Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kilka pytań odnośnie wyposażenia w E38

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie

    Post Kilka pytań odnośnie wyposażenia w E38

    Witam mam kilka pytań na ktore nie znam odpowiedzi.Pytania się tyczą modeli V12.
    1.Dlaczego w dwóch 750i z 97 roku, ktore mają tempomaty tylko jedna posiada taki przycisk? Od czego to zależy?

    2.Skórzane osłony wtyczek do pasów bezpieczeństwa-jedna, która ma skóre "nappa" posiada takie coś, a fotele ze zwykłą skórą tego nie mają?Fotele z wersją nappa tylko to posiadają? Jeśli tak czy ta się w to "doposażyć?


    3.Czy dużo jest zabawy aby doposażyc auto w schowek na kasety, ktore w tym miejscu ma zwykły schowek?

    4.Kupując podświetlane klamki zewnętrzne i wewnętrze razem z wiązkami jest dużo zabawy z przekładką?Trzeba coś kodować, lutować, cudować itp?Podświetlane klamki to rzadka opcja?Rarytas?Występowały też w przedliftach?
    5.Samościemniające się lusterko wewnętrzne-cięzko się w takie coś doposażyć?Co jeszcze trzeba prócz samego lusterka? Trzeba prowadzić dodatkowe wiązki?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BEDY111
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    147
    BMW
    E38
    Skąd
    PL

    Post

    Jeżeli chodzi o wewnętrzne klamki to w przedlifcie trzeba lutować (chyba). Może w innych wersjach było inaczej ale ja wtyczek w wiązce nie miałem. Dużo pracy przy tym nie ma, wystarczy wpiąć się w wtyczkę podświetlania przycisków od otwierania szyb. Po 15 min, na drzwi. Przy klamkach zewnętrznych będzie więcej roboty, bo nie chciałbyś żeby świeciły razem z lampkami wewnątrz. Jeszcze się za to nie brałem, gdzieś na forum była instrukcja jak to zrobić.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    1. Starsze roczniki włącznik tempomatu mają na drewienku(jak na zdjęciu). W późniejszych rocznikach zmienił się klawisz na multifunkcji kierownicy. Z "0" zmienił się na "0/1", które stał się włącznikiem i wyłącznikiem tempomatu
    2.To nie tyle kwestia nappy, a rocznika i typu foteli.
    3. Wyciągasz schowek(jest na zatrzaskach) i wkładasz schowek na kasety. W dobie płyt CD, a w zasadzie USB, gdzie kaseta jest już archaizmem, to taki schowek to trochę średnia opcja. Już w E32 był dostępny uchwyt na CD. Ciekawe czy w E38 też był dostępny.
    Schowek ma podświetlenie. Przewód do lampki jest zawinięty o przewód do zapalniczki/popielniczki. Może być konieczny demontaż drewna na tunelu, żeby do tego przewodu się dostać
    4. Klamki wewnętrzne podświetlane są razem z podświetleniem deski. Można podłączyć to podświetlenie klawiszy do sterowania szybami.
    Do klamek zewnętrznych jest dodatkowy moduł(wygląda jak przekaźnik, podpisany "Optische Einstieghilfe"), a do klamki idzie światłowód, bo żarówka jest od strony tapicerki drzwi
    5. Samo wewnętrzne lusterko to kwestia 3 przewodów. Masa, plus po zapłonie oraz sygnał z biegu wstecznego(po wbiciu wstecznego lusterko rozjaśnia się)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Kilka pytań do "cursor":
    2.To nie tyle kwestia nappy, a rocznika i typu foteli.- da się takie coś dołożyć do foteli w wersji montana?
    3.Mam u siebie zwykłe radio na kasety więc taki schowek to fajna sprawa, zawsze lepiej jak coś tam w środku świeci jak jest tylko pusta przestrzeń.Zdemontować drewno to nie problem, ważne zeby było pod co to podłączyć bez cudowania.
    4.Rozumiem, ze na 100% bez lutowania sie nie obędzie i elektronik będzie potrzebny?
    5.W każdej są wiązki w podsufitce pod takie lusterko? Czy trzeba ciągnąć jakąś instalacje?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    2. Nigdy nie miałem potrzeby przekładać. To jest razem z plastikiem na fotelu(jest do niego przypięte), więc najprościej zmienić plastik.
    W polifcie zmienił się napinacz(nie jest to goły drut, tylko już ma osłonę) i pewnie dlatego zniknęło takie rozwiązanie

    3. Zawsze możesz zmienić na Business CD :P

    4. Elektronik do tego potrzebny nie jest, ale lutować trzeba

    5. W przedliftach jest szansa, że będzie wtyczka pod lampką oświetlenia wnętrza. W późniejszych rocznikach z tego zrezygnowali z racji kosztów
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Dzieki za pomoc-wszystko już wiem.Swoją drogą to masz potężną wiedze na temat E38.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Kilka pytań odnośnie 7era.
    Przez robert1903 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 09:29
  2. kilka pytań odnośnie E38
    Przez KAMILOS w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 19:22
  3. Kilka pytań odnośnie e32
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 21:40
  4. Kilka pytań odnośnie 740d.
    Przez YBSA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 09:41
  5. [ pozostale] Kilka pytań odnośnie E38 :)
    Przez Rapik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •