Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z szybami i szyberdachem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    70
    BMW
    BMW E 32,730 ROK 88
    Skąd
    Żukowo

    Post Problem z szybami i szyberdachem

    Witam wszystkich na forum .Mam problem zakupiłem autko e 32 3litry automat 88r nie działa szyber i szyby przepala się bezpiesznik nr 16 miał ktoś z forum taki problem.Pozdrawiam

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Sprawdziłeś coś więcej, np. w którym miejscu "gubi się" prąd?
    Jeżeli wciskasz przycisk szyb/szybra to czy słychać jakieś cykanie spod tylnej kanapy?
    Jesteś pewny, że bezpiecznik 16 się przepala? Nie jest to przypadkiem nr 17?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    70
    BMW
    BMW E 32,730 ROK 88
    Skąd
    Żukowo

    Post

    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Sprawdziłeś coś więcej, np. w którym miejscu "gubi się" prąd?
    Jeżeli wciskasz przycisk szyb/szybra to czy słychać jakieś cykanie spod tylnej kanapy?
    Jesteś pewny, że bezpiecznik 16 się przepala? Nie jest to przypadkiem nr 17?
    Cykanie słychać pod kanapą jak przyciskam podnoszenie szyb co do bezpiecznika wymieniam na nowy to jest 30 może i17 sprawdzę i po przekręceniu zapłonu zaraz go przepala.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    70
    BMW
    BMW E 32,730 ROK 88
    Skąd
    Żukowo
    Cytat Zamieszczone przez misiol28 Zobacz posta
    Cykanie słychać pod kanapą jak przyciskam podnoszenie szyb co do bezpiecznika wymieniam na nowy to jest 30 może i17 sprawdzę i po przekręceniu zapłonu zaraz go przepala.
    Tak jak pisałem wcześniej jest to 16,sprawdziłem przed chwilka 30A

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Bezpieczniki 17 i 44 obsługują zasilanie GM jeżeli chodzi o szyby. Bezpiecznik 30 odpowiada za sygnały wychodzące na prawe i lewe szyby.
    Precyzyjniej, zabezpiecza moduł przekaźnikowy, z którego wychodzą sygnały na silniki szyb.
    Podobnie jest z szybrem.
    Napisałeś, że po przekręceniu zapłonu przepala bezpiecznik (przypuszczalnie 17). Ten bezpiecznik dostaje prąd po przekręceniu kluczyka.
    Bezpiecznik 30 jest pod prądem cały czas.
    Sugerowałbym w takim razie wyciągnąć GM spod tylnej kanapy i go obejrzeć. Być może robi jakieś zwarcie. Naturalnie odłącz wcześniej aku.

    EDIT:
    bezpiecznik 16 w zasadzie nie ma nic wspólnego z szybami i szybrem. Obsługuje grzanie przednich foteli, podparcie lędźwi kierowcy, i moduł pamięci fotela kierowcy.
    Ale mimo wszystko sugerowałbym obejrzenie GM.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 23-04-2015 o 08:33

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    70
    BMW
    BMW E 32,730 ROK 88
    Skąd
    Żukowo
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Bezpieczniki 17 i 44 obsługują zasilanie GM jeżeli chodzi o szyby. Bezpiecznik 30 odpowiada za sygnały wychodzące na prawe i lewe szyby.
    Precyzyjniej, zabezpiecza moduł przekaźnikowy, z którego wychodzą sygnały na silniki szyb.
    Podobnie jest z szybrem.
    Napisałeś, że po przekręceniu zapłonu przepala bezpiecznik (przypuszczalnie 17). Ten bezpiecznik dostaje prąd po przekręceniu kluczyka.
    Bezpiecznik 30 jest pod prądem cały czas.
    Sugerowałbym w takim razie wyciągnąć GM spod tylnej kanapy i go obejrzeć. Być może robi jakieś zwarcie. Naturalnie odłącz wcześniej aku.

    EDIT:
    bezpiecznik 16 w zasadzie nie ma nic wspólnego z szybami i szybrem. Obsługuje grzanie przednich foteli, podparcie lędźwi kierowcy, i moduł pamięci fotela kierowcy.
    Ale mimo wszystko sugerowałbym obejrzenie GM.
    To sprawdzę ten moduł a bezpecznik to 16 na bank się przepala zaraz po wlączeniu stacyjki ma wartość 30Amper

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    70
    BMW
    BMW E 32,730 ROK 88
    Skąd
    Żukowo
    Zapomniałem powiedzieć że nie działa mi jeszcze zamykanie z kluczyka nie wiem czy jest centralny ale to moja trzecia e 32 a zeszłe miały to i ta powinna mieć?może razem jest to powiązane zamykanie szyber i szyby?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    70
    BMW
    BMW E 32,730 ROK 88
    Skąd
    Żukowo
    Witam ponownie nikt nie odpisuje zatem powiem co zrobiłem,odłączyłem grzanie foteli i bezpiecznik teraz się nie przepala nr 16,w module coś pyka jak włanczam szyby i szyber podmnieniłem go na inny tamten całkiem martwy nie wiem czy był sprawny myślę że gdzieś jest zwarcie bo na dodatek rozładowuje mi aku,miał ktoś podobne objawy?

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Sprawdź co żre prąd. Podłącz miernik na pomiar poboru prądu i wyciągaj bezpieczniki po kolei.
    Po wyciągnięciu bezpiecznika, którego obwód pobiera prąd, będzie łatwiej namierzyć winowajcę. Uporasz się z tym, to później zajmiesz się szybami.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    70
    BMW
    BMW E 32,730 ROK 88
    Skąd
    Żukowo
    problem rozwiązany szyby działają szyber też i central również wymieniłem moduł główny co ma cztery wyjścia wszystko odżyło

Podobne wątki

  1. [elektronika] Dziwny problem z szyberdachem
    Przez Arczi52 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 13:05
  2. Problem z szyberdachem...
    Przez Jadwiga525 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 17:26
  3. problem z szybami
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 14:00
  4. Problem z szyberdachem
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 23:41
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •