witam
chcę się podzielić być może ważną informacją. Mianowicie po zaktualizowaniu map silnika itd - 7 idzie jak burza. przyszedł czas na wymianę sprężyn tył. Po odbiorze postanowiłem dokonać "wyścigu" e46 330i vs moje 740iL. Odziwo zawodnik nie zbliżał się :). Jakże było moje zdziwienie kiedy bo tych jazdach przy spkojnym przemieszczaniu się doszły mnie stuki z silnika lewa strona patrząc od przodu samochodu.
Podzwoniłem znalazłem gościa który coś tam się zna na m62 i co najwazniesze ma blokady. umowiłem się zawiozłem
.Diagnoza
- slizgi się zużyły i zaczęło tłuc po aluminium - i tak dla wszystkich niedowiarków i myślących ze jak rozrząd jest na łańcuchu to sie jeżdzi do urwania łańcucha
zapytałem gościa dlaczego tak się stało a on - normlana to rzecz !!!!
i tak
- wymeniłem cały rozrząd + ślizgi + wszystkie nowe uszczelki (i jesxcze jakies inne cześci)- bo stare były już z platkiku
- zamówiłem zestaw uszczelnień do VANOS - i tu następna informacja dla niedowiarków w Vanosach zurzywają się właśnie te uszczelnienia i taki zestaw choć nie jest łatwo dostać kosztuje ok 300 zł - i dlatego kupowanie nowych -podobno 2400 sztuka mija się z celem
- oczywiscie przy okazji olej + płych chłodzący
I najwazniejsze cena
cena adekwatna do pojemności czyli 4400
dziś odbieram samochód i podam dokładny cennik co i jak - pdobno chodzi jak zegareczek:)
Mam nadzieje że komus to da do myślenia jeżeli w któryms monencie wypowiedzi powiedziałem coś źle proszę mnie poprawić