczoraj odpiąłem przeplywke i jezdzilem bez wczorah i dzis - auto jezdzi dokladnie tak samo. Kompletnie zadnej zmiany.
    Ostatnio edytowane przez NavidZ ; 06-05-2015 o 08:18

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Piła

    Post

    Jezeli po odpieciu przeplywki nie ma zmian to na nia bym stawial. Zreszta objawy pasuja.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Kupiłem nową przeływkę - żadnych zmian - chodzi dokłądnie tak samo. A to oznacza że przy jeździe na nowej (fabrycznie nowej) prepływce i po odpięciu jej auto zachowuje się identycznie.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Piła
    No to nie za bardzo normalne... trzba pod kompa podpiąc. INPA ci prawde powie. Może masz przerwe w instalacji.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    NO więc podpiąłem i niestety (albo stety) błędów w engine nie ma - były dwa w skrzyni:

    57 FGR
    153 CAM DME-Load signal

    Ale jest coś dziwnego - w engine kiedy wszedłem w status pierwsze co mi się rzuciło w oczy to:


    throttle potentiometer - 90V
    throttle potentiometer - 0 %

    i był wykrzyknik przy tym

    AMS Voltage było 0 ale nie było wykrzyknika.

    I jeszcze jedna sprawa - jak siedziałem kilkanaście minut przy otwartych drzwiach to po jakimś czasie od odpalenia nie dało się wysiedzieć bo był taki dziwny smród spalin taki nieprzyjemny że aż głowa zaczynała boleć. Kolejna sprawa co zauważylem - te strzelanie z wydechu po odpuszczeniu gazu dzieje się tylko jak skrzynia jest w trybie sport.

    Gdzie szukac panowie - jakie warotści powinny mieć sondy lambdy w INPIE tam w ANALOG ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 16:06
  2. Niby jedzie, ale stoi
    Przez Sławomir w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 21:14
  3. Dobrze ze zaczelo dzialac nie dobrze ze ????
    Przez puchacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 21:21
  4. Polskie Drogi...dobrze ze nie takie jak w Rosji...
    Przez Greg38 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-12-2008, 16:08
  5. [ wnetrze] Jak dobrze ściągnąć boczek tylnych drzwi - [video
    Przez olejus w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •