Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Skrzynia 5HP30 750i

  1. #1

    Skrzynia 5HP30 750i

    Pytanko! Odebrałem wczoraj auto od mechanika i jestem niezadowolony.Zaprowadzając dwa tygodnie temu nie było komunikatu w check contol-u (Getribeprogramm) gośc mi powiedział żebym sprawdził skrzynkę,ale autko zmienia biegi płynnie bez żadnych szarpnięc a komunikat po przyciśnięciu pedału hamulca cały czas się pojawia,to mój pierwszy automat więc nie wiem o co tu chodzi.Nie wiem czy to ważne ale założyli mi jakiś maleńki akumulator 60Ah twierdząc że tamten poległ,a powinien byc 110Ah.To nie jest moje pierwsze BMW7.er.więc z doświadczenia pomyślałem że to może by AKU. Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Nie wiem czy to wina aku, ale tak czy siak jedź do tych specjalistów i walnij im w łeb tym 60. Ma być 110!!! 60 to sobie mogą do fiesty wsadzić.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    29
    BMW
    7
    Skąd
    wawa
    kolego ja ostatnio wymieniałem AKU i dali mi 100 Ah, ale ponieważ sprzedawał mi kolega, to wytłumaczył, że według ich tabel dziś wystarczy 100 Ah, po prostu technika budowania AKU się zmieniła i spokojnie udźwignie 10% mniejszy niż dali w 2001. Rzeczywiście, wszystko jest ok. Ale żeby tak, że można założyć 60 Ah, to na pewno nie... ;D , Jey ma 1000% slusznosc!!!

  4. #4
    Panowie pod warunkiem ze ta 60 to nie aku żelowy!!!



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    29
    BMW
    7
    Skąd
    wawa
    Czyli, ze zelowy to inna technika czy jak...

  6. #6
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    aku zwykły :
    ->Akumulator kwasowo-ołowiowy – rodzaj akumulatora elektrycznego, opartego na ogniwach galwanicznych zbudowanych z elektrody ołowiowej, elektrody z tlenku ołowiu(IV) (PbO2) oraz ok. 37% roztworu wodnego kwasu siarkowego, spełniającego rolę elektrolitu.
    aku żelowy:
    ->Akumulator niklowo-kadmowy (NiCd lub Ni-Cd) - popularny rodzaj akumulatora, obecnie wypierany przez akumulatory niklowo-wodorkowe.Napięcie znamionowe 1,2 V. (na ogniwo) Cec***ą się dość dużą wydajnością prądową, ale występuje w nich uciążliwy efekt pamięci. Powinny być rozładowywane i ładowane w pełnych cyklach, tj. zaleca się pełne rozładowanie, a po rozładowaniu należy akumulator niezwłocznie naładować nie pozostawiając go na dłużej w stanie rozładowanym.
    ->Akumulator niklowo-metalowo-wodorowy - (NiMH lub Ni-MH- ang. nickel metal hydride) akumulator w którym katodę stanowi płytka niklowa a anodę stop metali z którym reaguje wydzielający się podczas ładowania wodór tworząc wodorek metalu.Akumulatory tego typu nie zawierają toksycznych związków kadmu jak akumulator NiCd. Posiada jedną z najwyższych gęstości energii (360 MJ/mł).Długo nie wchodził do produkcji masowej - mimo iż elektroda wodorowa bardzo dobrze nadaje się na anodę, konstrukcja wykorzystująca to ogniwo wymaga absolutnej szczelności, porowatej elektrody oraz wysokiego ciśnienia. Jedynym rozwiązaniem jest związanie wodoru w związek chemiczny powstający podczas ładowania, a rozpadający się podczas rozładowywania ogniwa. Związki takie odkryto pod koniec lat 60. XX wieku, prace nad praktycznym zastosowaniem trwały do końca XX w. W nowoczesnych akumulatorkach NiMH anody zbudowane są z porowatego stopu wielu metali, takich jak np. wanad, tytan, cyrkon, nikiel, chrom, kobalt i żelazo. Przyczyna lepszej wydajności (możliwości wiązania i uwalniania wodoru) takich egzotycznych stopów nie jest do końca jasna - ich składy ustalane są eksperymentalnie.

    Wiec prosto mówiąc żelowy ma 10 razy większy prąd rozruchowy ale jest co najmniej 5x droższy od kwasowego (konwencjonalnego w motoryzacji) jeśli założymy wymiary aku tradycyjnego 110Ah to żelowy będzie mieć 190Ah i prąd rozruchu duuuzooo większy przy tych samych wymiarach zewnętrznych...mankamentem jest żywotność żelowego są mniej trwale .Getibe not program -> kolego nie chciał bym widzieć takiego komunikatu u siebie w aucie gdyż oznacza on śmierć skrzyni biegów , wtedy zazwyczaj tylko laweta w twoim przypadku jak auto śmiga.... to jakiś błąd oprogramowania normalnie jest trans filase program (sorka ale z pamięci pisze) wtedy jakiś błąd sterowania sie wkrada ale skrzynia śmiga


    ok wracając do twojego problemu ...proponuje zmianę aku na prawidłowy jak zaleca producent zależy do silnika .. ale 110Ah jest chyba wszędzie...jak zmienisz zobacz czy będzie jakaś zmiana

    ps: pamiętaj ze po podłączeniu aku mogą być jakieś jaja silnik na polowe garów będzie chodzić lub coś takiego skrzynia nie będzie biegów zmieniać ale po 5km powinno wrócić do normy wszystko...

    powodzenia

  7. #7
    Wielkie dziękary za podpowiedz,piszesz Johnny że skrzynka u mnie powoli zbliża się do końca swoich dni,może tak jest ale biegi zmienia idealnie,na sporcie kręci się do 6000 i płynnie wskakuje wyżej,może to Aku oby to była przyczyna. A jeszcze jedno, gdzie prócz ASO zrobic wymianę oleju i filtrów w skrzyni biegów w okolicach Radomia i ile to będzie kosztowało?

  8. #8
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Powiem ci tak.... ja w aso chciałem wymieni i powiedzieli 1600zl z filtrem i uszczelka licząc....
    lecz napisałem na forum .... o tym fancie i doradzono mi ze trochę drogo... wiec poszukałem opinii i znalazłem firmę kolo Poznania (10km) wiec dzwonie do nich ...

    servis: witam
    ja:witam mam pytanie wymiana oleju z filtrem i uszczelka (bo sie poci) w e38 750
    servis: tak robimy
    ja: jaki koszt?
    servis: 400zl około zależnie ile oleju da sie wymienić...
    ja: wchodzi 13,5litra
    servis: tak zgadza sie lecz da sie spuścić jakieś 8litrow maxymalnie
    ja: acha rozumiem (chwila ciszy)
    servis:czy byl wymieniany wcześniej? i jaki ma przebieg auto?
    ja: nie wiem czy był ale ma przejechane 270tys km
    servis:jeśli by byl nie wymieniany to by nie dojechała tego przebiegu....
    ja: a z kad to pytanie?
    servis: są dwie metody jeśli byl nie wymieniany i jeździ ,lepiej nie wymieniać jak auto ma 140t km jeśli był wymieniany i działa to nie ma czego sie obawiać będzie ok po wymienię.....


    tak wyglądała rozmowa umówiony jestem na wymianę na luty pierwsze dni:)


    wiec poszukaj fachowców od skrzyni ... i popytaj ile za wymianę... i dopilnuj żeby dobry olej ci zalali bo do naszych v12 są dwa typy oleju zależnie co masz wybite na skrzyni... jeden zielona naklejka a drugi czarna... jeśli zielona to 20zl za litr oleju , jeśli czarna to 90zl za liter (ja mam zielona)

  9. #9
    Podziękowac Johnny za podpowiedz,ja mieszkam w okolicach Radomia,ale teraz pracuję w Budzyniu to jest na krajowej 11 między Poznaniem a Piłą,może w wolnym czasie moglibyśmy się spotkac i wymienic się wiadomosciami,a tak na marginesie to z ciekawosci chcialbym zobaczyc jak wymieniają olej i filtry w tej skrzynce,żeby poprostu wiedziec na co zwracac uwagę.Pozdrawiam kolegę.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    z mila chęcią sie możemy spotkać może jak wymienię olej u siebie i będzie oki .... to możesz wpaść do poznania na wymianę jak zrobią to oki.... odezwij sie jak możesz na GG 1144172 jestem teraz:) (zawsze niewidoczny)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •