Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Diagnostyka dpf

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Diagnostyka dpf

    Witam pomóżcie w prawidłowym zdiagnozowaniu dpf od jakiegoś czasu znaczyło mi przybywać oleju w silniku nie są to jakieś duże ilości ale postanowiłem znaleźć przyczynę, padło na dpf ponieważ jeżdżę nadystansie 18km do pracy codziennie i silnik czasami nawet się nie zagrzewa gdy dojeżdżam na miejsce. Wnioskuję więc ze oleju przybywa przez to że przerywania przerywam proces wypalania. Więc tak wczoraj włączyłem temperaturę silnika z ukrytego menu i jadąc do domu miałem 87stopni Max ale praktycznie cały czas obwodnica 70km/h, dojezdzajac pod dom spadła do 84stopni. Nie wiem czy to coś niepokojącego sprawdzę nastemnym razem bo może auto po prostu się jeszcze nie zagrzało, ale do rzeczy podlaczylem iste wczoraj i znalazłem opcję żeby zregenerować lub wymienić na nowy, oraz wszedłem w sterownik silnika i pokazało ze ostatnie wypalanie było 384km temu temperatura przed kat 113℃ a przed dpf103℃, ciśnienie 8.99 mbar wszystko to na wolnych obrotach i temperatura silnika 70℃. Jakie testy musze przeprowadzic jeszcze zeby stwierdzić stan filtra? Na weekend pewnie będę robił większą trasę to zrobię wymuszone wypalanie z 2 razy. Czy jest opcja w iscie która pokazuje Ilość sadzy w dpf?
    Auto e65 3.0d 2008f

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Czy to normalne ze przejechałem 18km i temperatura silnika była Max 79℃ później spadła do 69℃ (pod koniec trasy kiedy wjechalem w teren zabudowany) dodam że na dworze 4℃ i jechałem obwodnica praktycznie ze stalą prędkością nie przekracAjac 2000 rpm.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Jezeli nie osiaga min 86-88 stopni to termostat do wymiany.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    W poniedziałek osiągnęło 87 ale jak wyjechałem na moją ulicę i zaczęłem hamować silnikiem to spadło poniżej 80. Tylko zastanawia mnie czy to normalne ze sa takie wachania temperatury miałem wcześniej passata i jak doszło do 90℃ to już tak zostało, fakt nie było cyfrowego wyświetlacza i dokładnie nie wiem jaka była temperatura, ale wskazówka stała w miejscu.

    No i sprawa chyba rozwiązana dzisiaj podczas godzinnej jazdy temperatura wachala się między 79℃ a 84℃ więc termostat do wymiany później regeneracja dpf może się uda go uratować.
    Dużo przy tym roboty? I czy trzeba kodowac coś?


    Edytuj posty!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 15-04-2015 o 19:39

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Właśnie przerabiałem temat, bo u mnie auto też się nie chciało zagrzać więcej, niż 85st.C i to nawet przy ostrym pędzlowaniu po 200km/h na autostradzie. U mnie mimo, że temperatura nie zostawała osiągnięta, to regeneracja dpf zachodziła. Resztę masz w wątku: http://7er.pl/showthread.php/13597-N...778#post483778
    U Ciebia natomiast, skoro przybywa Ci oleju, to regeneracja się załącza, ale nie jest zakańczana z powodu braku warunków.

    Na moje oko przerywasz regenerację. Zostanie ona przerwana, a komputer pokazuje tylko ukończone regeneracje. Puść się w dłuższą trasę (min. 50km ciągiem gdzieś krajówkami, albo jakąś inną trasą szybkiego ruchu) i sprawdź odczyt regeneracji. Mi DIS 17km po regeneracji pokazuje opór 6,9mbar na wolnych obrotach (ostatni odczyt).
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 28-06-2015 o 18:27

Podobne wątki

  1. [elektronika] Diagnostyka - Kraków
    Przez BOSS302 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 10:43
  2. [silnik] diagnostyka komputerowa
    Przez artur81 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 21:53
  3. Od kiedy jest DPF w e60 530d?
    Przez BMW MANIA w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 18:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •