Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Rozterki przy wyborze silnika

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duchu
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Skąd
    Opole

    Rozterki przy wyborze silnika

    Przyszedł czas na zmiany i chyba dorosłem by stać się posiadaczem 7er, tak jak wspomniałem w przywitaniu jeszcze jestem posiadaczem e39 540 z której jestem bardzo zadowolony. No ale trzeba iść do dalej i padł wybór na e65 lub e66. Generalnie jedna i druga bardzo mi się podoba, mam tylko problem z wyborem silnika. Dlatego chciałbym Was troszkę wypytać lub dostać sugestie co będzie odpowiednim wyborem.
    Na początku celowałem tylko i wyłącznie w benzyniaki, ale po przeczesaniu sieci okazało się, że mają one problemy z rurką chłodzenia (nie do końca kumam o co chodzi) ponoć rozrząd też nie należy do najtrwalszych. Z tego co dowiedziałem się od znajomego to łańcuch jest o połowę cieńszy niż w moim e39(!). Gdybym miał się decydować na 745i czy coś podobnego to w moim wypadku wchodzi w grę tylko LPG. Podejrzewam, że spalanie jest na dość podobnym poziomie jak u mnie czyli około 20l/100km w mieście. Miasto to jest głównie mój teren do przemieszczania, wiec jakby to spalanie najbardziej mnie interesuje. Wiadomo nie oczekuje przesadnej ekonomii ale też nie chcę bez potrzeby przepłacać :).
    Ostatnio miałem okazję przejechać się 745d z 2005 roku i kurde muszę powiedzieć, że jestem w szoku. Jak to auto fajnie się zbiera i jaką ma kulturę pracy. Nie wiem jak to wyglada w przypadku 3.0d w 7er czy nie jest to aby troszke za słaby silnik do takiej krowy ?
    W przypadku diesla boję się jakiejkolwiek naprawy :) w internatach jest wiele opinii, ale wolałbym poznać wasze bo użytkujecie te auta codziennie.
    Podsumowując chciałbym wiedzieć z jakimi bolączkami borykają się wersje benzynowe a jakie majà diesle. Na co muszę być przygotowany lub czego raczej unikać.
    To tyle, byłbym wdzięczny za pomoc :)


    XXXXXX

    W celu reklamy prosimy o kontakt z Administracją.
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 17-04-2015 o 08:36

Podobne wątki

  1. Myjka ciśnieniowa - pomoc przy wyborze
    Przez bosman w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 08:56
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 12:07
  3. Co wybrać? Czyli dylemat przy wyborze monitora...
    Przez phmb w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 18:27
  4. [16] Pomocy przy wyborze opon do klekota..
    Przez Kronos w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 18:05
  5. [felgi] Przy wyborze felg do E65 proponuje
    Przez olejus w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 22:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •