Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: [ pozostale] crash testy e38

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez Flashpointman
    7przed liftem i 7 po lifcie to prawie to samo auto... a prawie robi czasem wielką róznicę... ta poduszka z boku moze uratować podczas uderzenia w bok auta...
    Czyli mam rozumiec ze E38 przed rozni sie od poliftingowej? Nie rozni sie jesli idzie o bezpieczenstwo. Jak Damias napisal - rozni sie nerkami, kieruneczkami, progami itp..

    Poduszki boczne w 4 drzwiach i nawet kurtyny byly w przedliftingowych rowniez
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Duzy silnik moze tez ladnie przygniesc wlasnie w 750 zginala osoba z mojego miasteczka wlasnie od przygniecenia przez silnik.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Duzy silnik moze tez ladnie przygniesc wlasnie w 750 zginala osoba z mojego miasteczka wlasnie od przygniecenia przez silnik.
    Różne przypadki sie zdarzają.

    Popatrzcie jednak na przedział pasażerski w tej rozbitej e38- wcale nie wygląda tak źle (przynajmniej w porównaniu z innym rozbitym autem).

    Przypominam sobie ten wypadek- był szeroko opisywany w mediach motoryzacyjnych. Jakiś policjant wypowiedział sie, że gdyby pasażerowie w BMW mieli zapięte pasy, to prawdopodobnie przeżyliby.

    Nikt nie przekona mnie do jakiegokolwiek auta tylko z powodu 5 gwiazdek NCAP. Wiem jedną rzecz: bezpieczne auto to przede wszystkim auto DUżE. Mam na myśli ewentualne wypadki z udziałem innych aut, bo jeśli ktoś zahacza o drzewo, to nie ważne czym- chyba że czołgiem.
    Różnica robi sie jednak znacząca w zderzeniu e38 np. z Twingo, Yarisem, Polo i podobnymi- jednak większą część energii pochłania lżejsze auto.

    Oczywiście cudów nie ma. Najlepszym przykładem jest wypadek najlepszego kierowcy F1 w historii- Ayrtona Senny, w którego bolidzie wytrzymała klatka bezpieczeństwa- on sam jednak nie wytrzymał przeciążeń (krążą na ten temat różne opinie).

    Rozwagi na drodze- nie wszyscy jeżdżą dużymi i ciężkimi autami.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa

    Re: crash testy e38

    Cytat Zamieszczone przez DAN V8
    hej.
    Nie znalalzlem nic na ten temat, a mam pytanie. CZy sa jakies roznice w wynikach testow zderzeniowych e38 przed i po liftingu??
    Podobno auta po liftingowe sa lepiej dopracowane ale czy wplywa to jakos na bezpieczenstwo??

    Ogolnie czy uwazacie 7 za bezpieczne auto nawet jak maja niektore tylko 2 poduchy?
    Ja także nie widziałem testów zderzeniowowych e38,ale 10 lat temu były przeprowadzane testy zderzeniowe e39(dość blisko powiązany konstrukcyjnie z e38) NCAP i auto zostało okrzyknięte najbezpieczniejszym autem na świecie w swojej klasie,mercedes w 210 wypadł blado przy e39,także napewno e38 jest bardzo bezpiecznym samochodem.

  5. #15
    doskonale wiem jak gnie sie e38. Niestety jedno zniszczyłem w czołówce z autobusem mpk ktory za bardzo sciąl zakret. jak ktos chce zobaczyc jak wyglada e38 po czołówce przy setce to moge wyslac fote na priv. Najwazniejsze ze nikomu nic sie nie stalo a ja i moja dziewczyna wyszlismy bez najmniejszego szwanku nie majac nawet zapietych pasow. Dlatego ponownie kupiłem e38. Dla mnie nie ma bezpieczniejszego auta...



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Przede wszystkim o bezpieczenstwie auta decyduje jego masa wlasna a nie ilosc airbagow :D Ciezszych aut od E38 porusza sie po drodze bardzo niewiele wiec ogolnie trudno sie z takim minac na trasie a co dopiero zderzyc ;D ;D
    O przezyciu w wypadku decyduje wspoczynnik przyspieszenia ujemnego- mowiac po naszemu im mniesze szarpniecie tym lepiej dla ludzi w samochodzie, E38 dzieki masie nawet przy zderzeniu czolowym przy predkosci 100km/h z powiedzmy... Yarisem wyposazonym 35 poduszek ;) dzieki swojej masie zostanie nagle shamowana do powiedzmy 40km/h (bedzie jechac dalej w swoim kierunku z przylepionym yarisem do maski) a yaris wyhamuje do -40 czyli jego predkosc spadnie w ciagu ulamka sekundy o 140km/h = niestety smierc wszystkich podrozujacych owym yarisem :(
    I w tym jakze czestym przypadku nie maja zadnego znaczenia poduszki, wzmocnienia drzwi, kontrolka niezapietych pasow, pikadelko ktore wku...ia czlowieka dopuki pasow nie zapnie a za ktore takie auto jak yaris dostaje dodatkowe punkty w NCAP ;)

    Takze male auto ktore mialoby 100 poduszek i kupe punktow NCAP mozna sobie wsadzic w ... gitare ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    82
    tak z ciekawosci pytalem o bezpieczenstwo modeli przed i po fl, poniewaz czytalem jakis czas temu ze jakis producent nie mial 5 gwiazdek w euroncap a wersje po fl ju otrzymala 5 gwiazdek.

    Jakis czas temu wczytalem sie jak oni to oceniaja to nie chodzi tylko o bezpieczenstwo na podst. poduszek powietrznych i wytrzynalosci konstrukcji (ale to tez ma przewazajacy wplyw), licza sie takze rozne brzeczyki, pipczyki od nie zapietych pasow, itp.

    http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    82
    no koledzy, wypowiadajcie sie, co wy myslicie o bezpieczenstwie naszych bawarek??

    http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW

  9. #19
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Ja się o siebie w tym autku nie boję - kiedyś nawet miałem ksywkę " Mały Neuf i jego duży czołg" :)

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    No to popatrzcie co się dzieje jak takie małe 5 gwiazdkowe autko zderza się z dużym nie 5 gwiazdkowym... ;) http://pl.youtube.com/watch?v=GgY7GOv07Ws
    Znalazłem jeszcze crash test E34, myślę że podobnie zachowałoby się E32...
    http://pl.youtube.com/watch?v=5Rau-F...eature=related
    Miałem kiedyś crash test E38 ale nie mogę znależć...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •