Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: termostat

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    termostat

    Witam powiedzcie jakie sa prawidlowe temperatury w silniku 3.0d poniewaz mialem pomiedzy 75-83 nigdy nie poszlo wyzej. Wymienilem termostat mechanik zrobil okolo 6 km temperatura doszla do 80 i zaczela spadac jak sie zatrzymal. czy to normalne? i jeszcze jedno ten pierwszy wiatrak od strony silnika powinien sie krecic caly czas?

    Ok chyba jest ok po 20km 90℃ +-2℃.
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 29-04-2015 o 18:52

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    39
    BMW
    545i
    Skąd
    ON L5B
    niestety nieprawidłowe..

    Wymieniłeś tylko główny? A EGR?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Tylko główny. To jakie są prawidłowe?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    39
    BMW
    545i
    Skąd
    ON L5B
    bardzo często pada jeszcze EGR, i zwyczajowo w M57 albo się wymienia 1 na pałę i patrzy czy wszystko OK albo 2 na raz.
    Silnik dość popularny w e60 i wymiana dwóch termostatów no norma..

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    I znowu super odpowiedź a skąd ja mam wiedzieć że trzeba wymienić obydwa jak bym wiedział to bym wymienił. Zadałem kiedyś pytanie na forum dostałem odpowiedź wymień termostat a nie termostaty. A teraz zadałem pytanie jakie są prawidłowe temperatury dla tego silnika. I dalej nie znam odpowiedzi.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    I znowu super odpowiedź a skąd ja mam wiedzieć że trzeba wymienić obydwa jak bym wiedział to bym wymienił. Zadałem kiedyś pytanie na forum dostałem odpowiedź wymień termostat a nie termostaty. A teraz zadałem pytanie jakie są prawidłowe temperatury dla tego silnika. I dalej nie znam odpowiedzi.
    Prawidlowa temp tego silnika to 88-95 stopni. Wymiane termostatow powinno sie zaczynac od tego z EGRa :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Wielkie dzięki czyli jak u mnie się trzyma praktycznie cały czas pod 90℃ to jest chyba dobrze to czemu kolega napisał że nie bo nie rozumiem?

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Wielkie dzięki czyli jak u mnie się trzyma praktycznie cały czas pod 90℃ to jest chyba dobrze to czemu kolega napisał że nie bo nie rozumiem?
    Co tam autor mial na mysli tego nie wiem...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    39
    BMW
    545i
    Skąd
    ON L5B
    @lukassolski

    w takim razie mój błąd.

    Nie wiem czy temat otworzyłem wcześniej a odpisałem dopiero jak już zedytowałeś posta czy po prostu pominąłem ostatnie wtrącenie; innymi słowy skupiłem się na poniższym:
    "Witam powiedzcie jakie sa prawidlowe temperatury w silniku 3.0d poniewaz mialem pomiedzy 75-83 nigdy nie poszlo wyzej. Wymienilem termostat mechanik zrobil okolo 6 km temperatura doszla do 80 i zaczela spadac jak sie zatrzymal. czy to normalne?"

    więc temperatury były oczywiście niepoprawne.


    Rozumiem że pisałeś w przypływie szczęście, ale "zdanie" - 'Ok chyba jest ok po 20km 90℃ +-2℃' mogło byćzignorowane przez głowę jako spam :P (jeszcze 3 razy OK i czytając po raz kolejny bym tej informacji nie znalazł :) )

    Pozdro i jeszcze raz sorki za niewyłapanie że w końcu temperatura się ustabilizowała na ~90st

    ps. wolno się dogrzewają te M57ki :P

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Sorry za zamieszanie. Masz rację napisałem posta zaraz po wyjściu od mechanika który mi powiedział że wymiana termostatu to był błąd bo temperatura dalej jest około 80℃. Ale jak dojechalem do domu to temperatura była 90℃ więc w przypływie szczęścia edytowalem post.
    Dobre jest to że mechanik uznał ze wymiana nic nie zmieniła i mniej mnie skasował niż się umówiliśmy. :)
    Dzięki za odpowiedź

Podobne wątki

  1. [silnik] termostat + plyn
    Przez FAZI w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 22:10
  2. termostat???
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 16:51
  3. Niedzialajacy termostat?
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 08:21
  4. Termostat
    Przez PiK-MaN w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 08:33
  5. termostat w 3.0 V8
    Przez paulo79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 19:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •