Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Rozterki przy wyborze silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duchu
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Skąd
    Opole

    Rozterki przy wyborze silnika

    Przyszedł czas na zmiany i chyba dorosłem by stać się posiadaczem 7er, tak jak wspomniałem w przywitaniu jeszcze jestem posiadaczem e39 540 z której jestem bardzo zadowolony. No ale trzeba iść do dalej i padł wybór na e65 lub e66. Generalnie jedna i druga bardzo mi się podoba, mam tylko problem z wyborem silnika. Dlatego chciałbym Was troszkę wypytać lub dostać sugestie co będzie odpowiednim wyborem.
    Na początku celowałem tylko i wyłącznie w benzyniaki, ale po przeczesaniu sieci okazało się, że mają one problemy z rurką chłodzenia (nie do końca kumam o co chodzi) ponoć rozrząd też nie należy do najtrwalszych. Z tego co dowiedziałem się od znajomego to łańcuch jest o połowę cieńszy niż w moim e39(!). Gdybym miał się decydować na 745i czy coś podobnego to w moim wypadku wchodzi w grę tylko LPG. Podejrzewam, że spalanie jest na dość podobnym poziomie jak u mnie czyli około 20l/100km w mieście. Miasto to jest głównie mój teren do przemieszczania, wiec jakby to spalanie najbardziej mnie interesuje. Wiadomo nie oczekuje przesadnej ekonomii ale też nie chcę bez potrzeby przepłacać :).
    Ostatnio miałem okazję przejechać się 745d z 2005 roku i kurde muszę powiedzieć, że jestem w szoku. Jak to auto fajnie się zbiera i jaką ma kulturę pracy. Nie wiem jak to wyglada w przypadku 3.0d w 7er czy nie jest to aby troszke za słaby silnik do takiej krowy ?
    W przypadku diesla boję się jakiejkolwiek naprawy :) w internatach jest wiele opinii, ale wolałbym poznać wasze bo użytkujecie te auta codziennie.
    Podsumowując chciałbym wiedzieć z jakimi bolączkami borykają się wersje benzynowe a jakie majà diesle. Na co muszę być przygotowany lub czego raczej unikać.
    To tyle, byłbym wdzięczny za pomoc :)


    XXXXXX

    W celu reklamy prosimy o kontakt z Administracją.
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 17-04-2015 o 09:36

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Poczytaj forum bo o Twoich pytaniach była BARDZO DUŻO :)

    w 3 żołnierskich słowach - silniki benzynowe nie są bez wad ale wady te nie są z kolei takie straszne jak o nich piszą zatem śmiało mogę polecić 745 lub 750

    Jednak jak widzę że chcesz go gazować to nie kupuj benzyny :) lepiej kup kopciucha najlepiej 730 lub 740

    I nie wierz w bajki że serwis diesla będzie tańszy niż serwis benzyny


    PS
    czytaj czytaj i czytaj forum bo zadajesz pytania na które masz milion odp w wątkach
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duchu
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Skąd
    Opole
    No chyba za krótko szukałem bo za wiele informacji nie znalazłem.


    XXXXXX

    W celu reklamy prosimy o kontakt z Administracją.
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 17-04-2015 o 09:35

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Jeżeli teraz jeździsz 540i to 730D będzie dla Ciebie przy pierwszym wrażeniu zapewne mułowate.....Ja akurat jestem zwolennikiem diesla i uważam że 3.0D naprawdę zbiera się bardzo fajnie a dzięki bardzo wysokiemu momentowi jazda w mieście jest bardzo przyjemna i aksamitna. Nie trzeba piłować do czerwonego żeby większość samochodów na światłach zostawiać z tyłu ;-) Nie jestem ortodoksyjnym przeciwnikiem gazu i nie twierdzę że "gaz jest do kuchenek" ale uważam że skoro producent fabrycznie nie przewiduje takiej opcji to o czymś to świadczy więc jeżeli mam wybór to wybieram diesla niż gazowanie 7era. A co do usterkowości diesli......jeżeli kupisz ulepa za 20tysięcy to będziesz kolejną osobą która w internecie będzie pisała jakie diesle BMW są słabe i awaryjne, natomiast jeżeli kupisz zadbaną sztukę tak jak np. ja ;-) to będziesz cieszył się bezawaryjną jazdą tak jak ja od ponad półtora roku :-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Według mnie w e65 zarówno 3.0d i 4.0 benzyna to są bardzo dobre jednostki o ile Masz szczęście i trafisz zadbana, serwisowana na czas. Jeżeli ekonomia ma znaczenie to diesel albo gaz tylko ze stracisz pół bagażnika. Szukaj po prostu z jak najlepszym wyposażeniem, i w jak najlepszym stanie. Do tego dobra diagnostyka przed kupnem i będziesz zadowolony.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duchu
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Skąd
    Opole
    Raczej nie mam już parcia by auto było wyścigówką, zależy mi bardziej na jak najmniejszej awaryjności i komforcie. Oczywiście jestem świadomy, że za 20k to mogę szukać e38 a nie e65/66. Problem polega na tym, że za bardzo cię wiem jaka jest odpowiednia cena na dzień dzisiejszy za w miarę zdrowe 7er. Widziałem wątek w którym ktos pytał czy za 40k można kupić coś w miarę zdrowego, ale tam była chyba raczej mowa o przedliftach. W takim razie jaka jest kwota która powinna minimalna od której szukać.
    Nie chce kupować byle czego by tylko było nowszym autem.
    A może ktoś z forum bedzie chciał się pozbyć swojej ;)?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Powiem Ci tak, że jak ja kupowałem E65 też chciałem jak najmłodsze czyli 2008r. Jednak trafiła się "moja" igła ;-) z 2006 roku i po oględzinach nie zastanawiałem się nawet chwili i po targach kupiłem ją. Może miałem fart a może po prostu dobrze oceniłem poprzedniego właściciela który widać było że traktował E65 jak oczko w głowie i dlatego teraz odwdzięcza mi się bezawaryjną jazdą. Inną sprawą jest to, że zapłaciłem dużo za swoję 7er...... dla przykładu powiem że można było wtedy kupić E65 po lifcie jakieś 15 tysi taniej niż ja dałem. Także nie zawsze cena decyduje o stanie samochodu ale może sugerować co nie co......trzeba szukać aż się znajdzie Tą jedyną ;-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duchu
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Skąd
    Opole
    No tylko znajdź taka :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    39
    BMW
    545i
    Skąd
    ON L5B
    ogólnie jak cena uszczelniaczy i rurki cie przeraża, to nie wiem dlaczego w ogóle zacząłeś mówić o 745d. Tu to dopiero są koszty... No i silnika do bardzo udanych chyba nie można zaliczyć ;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Właśnie,jak kogoś przerasta wydanie pare tyś na rurke czy usczelniacze to niech lepiej kupi inne auto.Bo potem bedzie biadolił o kosztach.E65 nie dla kazdego jest.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Podobne wątki

  1. Myjka ciśnieniowa - pomoc przy wyborze
    Przez bosman w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 09:56
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 13:07
  3. Co wybrać? Czyli dylemat przy wyborze monitora...
    Przez phmb w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 19:27
  4. [16] Pomocy przy wyborze opon do klekota..
    Przez Kronos w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 19:05
  5. [felgi] Przy wyborze felg do E65 proponuje
    Przez olejus w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •