Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: 728iA - Kilka pytań po zakupie/ przeglądzie w warsztacie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL

    Post 728iA - Kilka pytań po zakupie/ przeglądzie w warsztacie

    Witam,
    Koledzy, po zakupie auta wyszło kilka spraw które muszę zrobić.
    Mechanik napisał mi co i jak ale podpowiecie jakiś producentów?
    co najlepiej zamówić i czy da się wymienić?
    mamy co następuje
    1. Łożysko alternatora – czy to jest wymienne w ogóle?
    2. Łożysko klimatyzacji
    3. Główna rolka paska alternatora (z mimośrodem)
    4. Uszczelniacz wału korbowego przód
    5. Uszczelka pokrywy zaworowej - na ostatniej świecy było sporo oleju
    6. Końcówki cewek zapłonowych - były zwęglone
    7. ODMA

    Czy żeby wymienić odmę trzeba zwalać kolektor ssący ?
    W przewodach było wszystko ok, ale nie wiem czy cokolwiek było z tym robione.

    Poza tym coś wspomaganie spocone, nie leje się, ale przewody spocone.
    No i po misce jakiś olej.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Spocony zbiornik wspomagania to standard w m52 :) Nic z tym nie zrobisz.
    Łożysko alternatora i klimy jest jak najbardziej wymienne. Główną rolkę wymieniałem, kupowałem w ASO bo akurat byłem we Francji ale cena z nóg nie zwalała, chyba 30 EUR. Zamienniki febi, ruville - spoko. Fajki cewek kupowałem BOSCH-a za jakieś grosze.
    Uszczelka pokrywy zaworów - bierz victor reinz. Fajki Bosch-a. Łożyska kupuj z górnej półki. ina, koyo, itp - ok. Odma - febi albo ASO ;) Teoretycznie można ją wymienić bez zwalania kolektora ale to robota dla chińczyka albo anioła cierpliwości ;) Lepiej zwalić i mieć elegancki dostęp. Olej - nie będę tu zaczynał kolejnej burzliwej dyskusji o olejach. Kupuj jaki chcesz :D
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    BsijZabsij, dzięki za szybkie info.... koniecznie się musimy ustawić.... będę pewnie za dwa tygodnie w Twojej okolicy.
    Z chęcią posłucham jak Twoja gra...
    trochę pogrzebałem
    1. Łożysko alternatora i klimatyzacjiu – Fajnie że da się wymienić... tylko jak dobrać łożysko do klimy??? Aalternator dam do roboty dobremu fachowcowi, i poproszę go żeby FAGA albo SKFa wstawił jakiegoś
    3. Główna rolka paska alternatora (z mimośrodem) - czy ten nr będzie ok do mojego samochodu? 11287841228 ?
    4. Uszczelniacz wału korbowego przód - Mechanik podał mi nr corteco - 200 195 49 - wg mnie ori to 11142249532/33 - nie wiem który przód a który tył?
    5. Uszczelka pokrywy zaworowej - na ostatniej świecy było sporo oleju - wg mnie to nr 11129070990 ?
    6. Końcówki cewek zapłonowych - były zwęglone - wg mnie to 12131740477 ? Fajnie że można same wymienić, jeśli to jakieś grosze to może w ASO zamówie, albo
    7. ODMA - znalazłem na realoem 11617501566 - czy powinienem też wszystkie przewody wymieniać

    Czy żeby wymienić odmę trzeba zwalać kolektor ssący ? Jak wspomniałem wyżej, czy przewody też do wymiany?

    Jeśli zwalałbym już kolektor ssący, to chyba warto komplet uszczelek wymienić...

    Poza tym coś wspomaganie spocone, nie leje się, ale przewody spocone.
    No i po misce jakiś olej idzie. NIe kapie ale też spocona. A olej wymieniłem wczoraj, Motul X-Clean 8100 5W30 BMW LL04
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Co do dokładnych numerów części to Ci nie powiem, masz m52TU, a ja M52 ;) Niby większość części pasuje, ale nieraz można się przejechać... Będę miał później chwilę, to zerknę. Mój na razie rzęzi i cyka a nie gra :D
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    uuuu... to trzeba uzdrowić ;)ok,
    dzięki

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    3. co do rolki to nie dam głowy, że masz taką samą jak ja (ja mam M52B28) ale badałem temat i polecono mi RUVILLE, kosztowała ok 60 zł w intercarsie, zamiast 160 zł ASO.
    5. Olej w świecy to stara uszczelka wewnętrzna, w Intercarsie można ją kupić nawet osobno od głównej uszczelki pokrywy, ale koszt kompletu Erlinga to ok 80 zł wiec chyba nie ma co czarować. Uważaj tylko na kształt, Twój podwójny vanos więc uszczelka jest inna niż w pojedynczym.
    7. Dyskusja to jakości odmy jest raczej średnia. Niestety ten element wymienia się co ok 100 tys km i dużo zależy od oleju i warunków pracy silnika, ja ostatnio zainwestowałem w najtańszą z allegro, będę kontrolował ją co 20 tys i zobaczymy jak będzie wyglądać.
    Jeżeli chodzi o przewody to w zasadzie są najważniejsze, bo o ile brudna odma raczej się nie zapcha na amen to przewody jak najbardziej i tu się robi problem o którym mówiliśmy w innym temacie. Ale to czy Twoje są do wymiany trzeba ocenić po rozebraniu po prostu. Warto szczególnie sprawdzić ostatni wąż idący z odmy do bagnetu oleju, a także ten krótki kawałek rurki wchodzący w bagnet. Zajrzeć tam nie mozesz ale możesz wsadzić coś elastycznego i zobaczyć czy jest tam drożnie czy nie, i co zostanie na "przepychaczu" jak go wyjmiesz. U mnie było błoto...

    Jeżeli chodzi o zwalanie kolektora to w M52 wcale nie trzeba i roboty z tym jest max 30 min, trzeba tylko chwile cierpliwości przy wyjmowaniu samego separatora pomiędzy przewodami, niestety w M52TU system jest nieco bardziej skomplikowany więc głowy nie dam, że to wykonalne, ale ja wychodzę z zawsze z założenia że trzeba spróbować, kolektor możesz zawsze zwalić jak nie podołasz.


    Co do wspomagania to faktycznie przewody pod zbiorniczkiem lubią się pocić, ja skróciłem o 1,5 cm końcówki i zacisnąłem na nowo, za 2 -3 tygodnie powiem czy coś to dało.

    Ale warto jeszcze jedno sprawdzić. Mało kto wie, że funkcja Automatycznego obiegu wewnętrznego dostępna w większości BMW opiera się o czujnik spalin który jest zamieszony na obudowie visco po prawej stronie auta (patrząc od przodu), jest to czarne plastikowe pudełko wielkości pudełka od zapałek. Należy to co jakiś czas rozebrać i wymienić wkład chroniący czujnik, który zapewne czysty nie będzie. A dodatkowo pudełko to jest zaraz pod jednym z przewodów od wspomagania własnie, zatem jeżeli z niego cieknie bardzo prawdopodobne że ten czujnik, a przynajmniej wkład pływa sobie w oleju i zapomnij o poprawnym działaniu obiegu wew.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Ok,
    Dzieki za info,
    Wlaśnie na necie znalazłem rolke Ruville wygląda bardzo podobnie do tego co mam u siebie zainstalowane,
    Uszczelka wewnętrzna, masz na myśli tą co idzie między świecami? - jak będę wymieniał to z pewnością komplet... to nie majątek
    Chyba pokuszę się o wymianę odmy, przy okazji polecą uszczelki nowe na kolektor ssący jak już będzie zwalony... - 30 min... nie tragedia. - a komplet z przewodami chyba coś kolo 200zl kosztuje... ale pewności nie mam.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    W zbiorniku wspomagania zapycha się filterek. Wymienisz zbiornik na nowy, montujemy normalne opaski a korek ma nowy Oring i nic nie cieknie. Ale w 99% tych silników i innych cieknie :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Jeśli to nic nadzwyczajnego to looz...
    z czasem może się za to zabiore...
    narazie co innego na bańce

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    tak, miałem na myśli uszczelki między świecami (są dwie po jednej na każde 3 świece), jeżeli chodzi o ceny kompletu do odmy to nie wiem bo ja mam pojedynczy vanos i u mnie to trochę prostszy system, ale podpowiem że o ile odmę i przewód odpowietrzający z klapy zaworowej do odmy kupiłem w zamiennikach za to wężyk z odmy do bagnetu i mufę uszczelniającą już w ASO.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Kilka pytań
    Przez tygrysek2002 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 16:51
  2. [E38] Kilka pytań
    Przez MaddoxX w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 17:47
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:46
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •