Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Witam wszystkich. E32 740iA

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Nie ma się co bawić...490 to oznaczenie,że kolor jest indyvidual...trzeba jeszcze 7 ostatnich znaków VIN-u...Pod tym kodem kryje się co najmniej kilkadziesiąt...jak nie ponad 200 różnych kolorów i odcieni...a jestem pewien,że tego fioletu też będzie kilka lub kilkanaście rodzajów...trzeba VIN...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    45
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    OK
    Eh... Pozgadywać nie chcą :)

    0490 Lackierung
    = Lackierung in nachtblau-metallic, FE 68-51AX BASF,
    incl. Au

    Od razu pytanie, spotkał ktoś kiedyś taką E32? :)

  3. #13
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Jasne ze tak , podobnie jak makaoblau itd , rzadki kolor owszem

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    45
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    OK
    Ja wyszukując informacji o tym kolorze na E32 natrafiłem tylko na jeden egzemplarz za zachodnią granicą.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Właśnie taka E32 zasiała myśl aby kupić ten model...a zobaczyłem ją w identycznym kolorze jak Twoja w miejscowości Thyboron w Danii nad Morzem Północnym...Wyładowywaliśmy ładunek a ona podjechała na nabrzeże i majestatycznie odjechała...byłem zafascynowany :)
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    45
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    OK
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Właśnie taka E32 zasiała myśl aby kupić ten model...a zobaczyłem ją w identycznym kolorze jak Twoja w miejscowości Thyboron w Danii nad Morzem Północnym...Wyładowywaliśmy ładunek a ona podjechała na nabrzeże i majestatycznie odjechała...byłem zafascynowany :)
    Mogę sobie to tylko wyobrazić :) Ten kolor, stan blachy jak i lakieru przesądziły o zakupie tego konkretnego egzemplarza. Silnik na równi był postawiony, aczkolwiek stan już jego jak i ogólnie mechaniki pozostawia wiele do życzenia... Poprzedni właściciel używał samochodu weekendowo... Do pojeżdżawek... Serce mi pękało jak mieliśmy jechać na jazdę próbną, a ten na zimnym motorze zapiął drugi bieg, tryb sport i pełen gaz po osiedlu... Powiedziałem, że to na mnie wrażenia nie robi i ma tak nie robić, chcę sprawdzić stan techniczny a nie na którym zakręcie lub po którym razie silnik wyskoczy. Długa batalia przede mną, ale już pokochałem ten samochód :) Za niedługo zrobię galerię jak samochód wyglądał zaraz po zakupie i mam nadzieję, że na przestrzeni czasu będzie widoczna zmiana.

    Plan jest prosty. Najpierw mechanika, zobaczymy co ze skrzynią biegów bo są problemy, myślę nad manualem, dalej uszczelnienie silnika jak i jego remont, lecz po gazie to nie wiem czy nie szukać innego, zawieszenie trzeba przeglądnąć, wnętrze jest poszarpane, fotel kierowcy, a raczej to co z niego zostało nie nadaje się nawet do publikowania w internecie. Boczki na nity... Półeczka z lewarkiem zmiany biegów na klej... Błędy świateł, bo sobie ktoś wymyślił postojówki w kierunkowskazach. Ogólnie wszędzie jest coś do roboty :) Ale nie kupowałem ideału pod względem mechanicznym i poza tym lubię pogrzebać przy samochodzie ;) Samochód zostaje ze mną prawdopodobnie na zawsze. Pozdrawiam wszystkich.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    U mnie skrzynia też zaczynała świrować...takie szarpnięcia przy redukcji i przeciąganie...po przelaniu przez nią 20 litrów oleju oraz wymianie filtra chodzi prawie idealnie...są jeszcze czasem leciutkie szarpnięcia ale to już nic takiego...proponował bym zrobić płukankę.Dobrze jakbyś został przy automacie bo będzie wszystko w oryginale i jakoś automat bardziej pasuje do 7er :) .A dlaczego zastanawiasz się nad nowym silnikiem...co z tym jest nie tak?Znalezienie używki M60 w dobrym stanie nie jest łatwe...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    45
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    OK
    Automat też do mnie przemawia, lecz z drugiej strony manual otwiera szereg możliwości jeśli chodzi o jakieś zmiany w silniku, a raczej przy serii nie zostanę. Można powiedzieć, że marzy mi się pójść w ślady forumowego kolegi Zdzira 850I. Ale na początek chyba skorzystam z podpowiedzi i zastosuję te płukanki. A przy silniku to poci mi się przy misce olejowej i ogólnie widać, że ktoś musiał kiedyś nią mocno przyhaczyć. Jest tam ślad po silikonie i nachodzi na silnik... Boję się, że mógł pójść strzał aż na blok silnika i jakiś spaw się tam kryje od spodu. Co do M60 w dobrym stanie... Jeśli nie będzie blok spawany to oczywiście pozostaję przy tym i remont :) Ogólnie to silniczek na zimno chodzi niezbyt ładnie... Na ciepło już lepiej, ale dalej dużo mu brakuje do ideału. Dziwne dźwięki przy wchodzeniu na 1800 obrotów wydobywają się ze skrzyni, ale to raczej bym obstawiał olej, a raczej brak ingerencji w jego stan.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    213
    BMW
    E32 750iL High Line
    Skąd
    Chodzież
    Blog
    8
    Wytrwałości życzę ;') Czeka Cię długa droga :)

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jeżeli chcesz iśc w moje ślady to długa i kosztowna droga

    zacząłbym od remontu silnika koszt około 10k złotych polskich

    szukanie używki mija się z celem bo nie wiesz co kupisz a będziesz miał nominał przynajmniej i nic nie będzie ciekło bo dasz wszystkie uszczelniania nowe w tej cenie

    co do skrzyni manual faktycznie mniej pasuje do 7er ale daje dużo więcej frajdy z jazdy jeżeli auto jest weekendowozem i jest mniej awaryjny aczkolwiek koszt manuala z robotą to tez około 6-7k i potem na to by się przydało nowe sprzęgło i dwumas czyli nastepne 3500zł

    na twoim miejscu zaczałbym od blachy czy jest rdza bo jak jest to sensu reanimacji brak

    jeżeli nie ma to pierwsze co ogarnij automat żeby dożył do momentu kiedy będziesz mógł sobie na manuala finansowo pozwolić potem rób silnik i wnętrze felgi pierdoły zostaw sobie na koniec

    jak zrobisz silnik zrób wydech bo w serii m60 strasznie słabo chodzi dźwiękowo jakby co służe pomoca na priw jakby co patentami na dolot tez służę na priw

Podobne wątki

  1. [E32] Witam e32 740ia
    Przez BOMBEL w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 22:30
  2. [e32] BMW 735il e32 witam wszystkich
    Przez marek1132 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 17:10
  3. [e32] Witam wszystkich, e32 750i V12 Highline
    Przez Lord Lukasz w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 15:23
  4. [e32] Witam wszystkich i moja 730 e32 (nowe zdjecia)
    Przez conrado w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 09:39
  5. [e32] witam wszystkich posiadaczy e32 750iL i innych siódeme
    Przez andrzej66 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •