Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: wymiana rozrządu + vanos m62

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    153
    BMW
    było: e38 730d '01, e46 328i '98, e39 520d '01, e38 740iL '00, e61 530xi '05, jest : e61 520d '07
    Skąd
    szczebrzeszyn

    Post wymiana rozrządu + vanos m62

    witam
    chcę się podzielić być może ważną informacją. Mianowicie po zaktualizowaniu map silnika itd - 7 idzie jak burza. przyszedł czas na wymianę sprężyn tył. Po odbiorze postanowiłem dokonać "wyścigu" e46 330i vs moje 740iL. Odziwo zawodnik nie zbliżał się :). Jakże było moje zdziwienie kiedy bo tych jazdach przy spkojnym przemieszczaniu się doszły mnie stuki z silnika lewa strona patrząc od przodu samochodu.
    Podzwoniłem znalazłem gościa który coś tam się zna na m62 i co najwazniesze ma blokady. umowiłem się zawiozłem
    .Diagnoza
    - slizgi się zużyły i zaczęło tłuc po aluminium - i tak dla wszystkich niedowiarków i myślących ze jak rozrząd jest na łańcuchu to sie jeżdzi do urwania łańcucha
    zapytałem gościa dlaczego tak się stało a on - normlana to rzecz !!!!
    i tak
    - wymeniłem cały rozrząd + ślizgi + wszystkie nowe uszczelki (i jesxcze jakies inne cześci)- bo stare były już z platkiku
    - zamówiłem zestaw uszczelnień do VANOS - i tu następna informacja dla niedowiarków w Vanosach zurzywają się właśnie te uszczelnienia i taki zestaw choć nie jest łatwo dostać kosztuje ok 300 zł - i dlatego kupowanie nowych -podobno 2400 sztuka mija się z celem
    - oczywiscie przy okazji olej + płych chłodzący
    I najwazniejsze cena
    cena adekwatna do pojemności czyli 4400
    dziś odbieram samochód i podam dokładny cennik co i jak - pdobno chodzi jak zegareczek:)
    Mam nadzieje że komus to da do myślenia jeżeli w któryms monencie wypowiedzi powiedziałem coś źle proszę mnie poprawić

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    7
    BMW
    325i T
    Skąd
    Zduńska Wola
    Mogę jedynie napisać, że w wanosach M62 da się wymienić jedynie uszczelnienie "zewnętrzne". Uszczelnienie na tłoku vanosa jest niedostępne w obrocie oraz z punktu widzenia osoby, która próbuje się do niego dostać mająć w dłoni taki vanos. Trzeba go rozciąć albo w jakiś inny sposób dostać się do środka ponieważ jest on nierozbieralny. Oryginalnie jest on zaprasowany. Z własnego doświadczenia wiem że na sprawnie działąjące vanosy w M62 składa się szereg dodatkowych elementów silnika i wymiana samych uszczelnień "zewnętrznych" oraz nawet "zacieśnienie" vanosa nie przynosi żądanego efektu w 50% przypadków.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    no ja też jak robiłem rozrząd to trochę gratów tam jeszcze doszło... nie tylko same vanosy, ślizgi i łańcuch - jak robić to już w miarę po całości...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    7
    BMW
    325i T
    Skąd
    Zduńska Wola
    Chodziło mi raczej o elementy związane z zasilaniem vanosa w olej począwszy od elektrozaworu przez obudowę do której ten elektrozawór jest wkręcany, pierścieneiuszczelniające na wałku rozrządu oraz napinacz łańcucha. Wszystkie te elementy mają wpływ na nieszczelnośći w układzie zasilania vanosa w olej. Sam rozrząd jest ważny dla pracy całego silnika.

Podobne wątki

  1. 728iA - regeneracja VANOS M52TU - blokada rozrządu
    Przez orzel_man w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 08:27
  2. [mechanika] Wymiana łańcucha rozrządu m60 i m62
    Przez x-factor w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 12:26
  3. [mechanika] Vanos w M62
    Przez jarogmur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 08:24
  4. [mechanika] silnik M62 - naprawa czy wymiana oraz VANOS
    Przez michal_5000 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 10:52
  5. [mechanika] Ustawienie rozrządu M62 Vanos
    Przez michael444 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 00:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •