Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: mechanik Śląsk - pilne ...problem z silnikiem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    64
    BMW
    e65
    Skąd
    katowice

    Post mechanik Śląsk - pilne ...problem z silnikiem

    mam mały problem:
    sory że sie tak rozpisałem
    Poszukuję mechanika ale z prawdziwego zdarzenia  cudotwórcy można powiedzieć…lub magika 
    Powiem o co chodzi posiadam bmw e 65 2002 r. silnik 4,4 benzyna/gaz, przebieg 160tys (instalacja z wysokiej półki raczej ona nie narozrabiała)
    Chcę sprzedać koledze auto i w momencie dogadywania wszystkich szczegułów usłyszałem dziwny dźwięk wydobywający się z silnika … od razu odwołałem sprzedaż w celu naprawienia autka pojechałem do polecanych na forum M-auto następnie do mechanika na kostuchnie i jeszcze do dwóch przypadkowych
    PROBLEM DOTYCZY: dziwnego odgłosu z silnika najgorsze jest to że nie jest zawsze on się wydobywa!!! Po ostatniej wizycie w m-auto panowie zachowali się bardzo profesjonalnie ściągnęli obudowę itd. osłuchali stetoskopem kazali się przejechać aby wywołać objawy tylko że jeździłem tam i z powrotem mechanik powiedział że nie słyszał tak dobrze pracującego silnika i że na pewno coś mi się pomyliło …dopiero po 7 powrocie do nich usłyszał ten dźwięk lecz zanim ściągnął obudowę i zaczął osłuchiwać dokładniej to dźwięk ustał…nie może go zdiagnozować bo go nie słyszy …
    Co robić raz coś jest raz nie ma …brak innych objawów, brak błędów…
    Każdy poleca jeździć tak długo aż usterka będzie ciągle – ale chyba nie tędy droga …
    Jedyne podejrzenia to KOLEKTOR

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    U Piórkowskiego w Wojkowicach byłeś ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Nie podejrzewasz niczego z osprzętu na pasku?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    64
    BMW
    e65
    Skąd
    katowice
    nie byłem...

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To daleko nie masz do niego , Wojkowice Ul Sobieskiego.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    64
    BMW
    e65
    Skąd
    katowice
    Najgorsze jest to że raz odgłos jest raz nie ma…auto przyśpiesza tak samo nic się nie zmieniło, nie bierze oleju panowie sprawdzali, sprawdzali i do niczego nie doszli dla tego fachowiec z dobrym uchem ogarnie temat od razu …

    w poniedziałek zadzwonie i postram się ustawić termin...dzięki

    właśnie nie ...wsłuc***e się w ten silnik i lipa...na zimnym tego nie ma ...do tego jedynie doszedłem:O

    Edytuj posty!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 18-04-2015 o 18:49

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Z której strony dokładnie to słychać? Strona kierowcy?

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    64
    BMW
    e65
    Skąd
    katowice
    w aucie jak ściszę radio to minimalnie słychać w całym przodzie...jak podnoszę maske to dzwięk wydobywa się raczej z środka silnkia (centralnie) na zimnym silniku tego nie ma...dzieje się dopiero jak jest ciepły, w m auto ściągli obudowę i kazali jeżdzić bez niej to gdy obudowa była ściągnięta dzwiek był praktycznie nie do usłyszenia...i tak to wygląda

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Co do M auto to raczej mogę ich polecać w ciemno, więc raczej wiedzą co robią, serwisuje u nich już 2 Bmw i jestem zadowolony,
    Piórkowski tez mega fachowiec, tyle że tam problemem jest czas oczekiwania i brak poczekalni - chyba że coś się zmieniło bo dawno nie byłem - zagadaj z Elvisem on wie najlepiej.

    Co do dźwięku to mam pytanie czy oprócz niego (słyszalnego raz na jakiś czas) masz jakieś usterki inne? cokolwiek?

    mam wrażenie że troszkę panikujesz, ja przekonałem się że e65 to taka cholera że czasem sama się popsuje i sama naprawi - tak miałem osobiście więc wiem :)

    Jeżdż śmiało i tyle, jak coś ma się popsuć to się popsuje i tyle, a skoro dźwięk jest słyszalny raz na ile i jeszcze krótko to nikt tego nie ogarnie bo nie ma jak

    Sam bym się pewnie wkurzał ale wiem że czasem nie ma co się martwić na zapas
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    64
    BMW
    e65
    Skąd
    katowice
    Nie neguje tych z m auto wiem że jest trudno coś zrobić jak zawsze tego nie słychać …ale co ma zrobić i powiedzieć koledze jak chcę ją sprzedać!!! Brak jakichkolwiek usterek nic się nie dzieje!!! Po prostu staję autem i coś tam rzegota myślałem że może jakaś rolka czy coś ale dźwięk wydobywa się raczej z silnika…panowie z m auto też to usłyszeli i stwierdzili coś z kolektorem…ale nic więcej bo przestało rzegotać ja to słyszę praktycznie dziennie ale tylko gdy silnik jest nagrzany na zimnym tego nie ma … nie wiem czemu ale mam wrażenie że chodzi o dostraczanie powietrza do silnika  ale sam nie wiem skąd to się wzięło…liczę że jakiś fanatyk będzie przejeżdZAŁ PRZEZ KATOWICE PODJEDZIE I PO PROSTU POWIE CO TO JEST A JA SIĘ ODWDZIECZE Z CAŁYCH SIŁ HA

Podobne wątki

  1. [elektryka] Problemy e38 . Dobry Mechanik -Śląsk - dolny śląsk!!
    Przez inflames88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 14:27
  2. [silnik] problem z silnikiem 3.0d
    Przez rybak8 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 12:59
  3. Problem z silnikiem
    Przez magik2.7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 18:18
  4. [mechanik] E38 728 problem ze skrzynia
    Przez hala4505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 08:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •