Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Salon BMW na Kurfürstendamm w Berlinie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin

    Salon BMW na Kurfürstendamm w Berlinie

    Dzisiaj byłem w okolicy mojego ulubionego salonu BMW w Berlinie, a mianowicie na szykownej ulicy Kurfürstendamm. Średnio raz do roku odwiedzam to miejsce, bo zawsze są tam jakieś tematyczne wystawy, bądź prezentacje. Bardzo podobała mi się prezentacja M5 i M6, gdzie tematem przewodnim był ogień, moc, szaleństwo, siła itp...

    Tym razem na tapecie było 7er. I to nie tylko najnowszy model! Podziwiać można było E23 w idealnym stanie (lakier miał mniej mikrorysek niż w F01), E38 oraz E66. Pierwsze co zrobiłem, to udałem się do najnowszej F01. Wystawione były chyba dwa najładniejsze kolory - czarny i biały. Posiedziałem sobie z panią hostessą w białej 7er i miałem okazję upewnić się w przekonaniu, że kiedyś sobie takie autko sprawię :) Wygodnie, miejsca jest "w sam raz" - raczej przytulnie i człowiek ma wrażenie pełnej izolacji od otoczenia. Linia szyb jest poprowadzona bardzo wysoko. Jest parę szczegółów, które mnie drażnią - skóra na kierownicy nie jest idealna (wygląda jakby pod nią zbierały się pęcherze powietrza) oraz sporo jest typowo plastikowych elementów wystroju wnętrza, z pięknymi klamkami na czele. Ładne, aczkolwiek głupie i niepraktyczne są uchwyty do zamykania drzwi od środka. No i białe podświetlanie zegarów też trochę nie pasuje do reszty bursztynowych światełek. Nie dowiedziałem się czy można zmienić ich kolor. Pani z salonu nie miała pojęcia, ale potem dyplomatycznie odpowiedziała, że jeśli faktycznie nie da się regulować koloru, to zamawiając Individuala na pewno klient dostanie dokładnie to, co będzie chciał :)

    Ten salon jest jak butik. Można sobie macać i przymierzać do woli, ale konkretnych informacji na temat kosztów nowych zabawek nie można uzyskać. Taka pokazówka-wizytówka marki.

    Nie mogłem oczywiście nie pójść do stojącej nieopodal E38. 750iL na 18" Parallelach. Wygląda jakoś znajomo, ale nie czytałem co jest napisane na tablicach... Zajrzałem przez otwartą szybę do środka, pachnie identycznie jak u mnie. Taki specyficzny zapach siedzeń... Niby wszystko nowe, ale jednak jakoś poniszczone. Brakuje paru elementów, jakiś kawał sklejki na fotelu kierowcy... Z tyłu też coś nie teges. Blacha na drzwiach jakby po ostrym gradobiciu... hmm.... czekaj czekaj..... Czytam opis na tabliczce - jedno z 17 E38, które wzięło udział w kręceniu Bonda z Piercem Brosnanem :) No taaak. To wszystko tłumaczy! Ten akurat egzemplarz miał przerobiony układ kierowniczy i można nim jeździć siedząc na tylnej kanapie, zaraz za siedzeniem kierowcy. Taką też rolę odegrała ta 7er w filmie. Jeździła niby bez kierowcy.

    Drugim ciekawym autem była E32. Dwukolorowa. Stylizowana przez Karla Lagerfelda. Nie lubię typa, ale w tym wypadku tragedii nie ma. Luksus w czystej formie. Nie znam więcej szczegółów dotyczących tego samochodu. W internecie tego po prostu nie ma ;/


    Poniżej kilka fotek, które udało mi się zrobić telefonem:
















    Kokpit w bondowskiej E38:







    A tu Individual Lagerfelda:














    A tu jeszcze coś dla Was, abyście mogli też zajrzeć do siódemek :)

    http://www.bmw.de/module/kurfuersten...ries/start.htm


    Małe podsumowanie - widzę się w nowej 7 :D



    Bym zapomniał. Jako, że pani z salonu trafiła dzisiaj na mega maniaka 7er, udała się do tajemnej skrytki na klucz i ofiarowała mi prospekcik F01. Mała rzecz, a cieszy (w rzeczywistości jest duży ;) )



  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Nooo powiem szczerze, że ta E32 Indyvidual gdyby była cała czarna to by była mega, ale i tak jest ślczna, bo to E32 :)


    Interesuje mnie nazwa czarnego lakieru, jakim ona jest pryśnięta.

    pozdrawiam

    bosman

  3. #3
    No gratuluje!!

    Prospekcik trzymaj - kiedys nabierze wartosci ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Niestety zdjęcia wykonane telefonem nie oddają koloru e32. Dół był w kolorze bakłażanu :) (teraz już sam nie wiem. A może to była czerń...) . Nadal szukam na internecie jakichś zdjęć tego modelu, ale nie mogę znaleźć.


    Tu filmik między innymi o owym 750iL (przewińcie na 6:06)

    http://de.youtube.com/watch?v=zVtkaDNipcU

  5. #5
    7ka
    Gość
    kazda z tych co pokazales jest mega!

    a katalog mamy chyba taki sam ;)

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    no i relacja git......
    a prospek mam taki sam w wersji polskiej ;D
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Fantastyczne maszynki :)

  8. #8
    Piekne auta :) Fajne miejsce relaksu ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •