Witam pomóżcie w prawidłowym zdiagnozowaniu dpf od jakiegoś czasu znaczyło mi przybywać oleju w silniku nie są to jakieś duże ilości ale postanowiłem znaleźć przyczynę, padło na dpf ponieważ jeżdżę nadystansie 18km do pracy codziennie i silnik czasami nawet się nie zagrzewa gdy dojeżdżam na miejsce. Wnioskuję więc ze oleju przybywa przez to że przerywania przerywam proces wypalania. Więc tak wczoraj włączyłem temperaturę silnika z ukrytego menu i jadąc do domu miałem 87stopni Max ale praktycznie cały czas obwodnica 70km/h, dojezdzajac pod dom spadła do 84stopni. Nie wiem czy to coś niepokojącego sprawdzę nastemnym razem bo może auto po prostu się jeszcze nie zagrzało, ale do rzeczy podlaczylem iste wczoraj i znalazłem opcję żeby zregenerować lub wymienić na nowy, oraz wszedłem w sterownik silnika i pokazało ze ostatnie wypalanie było 384km temu temperatura przed kat 113℃ a przed dpf103℃, ciśnienie 8.99 mbar wszystko to na wolnych obrotach i temperatura silnika 70℃. Jakie testy musze przeprowadzic jeszcze zeby stwierdzić stan filtra? Na weekend pewnie będę robił większą trasę to zrobię wymuszone wypalanie z 2 razy. Czy jest opcja w iscie która pokazuje Ilość sadzy w dpf?
Auto e65 3.0d 2008f