Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zawieszenie przód w 750i

  1. #1

    Zawieszenie przód w 750i

    Mam problem z zawieszeniem,auto jest po wymianie głównego drążka,mechanik stwierdził,że on był tylko uszkodzony,ale auto po jego wymianie zachowuje się tak jak i przed,to znaczy przy hamowaniu czuc delikatne drgania w kierownicy i takie stukanie o dużej częstotliwości.Części które wymieniałem w zawieszeniu(wszystko Lemforder).Pomóżcie Bardzo Proszę. :( (Napisałem też innego posta odnośnie 5HP30)

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    U mnie z przodu zawieszka jest cała zrobiona pięknie - ale przy hamowaniu - z delikatnym wciskaniem pedału przy około 80km/h kierownica chce mi się wyrwać z rąk - ale gdy pedał wbijam mocno to kierownica nawet nie drgie - powodem są tłoczki hamulcowe w przednim zacisku - w każdym z nich mam "stojący - na dębowe mocne" jeden tłoczek i podejrzewam ,że to ich sprawka - sprawdź czy u ciebie nie ma tego samego ....

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    moze wkoncu cos zrobisz z tym?

    a tak poza wydaje mi sie ze to cos innego, u ojca byly to wywalone swożnie i miekkie juz tuleje gumowe na przednich wachaczach

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    tez mialem bicie.wymienilem lozyska i niepomoglo.po wymianie tarcz hamulcowych jest GITARA :D Wszystko ok.

  5. #5
    Wydaje mi się że krzywy ma rację,to może byc wina miękkich tulei w wahaczach,tłoczki też wiadomo mają wpływ na bicie kierownicy,ale stawiam na tuleje jak się upewnię co to tak przeszkadza mi w bezstresowej jeżdzie to się odezwę.Nie mam zbytnio czasu na przesiadywanie przy kompie,ale jeżeli chodzi o BMW 7 to zawsze!

  6. #6
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    heheh kolega widzę ze ma to samo co ja mailem :


    wiec prosta rada zapylaj jak najszybciej na geometrie tylka na profesjonalna....:)

    i będziesz miał po problemie..

    ja mailem tak samo drążek mailem wyrąbany jak tralala ... wymieniłem go a po wymianie to samo taki sam luz w kierownicy (prawie kupiłem nowa Przekładnie kierownicza), ale nie osiągalna w ok stanie z gwarancja...zakupiłem stalowe felgi (na takich najpewniej sie ustawia geometrie) podjechałem do 3 speców odmówilii bo w 7er sie reguluje w 3 katach koła. ok czwarty powiedział ze zrobi po 15minutach wyjechałem i jak nowe autko :) zero luzów w kierownicy żadnego ściągania żadnych stuków... ( w moim przypadku mailem tak rozbieżne kola ze koleś sie dziwił że to wogle jechało :)


    wiec na geometrie:)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    z tego co wiem z przodu w e38 mozna ustawic tylko zbierzność a kąty sa stale, a tyl to tez żadna filozofia, z przodu kolą zbierznosć, posrodku osi, na wachacz kąt pochylenia i tyle

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź
    z tego co mi wiadomo, drgania kierownicy przy hamowaniu spowodowane sa krzywymi tarczami, mozna dac do przetoczenia ewentualnie wymienic na nowe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •