Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Dolewka oleju w skrzyni- na którym biegu ? zf5hp24

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    hatecraft Jako znawca może napiszesz czemu między Mobilem LT, a Ravenolem 4/5HP jest taka różnica w specyfikacji? Mobil jest półsyntetykiem, a Ravenol syntetykiem. Czyli który jest lepszy dla 5hp24?.
    ZF lifeguard 5 ma na opakowaniu napisane syntetic, więc on też jest syntetykiem.
    Skoro ZF zalewa skrzynie syntetykiem, to czemu Mobil jak zalecany zamiennik produkuje półsyntetyk?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Ja lalem mobila LT i tak juz jezdze dwa lata

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No pamiętam, tylko zastanawiał mnie ten ravenol. Wyczytałem że dość szybko traci swoje właściwości (dla skrzyń 6b) i lubi przeciągać biegi. Tak przy około 50tys km

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz
    Witam. Po wymianie oleju mam pewien problem. Zakupiłem filtr MANN ( zf5hp24). Wymiana przebiegła bez problemowo. Biegi zmienia zdecydowanie płynniej, aczkolwiek borykam się z problemem, mianowicie. Gdy jadę bardzo delikatnie, ( zmiana biegów przy 1500 obr ) Nie dzieję się nic. Natomiast gdy zmieniają się biegi od około 2000 obr, to podczas zmiany biegów słychać taki cichy głos spuszczania ciśnienia (coś w stylu blow off). Co może być powodem? Spotkał się ktoś z czymś takim ?

    Doradzi ktoś ? Dodam iż to jęknięcie odbywa się przy zmianie biegów z 1 na 2 lub 2 na 3, zajęczy tylko RAZ, potem już nic nie słychać. Natomiast gdy zgaszę silnik na 10-20 minut, ruszam, to zajęczy , i tak w kółko. Za mało oleju ? Poziom sprawdzałem przy 36 stopniach i się wylewał przez otwór. Na innym forum bmw ktoś doradzał aby tylne koła delikatnie podnieść i dolać, żeby oleju było troszkę więcej...?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 18-05-2015 o 09:41

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    W inpie zadnych bledow skrzyni nie bylo? Moze to pompa oleju w skrzyni? Mogles wyczyscic solenoidy przy okazji jak otwarta byla

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz
    Błędów brak. Z tego co wiem jęczenie właśnie pochodzi z pompy oleju. Jęczało od razu po wymianie oleju. Odnośnie solenoid to nikt o tym mi nigdy nie wspomniał, więc tam nie zaglądałem :)

    Pytam ponieważ na innym forum BMW ktoś miał identyczny problem, ale nie podał rozwiązania. Więc może komuś tutaj też się to przytrafiło i poda receptę na ten nieszczęsny dźwięk.

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Kiedyś miałem jęknięcia przy zmianie biegów w skrzyni A8 D3 i powodem było sprzęgło.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    Moje pytanie dość zbliżone do tematyki tego tematu, stąd zapytam:
    5HP-18, chciałem sprawdzić poziom oleju, nie ma śruby z boku, jak to ugryźć?

  9. #19
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    hatecraft Jako znawca może napiszesz czemu między Mobilem LT, a Ravenolem 4/5HP jest taka różnica w specyfikacji? Mobil jest półsyntetykiem, a Ravenol syntetykiem. Czyli który jest lepszy dla 5hp24?.
    ZF lifeguard 5 ma na opakowaniu napisane syntetic, więc on też jest syntetykiem.
    Skoro ZF zalewa skrzynie syntetykiem, to czemu Mobil jak zalecany zamiennik produkuje półsyntetyk?
    Do docierania silnika używany jest inny olej niż do eksploatacji. Podobnie ze skrzyniami - po złożeniu w fabryce zalewają Lifeguardem, a przy naprawach "każą" smarować LT.

    Specyfikacja jest określona przez producenta. Skoro Ravenol spełnia (jeśli rzeczywiście spełnia) to różnicy dla skrzyni nie ma.
    A co ja polecam? Właśnie ujeżdżam Ravenol - 3 lata temu jeździłem na LT -- na świeżo różnicy nie ma żadnej. Może z czasem coś wyjdzie, bo zrobiłem ledwo 600 km.

    Moje pytanie dość zbliżone do tematyki tego tematu, stąd zapytam:
    5HP-18, chciałem sprawdzić poziom oleju, nie ma śruby z boku, jak to ugryźć?
    Przez korek w misce - wpisz w google "5HP18 parts" i wyskoczy PDF z oficjalnej strony ZF
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 18-05-2015 o 23:44
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 09:52
  2. [elektryka] ASC ABS nie dziala po wymianie oleju w skrzyni biegów ZF5HP24 ,
    Przez BartekMysza w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 11:47
  3. [skrzynia] Wymiana oleju w skrzyni biegów.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 20:33
  4. [skrzynia] Stan oleju w skrzyni...
    Przez Bashek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 20:32
  5. wymiana oleju w skrzyni?!
    Przez wasyle735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 17:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •