Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: E65 Spadek mocy, muli nie przyspiesza na full gazie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    2
    BMW
    e65
    Skąd
    Żukowo

    Angry E65 Spadek mocy, muli nie przyspiesza na full gazie

    Witam mam problem ze swoja e65 3.0d 2004r a mianowicie

    Problem polega na przyspieszaniu zarowno z miejsca jak i przy wiekszej predkosci. Gdy wciskam kick downa auto normalnie redukuje bieg oczywiscie zalezy od danej predkosci ale ciagnie do 4-5 tys obrotow a licznik stoi w miejscu auto wgl nie przyspiesza albo bardzo bardzo powoli. To samo sie dzieje jak pedal gazu wduszam tuz przed kick downem z tym ze nie zawsze tak jest. Czasami ma kopa tak ze wbija w fotel od razu i wszystko smiga normalnie.. Jak ostro go przepale to tez smiga jak nalezy ale na to trzeba kilkunastu kilometrow i troche paliwa ;p Dodam ze w czasie gdy oboroty ma w okolicach 4-5 tys to spalanie pokazuje 10l na economizerze jakbym tego gazu nie dusil az tak.. Dodam tez ze dwa razy wysiadajac z auta po jego ostrym pilowaniu zaczelo dymic spod samochodu i lekko smierdzec dym wydobywal sie jakby spod kierowcy bo przy drzwiach sie wydobywal.. Podejrzewam filtr czasteczek stalych badz przewody paliwowe jedno z dwoch do czyszczenia z tego wzgledu ze auto dziala jak nalezy po przepilowaniu badz zalezy od tego jak odpale.. raz dobrze raz nie dobrze.. z reguly jest po prostu zle... Zauwazylem tez wieksze spalanie o jakis litr poltora.. Moge nagrac filmik w razie potrzebny byle tylko znalezc przyczyne..

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    27
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Leszno
    Na poczatek podepnij kompa i daj znac co wyszlo.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    żaden komputer nie pokarze Ci że kolektor wydechowy jest dziurawy :)
    Bogdan prawdopodobnie masz dziurawy kolektor wydechowy który nie zbiera ciśnienia odpowiedniego do mocy czy napędzenia turbiny ten dym o którym piszesz wiąże się z rozwarstwienia 2 częsći kolektora wydechowego z którego wydobywa się smród oraz dym dodatkowo masz prawdopodobnie popękane przewody ciśnienia. Wszystko to przerabiałem u siebie. Sprawdz czy lewa strona silnika pod spodem jest brudna czarnym dymem. Oczywiście to 1 rzecz jaka mi do głowy przychodzi. Przy piłowaniu auto ma czasami moc to jest normalna rzecz przy kolektorze przy lekkiej jeżdzie nie czuć tej mocy. Koszt kolektora około 600 zł ja kupiłem żeliwny i jestem zadowolony. Czas wymiany około pół dnia + sprawdzenie turbiny i łopatek. Koszt węży 20-50 zł.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    25
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    Lębork
    Moe tez byc czujnik cisnienia doladowania . Chyba ze juz po klopocie ?? jak tak to ciekawy jestem co wyszlo ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    Panowie czy ten objaw który już od dłuższego czasu mi się pokazuje to czas na regeneracje konwentera?
    Objawy:
    1. Wskazówka od obrotomierza skacze max 1 mm do gory i doł na luzie ,,N,, i też na ,,D,, z wisnietym hamulcem
    2. oraz skacze jak równo jadę np 80 km/h lub 70 widać jak skazówka leciutenko skacze doł i góra
    3. czuc tez bylo jak jechalem rowno i nagle lekko prawie nie wyczuwalnie auto przyspieszalo zwalnialo do 70 przyspieszalo i zwalnialo KONWENTER?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez KleMarine03 Zobacz posta
    Panowie czy ten objaw który już od dłuższego czasu mi się pokazuje to czas na regeneracje konwentera?
    Objawy:
    1. Wskazówka od obrotomierza skacze max 1 mm do gory i doł na luzie ,,N,, i też na ,,D,, z wisnietym hamulcem
    2. oraz skacze jak równo jadę np 80 km/h lub 70 widać jak skazówka leciutenko skacze doł i góra
    3. czuc tez bylo jak jechalem rowno i nagle lekko prawie nie wyczuwalnie auto przyspieszalo zwalnialo do 70 przyspieszalo i zwalnialo KONWENTER?
    Falowanie przy tych predkosciach wskazuje na sprzeglo hydrokinetyczne.

    Przy uszkodzonym sprzegle nie zawsze wystepuje blad.

Podobne wątki

  1. Spadek mocy ?
    Przez slim w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 17:36
  2. Spadek mocy przy gazie wciśniętym na 100%
    Przez joe white w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 12:56
  3. [Stag] Słabo przyspiesza na gazie
    Przez e4r5t w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 18:50
  4. [mechanika] nie chce palic! spadek mocy!
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 15:51
  5. [mechanika] Spadek Mocy
    Przez Armani w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 12:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •