Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Myjka ciśnieniowa - pomoc przy wyborze

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488

    Myjka ciśnieniowa - pomoc przy wyborze

    Witam Was.
    Mam zamiar kupić na wiosnę myjkę ciśnieniową dla swojej baBuni :)
    Podejrzewam, że część z Was posiada takie ustrojstwa w domu.
    Wybrałem model, który mnie interesuje.
    Chodzi mi głównie o to aby oprócz podstawowych funkcji , posiadał również podgrzewanie wody do mycia auta w zimę. Mam dość jeżdżenia na bezdotykówki zimą i czekanie po 30 minut aż dziadki umyją swoje fiesty i lanosy :x

    Co myślicie o tym urządzeniu ???

    http://www.karcher.pl/pl/Produkty/Do...i/11851010.htm

    Do tego oczywiście pistolet ze zbiornikiem na aktywny płyn wytwarzający aktywną pianę, oraz szczota do felg.

    Może jest jakaś inna alternatywa z Karchera ? ? ?

    Co do firmy do zdecydowałem się na Karchera , słyszałem , że produkują bardzo dobre myjki i mają dobrze działający serwis.


    pozdrawiam

    bosman

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Dobry temacik, tez jestem zainteresowany choć posiadam jedną taką najslabszą bodajże BOSH "Aquatak 10" to z tego co mi wiadomo lepiej kupic AQUATACK 100.
    Czekam na wasze propozycje tak jak przedmówca Bosman

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Swego czasu Evan kupował takie i warto poszukać na forum .....

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Kaercher K8 to potega :D napewno bedziesz zadowolony ;)
    Tylko nie zblizaj pistoletu do auta bo powgniatasz sobie blachy nie mowiac juz o masakrze czujnikow PDC- to urzadzenie jest naprawde mocne ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Kaercher K8 to potega :D napewno bedziesz zadowolony ;)
    Tylko nie zblizaj pistoletu do auta bo powgniatasz sobie blachy nie mowiac juz o masakrze czujnikow PDC- to urzadzenie jest naprawde mocne ;)
    Masz rację , ona daje bardzo wysokie ciśnienie. Myślę , że oprócz zestawu do mycia auta będę musiał dokupić do tego lancę regulowaną na 3 rodzaje ciśnień.
    Swoją drogą dla mnie to lepiej jak jest o wysokim ciśnieniu, zawsze można użyć do mycia klinkieru na elewacji czy ścieżek i podjazdów z poz-bruku przy domu.
    Patrzałem na inne na stronie Kacrchera i nie widzę , albo nie mogę się doczytać czy inne modele mają również podgrzewanie wody.

    Dzięki chłopaki za odzew.

    Może Evan jeszcze coś od siebie dorzuci :)


    pozdrawiam

    bosman

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Odświeżę trochę temat. Jako że już niedługo będzie wiosna czas pomyśleć nad jakąś myjką. Powiedzcie mi czy jest sens kupowania czegoś takie np. z LIDLA http://www.youtube.com/watch?v=64E_8Fuv9DM , dodam że nie będe mył jakiś mocno zabrudzonych aut...Dokupił bym do tego pianownicę i może coś by z tego było ?

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Tak czy siak, jeśli myjka będzie na zimną wodę, to ręczne myć będziesz musiał. Myjka pomoże przy płukaniu i w trudno dostępnych miejscach, ale bez ciepłej wody samym ciśnieniem i pianą aktywną nic nie zdziałasz. A myjki z ciepłą wodą to wydatek kilku tysięcy złotych. Ja mam w domu myjkę MacAllister 140Bar, trochę żałuję że nie dopłaciłem do podobnego parametrami, ale jednak lepszego Karchera, choćby ze względu na szybkozłączki przy akcesoriach, lepsze, elastyczniejsze węże itp. W pracy Karcher z grzaniem wody i daje radę ;)

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Wiadomo grzana woda to już bajka ale ja niestety 4-5 k na myjkę nie wydam ;) a kupno używanej która pracowała na myjce przez ostatnie kilka lat dzień w dzień tez mi nie pasuje ;). Zimna woda może da radę na letnie okurzone/zapylone autko...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    W takim razie, wolałbym zaoszczędzić na kupnie takiej myjki, a co 2-3 dni umyć auto na myjce za 5-10zł, przy stacji paliw, czy czymś podobnym ;) Sam się czasami przyłapuję na tym, że zamiast wyciągać myjkę, rozwijać wodę, prąd, potem to sprzątać, to wolę umyć na 10zł w kilka minut przy stacji paliw :)

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    740i E38
    Skąd
    L-ca.
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Odświeżę trochę temat. Jako że już niedługo będzie wiosna czas pomyśleć nad jakąś myjką. Powiedzcie mi czy jest sens kupowania czegoś takie np. z LIDLA http://www.youtube.com/watch?v=64E_8Fuv9DM , dodam że nie będe mył jakiś mocno zabrudzonych aut...Dokupił bym do tego pianownicę i może coś by z tego było ?
    Mam tak myjke,kosztowala w zeszlym roku niecale 400zl i jak za ta kase jest naprawde dobra,do amatorskiego uzycia raz na tydzien nie ma sensu kupowc czegos lepszego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •