Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: E38 728iA - Olej silnikowy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL

    Post E38 728iA - Olej silnikowy

    Witam Szanowne Grono,
    Po nabyciu E38 chciałbym dokonać koniecznych wymian -filtry oleje itd.
    Auto ma 350 tys przebiegu,
    OD 2011 latało na Castrol 5w30
    a przez ostatni rok na MOBIL 1 5W-30 ESP Formula

    Ja do tej pory swoje auta zalewałem AMS oil lub Motulem - z tym że to były diesle
    Teraz chciałbym również wlać Motula.
    Dodatkowo co myślicie o preparacie Liqui Molly CERA TEC - Krążą opinie że bardzo dobry środek.
    Z góry dzięki

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin1981m
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    30
    BMW
    728 e38
    Skąd
    częstochowa
    Cześć,

    Jeśli nic Ci się nie dzieje z silnikiem tzn. kompresja, dymienie, głośność to zalewaj o podobnej lepkości, ewentualnie trochę wyższej, np. 5w40 (syntetyczny). Nie ma sensu kombinować z dodatkami jeśli silnik jest w dobrej kondycji. Jeśli planujesz założyć LPG to pomyśl nad częstszą wymianą oleju, nie więcej niż po 10000 km na wymianę albo 5W50 mobila-ja zalałem taki mimo, że nie wiedziałem jaki syntetyk był wcześniej. Na gazie zawsze będą wyższe temperatury w silniku i olej będzie się szybciej starzał. Jak dla mnie osobiście i podkreślam z mojego pktu widzenia, dodatki do oleju są żeby nabić kasę producentom albo podratować silnik na krótki czas, jak coś się dzieje to dodatki nie pomogą.

    pozdrawiam,

    Marcin

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    24
    BMW
    e38
    Skąd
    Gdynia
    ja od siebie moge zaproponowac dodatkowo plukanke rowniez z firmy Liqui Moly, niekiedy naprawde duzo pomagaja,

    szczegolnie jesli latalo na oleju castrol ktory nie jest wcale dobry jakosciowo, pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Tak tez pewnie zrobię.
    Płukanka LM + motul x-clean 5W-30
    Powinno byc ok.
    Gazu nie mam zamiaru zakładać. Dlatego wybrałem silnik 2.8

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    24
    BMW
    e38
    Skąd
    Gdynia
    ja np. bylem bardzo zadowolony z oleju shell helix 5w40, spelnia normy BMW LL01 a kosztuje 90zl za 4L,

    do naszych e38 wcale nie trzeba lac oleju spelniajacego norme LL04, to jest norma do DPF i takich roznych dziwactw ;) wiec nie przeplacaj za x-clean, a wez poprostu x-cess, jezeli tak bardzo uparles sie na Motul - a ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Tak słyszałem ze x-cess równie dobry.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    oczywiscie,ze tak
    lać tego X-cessa i tyle
    z michy scieka praktycznie caly olej do zera
    takze ta plukanka to tak troche na wyrost,po prostu odkrecic korek,odczekac z 10-15 minut az scieknie dokładnie wszystko z michy i zalac swiezym,pamietajac oczywiscie o wymianie filtra

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez kat Zobacz posta
    z michy scieka praktycznie caly olej do zera takze ta plukanka to tak troche na wyrost
    Po 1. Czy w Katowicach nie używa się klawiszy Shift i Alt, a przede wszystkim polskich znaków interpunkcyjnych??? Jest Ci bez różnicy czy robisz komuś laske czy łaskę???
    Po 2. Widać, że nie masz bladego pojęcia do czego służy płukanka, więc następnym razem postaraj się nie wprowadzać kolegi w błąd.

    Orzeł, kup płukankę i nawet się nie zastanawiaj. To Twoja pierwsza wymiana oleju w tym aucie, więc nie wiesz co tak naprawdę jest tam zalane i ile czasu tam już jeździ. Co do Cera-Teca, osobiście nie używam, ale są na tym forum użytkownicy, którzy tego specyfiku używają od lat, a których opinię cenię. Na podstawie tych opinii można przyjąć, że silnikowi Cera-Tec na pewno nie zaszkodzi.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Po 1. Czy w Katowicach nie używa się klawiszy Shift i Alt, a przede wszystkim polskich znaków interpunkcyjnych??? Jest Ci bez różnicy czy robisz komuś laske czy łaskę???

    to akurat zły przykład i cytowany,więc tez wypada uzyć odpowiednich znaków

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Po 2. Widać, że nie masz bladego pojęcia do czego służy płukanka, więc następnym razem postaraj się nie wprowadzać kolegi w błąd.
    oczywiście,jakoś moje auta żyją od lat bez specyfików i płukanek
    ale kto zabroni
    podobnie jak użycie ceramizera

    każde wyrażenie swojego zdania odmiennego od całej reszty to takie włożenie kija w mrowisko

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Każde pieprzenie bzdur wzbudza taką reakcję. Dodatkowo, każda próba wpisywania siebie z tego powodu w rolę męczennika będzie skutkowała zdwojeniem takich reakcji.

    Tego czy Twoje samochody jeżdżą nadal niestety nie wiemy, ale ciężko mi wyobrazić sobie sytuację żeby człowiek, który nie potrafi prawidłowo ogarnąć klawiatury komputera i interpunkcji mógł konkurować pod względem wiedzy i doświadczenia z całym sztabem badawczym jednego z najlepszych producentów oleju.

Podobne wątki

  1. Jaki olej silnikowy do 3.0 V8
    Przez FIVE w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 20:37
  2. [silnik] Olej silnikowy - diesel e65 3,0
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 17:14
  3. Olej silnikowy ?
    Przez krystianpee w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 13:23
  4. Wyrzuciło cały olej silnikowy!
    Przez arek.krk w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •