Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ elektryka] Xenon w e32 750iL

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    21
    BMW
    M6 e63
    Skąd
    Warszawa

    [ elektryka] Xenon w e32 750iL

    Hej

    Mam pytanie odnośnie oświetlenia Helli (lub Boscha) xenonowego,
    które bylo montowane od 1991r w 750iL :

    chcialbym poznać, jakie byly oznaczenia na szklach xenonow w BMW wlasnie z 1991 r ?

    Ktos moze pomóc w tym temacie ?
    Może jakies bliskie fotki lamp, rysunki ?

    Chce się przygotować do rozprawy przed sądem grodzkim.
    Siódema to najlepsza Beema !

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    łoooo - a co sie stało ze aż do sądu zawedrowałeś ?


    mialem gdzieś na kompie takie fotki - ale zmieniałem ysk i nie wiem czy nie skasowałem - zaraz poszukam .

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    21
    BMW
    M6 e63
    Skąd
    Warszawa
    Ano, powiedzialem Panu wladzy ze nie zgadzam sie na pokazywanie kto tu kogo moze wziąć pod buta, nie te czasy.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    a masz oryginalne xenony czy zestaw hid z allegro ?


    ja mam hidy i tylko czekam jak sie jakis czub do mnie doczepi ( ale mam 4300K wiec moze to nie nastąpi bo się nie rzucają w oczy )...


    ogladał lampy , przetwornice itp czy jak ?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    21
    BMW
    M6 e63
    Skąd
    Warszawa
    auto sprzedalem wiec nic juz nie mam,

    chodzi mi o kwestie - norma Eu z 1994 regulujaca oswietlenie xenonowe, a wczesniejsze swiatla xenonowe w autach typu 750iL.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez boogie
    auto sprzedalem wiec nic juz nie mam,

    chodzi mi o kwestie - norma Eu z 1994 regulujaca oswietlenie xenonowe, a wczesniejsze swiatla xenonowe w autach typu 750iL.
    niestey nie mam tych zdjęc - musiałem skasować.

    ale ogladałem kiedys oryginalne xenony w e32 i na lampie byla homologacja na palnik , miala spryskiwacze i nivo...

    z tego co ja sie orientuje to przepisy mówią ze auto wyposazone w zrodlo swiatla powyzej 3000 lumenów ma miec system oczyszczania klosza - jednak kto mi udowodzni ze moj xenon ma 2999 czy 3001 ? - ja akuat mam spryski ...

    a samopoziomowanie reflektora podobno dotyczy samochodow produkowanych po 200x któryms tam roku - bo przeciez wczesniej nie bylo takiej technologii...

    pamętaj ze te xenony nie były tylko montowane e 750il - ale tez w innych e32 a nawet e34 !!


    jak możesz to napisz cos wiecej o tej sytuacji bo jestem bardzo ciekaw - kiedys interesowalem sie tym tematem - i np gosciu mial wypadek nie z jego winy a winowajca powiedzial ze go oslepil a ze mial xenony to sąd uznał ze to jego wina bo samochod nie byl de facto dopuszczony do ruchu...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Witaj!!!

    Ja u siebie mam orginalny zestam helli.
    Faktem jest,ze klosze byly fabrycznie znakowane(tak jak i black hella lub bosh)
    Mam nivo,ale to raczej nie jestem w stanie powiedziec czy akurat do tego one sluzylo,w duzym stopniu pomagalo :) Mam orginalne spryskiwacze.Obecnie i tak juz sa nielaegalne gdyz zmienilem zarniki na osram 6000k i nowe klosze gdyz zakladalem ringi ccfl i krzyze wzor black hella.Nie wiem jak to teraz odnosnie starych ksenonow ale na przegladzie nic mi nie mowili,swiecily idealnie tak samo jak swiatlocien byl gites.A tak wogole to te soczewki maja inne odblysniki niz normalne tzn ksztalt podchodzacy pod zaokraglony prostokąt i sama przyslonka jest inna.

    A tak wogole to nie wiem czy policjant jest w stanie ocenic czy ksenony sa orginalne czy nie watpie,on sie kieruje tylko rocznikiem i tym ze chce byc wredny i pokazuje kto tu ma wladze :).Jednym slowem dobrze zrobiles.Moim zdaniem jedz na ustawienie lamp zeby dobrze swiecily i tyle.Pytanie jest czy masz orginalne przetwornice i zarniki tzn hella-bosh i osram,philips.Bo nie wiadomo co rzecoznawca wymysli?

    Pozdrawiam
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    a jaki masz ksztal odciecia - __/ __/ czy __/--- __/--- ??

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    a jaki masz ksztal odciecia - __/ __/ czy __/--- __/--- ??
    __,-- __,-- raczej cos takiego mam
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    no wlasnie - a w zwyklych lampach jest __/ __/ co powoduje oslepiane samochodow jadacych przed toba ...


    czy dalbys rade zrobic zdjecia tego odciecia na scianie i ew zdjecie przeslony przez klosz ?


    co do pytania - po zmianie szkla reflektora na takie na ktorym nie ma homologacji tracisz homologacje na calą lampe ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •