Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] Dziwne zachowanie elektryki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska

    [ elektryka] Dziwne zachowanie elektryki

    Witam

    Od 2 dni cała elektryka oszalała w całym aucie . Nie działało na początku radio cały wyświetlacz od Navi , kiedy włączałem kierunkowskaz migał wyświetlacz , szyby zasuwałem migał . Zapaliła się poduszka na liczniku , dziś nie działa multifunkcja na kierownicy , radio , wyświetlacz tylko się świeci , w czasie jazdy zapala się oświetlenie wnętrza , tylna roleta nie działa , na CC wyświetla się PROG ( nie wiem co to jest ) , xenony się czasem nie włączają .
    Czy to może być taśma pod poduszką ??? POMOCY

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    objaw jak na słabym aku.... sprawdź lądowanie alternatora...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    objaw jak na słabym aku.... sprawdź lądowanie alternatora...
    Witaj

    Akumulator był wymieniony na nowy jakieś 2 tygodnie temu . A jeśli nie było by ładowania to powinno wyświetlić ??

  4. #4
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    na mierniku podłączonym do aku powinno być ponad 14V a jesli nie masy miernika to w teście chyba 9tzm na zegarach pokazuje napięcie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    na mierniku podłączonym do aku powinno być ponad 14V a jesli nie masy miernika to w teście chyba 9tzm na zegarach pokazuje napięcie

    Sprawdzę to i napisze co i jak .

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    78
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    DKK
    Kolego pasjonat rozwiazales problem? Moja 7er dzis ma identyczne objawy, a w niedziele czeka mnie 1500km :/
    pozdro

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez szklarzu9
    Kolego pasjonat rozwiazales problem? Moja 7er dzis ma identyczne objawy, a w niedziele czeka mnie 1500km :/

    Witaj


    Dziwne ale mój problem sam się rozwiązał po paru dniach . Spróbuj poruszać kluczem w stacyjce . Rusz tak gwałtownie żeby przeskoczył na 1 pozycje żeby Ci się włączył sam telefon lub monitor . Ja tak sprawdzałem i włączałem żeby działało wszystko jak jechałem . Jeśli pomoże to na pewno kostka w stacyjce . Kolega z innego forum napisał mi tak : Typowe objawy w E38/E39 to przerwy w działaniu lub w ogóle niedziałające radio/wyświetlacz od navi, zapalające się nieregularnie kontrolki poduszek itp., padnięta część lub wszystkie funkcje kierownicy, zapalające się w czasie jazdy oświetlenie wnętrza lub "samoregulująca" się elektryczna kolumna kierownicy.

    Kosztuje to jak pamiętam ok. 130 PLN w serwisie, wymiana ok. 1h bez zbytniego napinania się.

    Jeśli to by była właśnie ta kostka to tu jest fotorelacja z wymiany .

    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/244045


    A tu rysunek na Realoem części nr 2 : http://www.realoem.com/bmw/showparts...32&fg=30&hl=46



    PS : Nazywa się to włącznik stacyjki / Przełącznik rozrusznika zapłonu .


    Pozdrawiam

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    78
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    DKK
    Dziekuje Kolego, mam nadzieje ze to tylko ta kostka, a nie jakies "komputery" ;)
    pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •