Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Potrącona sarna,jakieś porady?

  1. #1
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post Potrącona sarna,jakieś porady?

    Hej
    Jak wiece miałem ostatnio kolizje z sarną i mam kilka pytań,może akurat ktoś coś wie...

    Poniżej zdjęcie drogi (z google erth)





    Dokładnie w miejscu gdzie jest strzałka było zdarzenie.Na miejsce przyjechała policja i zrobiła zdjęcia uszkodzonego samochodu,sprawdzili trzeźwość i spisali notatkę.

    Dwa dni po tym zajściu byłem na komendzie po tą notatkę i oczywiście jest uwzględnione to, iż nie ma tam znaku który by informował o zwierzętach.

    Kilka km od tego miejsca jest koło łowieckie które umywa od tego ręce bo mówi że to nie ich teren... (dziwne bo to zaledwie ~10km).

    Do kogo teraz pisać/wybrać się w sprawie odszkodowania?

    Kolejne moje pytanie to co robić z autem? Przecież nie może stać uszkodzone do wyjaśnienia sprawy. Czy np jak zadzwonię do ubezpieczyciela żeby przyjechał rzeczoznawca i zrobił dokumentacje to mogę naprawiać auto? Może do tego wziąć jeszcze niezależnego rzeczoznawcę żeby też zrobił dokumentacje?Tak dla pewności,a kosztuje to zaledwie parę zł.

    Czy po prostu iść do jakiegoś radcy prawnego?

    Miał ktoś takie zdarzenie ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR

    Post

    Hej,
    Kondolencje z okazji zdarzenia. Co do możliwości uzyskania odszkodowania bardzo fajne opracowanie masz tutaj: http://rzu.gov.pl/skargi/najczestsze...ierzeta__20902

    Od siebie mogę dodać, że zanim zaczniesz spróbuj ustalić czy tam doszło do innych zderzeń ze zwierzętami (popytaj policjantów ew. leśniczego tudzież kogoś kto jeździ tamtędy codziennie do pracy).
    Niezależnie od tego jeśli chcesz już naprawiać samochód ustal kto jest zarządcą tej drogi, ustal gdzie mają OC wykupione i zgłoś w tej firmie szkodę. Przyjedzie likwidator i zrobi oględziny. Potem możesz sobie naprawiać ale warto dokumentować wszystkie prace oraz zakres niewidocznych z zewnątrz uszkodzeń po rozebraniu auta.

    Jeśli w tym miejscu dochodziło do tego typu zdarzeń a Ty nie grzałeś jak pirat np. 110 km/h oraz oboje z sarną byliście trzeźwi to jest szansa na odszkodowanie.


    PS
    Aha - jeśli masz AC to szkodę zgłoś niezależnie do swojego ubezpieczyciela i też zrób oględziny, zaznacz w zgłoszeniu, że winę ponosi zarządca drogi i ustal kto ma ich "szarpać". Jeśli ustalicie, że roszczenie regresowe będzie realizował Twój ubezpieczyciel to jak im się uda przeklasyfikują szkodę i nie będzie obciążała Twojej historii szkód.
    Ostatnio edytowane przez Velocityraptor ; 18-04-2015 o 14:58

  3. #3
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Wycena szkod to ok. 200 zl , co do naprawy auta taka wycena nie ma znaczenia , swiezo nie dawno brat jest po takiej przygodzie ( co prawda z innym samochodem ) oc sprawcy czyli PZU wyliczylo szkode na 3900 zl a niezalezny rzeczoznawca wycenil na 9000 zl , PZU umylo rece twierdzac ze naprawia sie na czesciach uzywanych gdzie np. lampe xenon do b5 fl wycenili w uzywce na 70 zl !!! Smiech , zadnych odwolan i kosztorysow nie przyjmowali do wiadomosci , tak tylko uprzedzam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    105
    BMW
    E38 3,0D E65 3.0D
    Skąd
    BMW Klub Gniezno
    Tez sie wypowiem jesli nie miales Ac to powiem szczerze zapomnij jedynym zwierzeciem ktory jest objety wyplata odszkodowan to Los wiem cos o tym poniewaz musialem ukonczyc egzamin w PZL i tam jest takze o odszkodowaniach sarna nie bedzie finansowana wiec tylko ac

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    No to mnie nie pocieszyłeś. A dzik ? Z tego co napisałeś wychodzi na to że też niby nie a znam przypadek że za dzika chłopak odzyskał pieniądze.

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    A ja myślę tak:

    dzikie zwierzęta łowne są własnością państwa, za szkody odpowiadają okręgi łowieckie (leśne lub polne) ,
    jeśli do kolizji dochodzi poza okręgami łowieckimi , za szkody odpowiada Urząd Wojewódzki.

    Zatem szkodę zgłosił bym do okręgu łowieckiego poleconym zpo, załączył kopię notatki policyjnej + zdjęcia .
    Okręgi łowieckie posiadają polisy OC i to jest właściwe źródło odszkodowania, po zgłoszeniu szkody powinni udostępnić Tobie nr polisy oraz nazwę TU.

    Jeśli nie odpowiada koło łowiecki , to odpowiedzialność teoretycznie ponosi zarządca drogi (o ile nie było znaku A-18b). a ponoć nie było.

    Dowiedz się też czy w czasie kolizji związek łowiecki nie miał czasem polowania, bo może to być in plus dla Ciebie,

    Podstawa prawna:
    1. Art. 11 ust. 2 pkt 8, art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 127, poz. 1066 ze zm.).
    2. § 19 pkt 2 rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 170, poz. 1393 ze zm.).
    3. Art. 6, art. 415 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zm
    Ostatnio edytowane przez ADASIO ; 19-04-2015 o 13:47
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Z tego co ja słyszałem to rzeczywiście jedynym w Polsce ubezpieczonym zwierzęciem jest łoś zaś w przypadku potrącenia sarny czy dzika to jesteśmy zdani tylko na swoje AC niestety. Także szczere wyrazy współczucia.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie ma co się rozwodzić, jest pełno kancelarii zajmujących się odszkodowaniami. Oddajesz sprawę, jako wynagrodzenie biorą prowizję po wygranej sprawie i tyle. Sprawa jest wygrana bez problemu.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    No ale znam przypadek gdzie została wypłacona szkoda za dzika

    No ja też tak uważam jak Bartek. Pismo o którym napisał Adam tez wyślę. Nic do stracenia nie mam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Niestety z tego co ja słyszałem to również nic nie zdziałasz trzeba robić na własny koszt

Podobne wątki

  1. Diesel proszę o porady
    Przez mysza w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 06:16
  2. [pozostale] Pomoc w zakupie e38 ...porady
    Przez hittin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 20:17
  3. Szukam porady - rozwód
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 18:15
  4. Automat porady....
    Przez erni782 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 10:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •