Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: E38 728iA - Olej silnikowy

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL

    Post

    Ok,
    dzięki za informację.
    Co do płukanki, to faktycznie, jak ma coś wypłukać (uszczelki) to lepiej niech to się stanie teraz, i pokaże co jest do zrobienia, niż jak pojadę w trasę,
    i dopiero będzie problem.
    dzięki za sugestie.
    Udało się mi dotrzeć również do właściciela auta (dzięki temu Forum), który odsprzedał je gościowi od którego ja je nabyłem, więc historia "olejowa" jest mi powiedzmy znana...przynajmniej przez ostatnie 3 - 3,5 roku.
    ale płukanka też nie powinna zaszkodzić.
    pozdrawiam

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    51
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kraków/Krzeszowice
    @tuczi77
    Z całym szacunkiem ale chyba piszesz tak tylko aby potwierdzić swój przydomek w avatarze?

    Forum chyba jest od tego alby dyskutować i swoje spostrzeżenia i opinie głosić? I jak nie ma argumentów to trzeba gnoić za interpunkcje? I w dodatku mało "elegancko". Przykre dodatkowo jak robi to "Mod".
    No chyba, że to jest kółeczko wzajemnej adoracji to ja nie mam już pytań...

    A z ceramizerami i innymi magicznymi specyfikami co tak jak z Yeti. Podobno to działa.
    Ktoś stosuje i chwali? Super!
    Ktoś nie stosuje? Też dobrze!
    Bo co? Jak nie zastosuje to mu korba bokiem wyjdzie? Bzdura...

    I trzeba mieć strasznie wybiórczą świadomość żeby nie zdawać sobie sprawy, że właśnie takie molochy korporacyjne nie tylko z branży moto ale też z innych np. farmaceutycznej mają taki PR żeby konsumentowi zamącić w głowie i wcisnąć produkt. Ważne są tylko słupki w kolumnie "przychód". A ludzie to łykają jak głodny pelikan.

    Żeby nie było OT to nie wiem jakim cudem mój drugi samochód bez stosowania żadnych płukanek, ceramizerów i innych wynalazków przeżył ponad 50 wymian oleju i żyje. Pół mln na blacie, dziury w podłodze ruda wyżarła ale silnik działa i nie chce przestać. Da się? Ano da...
    W aktualnym tez nie stosuje. Czy będę wyklęty?

    A na koniec zacytuje stare indiańskie powiedzenie: "Ludzie jedzcie gówna bo miliony much (w sztabach badawczych) nie mogą się mylić!"

    HOUGH!


    Tak wiec kolego orzeł_man, zrób jak uważasz za stosowne. Czy zastosujesz czy nie to i tak będzie dobrze.
    Ważne byś sam był spokojny i miał luz psychiczny ze wszystko zrobiłeś dobrze i miał z tego satysfakcje.
    Szerokiej drogi i zadowolenia z rzędowej szóstki :)

  3. #13
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Irek spoko, chłopaki widać jeszcze w życiu silnika żadnego nie rozebrali :)
    pozdrawiam Bartek

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    24
    BMW
    e38
    Skąd
    Gdynia
    co do plukanek to nie zgodze sie ze jest to jak z yeti ;)

    mialem kiedys mazde 626, zalana byla 15w40, i lykala ponad litra na 1000, dymila na niebiesko i kompresja nie byla zaciekawa,
    uzylem plukanki agresywnej LM, do tego zalalem 5w40 i co ? dymienie ustalo, branie oleju takze, pierscienie musialy odzyskac swoja elastycznosc, widocznie byly zapieczone i od tego czasu przekonalem sie do tego specyfiku ;) pozdrawiam

  5. #15
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Post

    Cytat Zamieszczone przez macheck Zobacz posta
    Forum chyba jest od tego alby dyskutować i swoje spostrzeżenia i opinie głosić? I jak nie ma argumentów to trzeba gnoić za interpunkcje? I w dodatku mało "elegancko". Przykre dodatkowo jak robi to "Mod".
    No chyba, że to jest kółeczko wzajemnej adoracji to ja nie mam już pytań...
    Ja nie mam argumentów i gnoję za interpunkcję? Interpunkcję wytknąłem i przeszedłem do argumentów. To że ktoś w swoim następnym komentarzu zamiast do argumentów odniósł się do wytykania błędów i dostał poprawkę to raczej nie moja wina ;)
    Mało elegancko? Jak ktoś nie ogarnia takich spraw jak interpunkcja i klawiatura to "po elegancku" raczej nie zrozumie. Poza tym to nie Wersal ani spotkanie dyplomatyczne...
    Że MOD to robi? A przepraszam, to kto miałby to robić? Nie uważasz, że właśnie od tego jest moderator?



    Cytat Zamieszczone przez macheck Zobacz posta
    A z ceramizerami i innymi magicznymi specyfikami co tak jak z Yeti. Podobno to działa.
    Ktoś stosuje i chwali? Super!
    Ktoś nie stosuje? Też dobrze!
    Bo co? Jak nie zastosuje to mu korba bokiem wyjdzie? Bzdura...
    Czy ja gdzieś napisałem, że jak nie zastosuje to mu korba bokiem wyjdzie czy to tylko twoje fantazje? Czy ja w ogóle gdzieś zachęcałem do stosowania? Napisałem, że na pewno nie zaszkodzi, a pomiędzy tym a np. "gorąco polecam" jest zasadnicza różnica. Nie uważasz?



    Cytat Zamieszczone przez macheck Zobacz posta
    I trzeba mieć strasznie wybiórczą świadomość żeby nie zdawać sobie sprawy, że właśnie takie molochy korporacyjne nie tylko z branży moto ale też z innych np. farmaceutycznej mają taki PR żeby konsumentowi zamącić w głowie i wcisnąć produkt. Ważne są tylko słupki w kolumnie "przychód". A ludzie to łykają jak głodny pelikan.
    Skoro taki z ciebie hipster to lej więc do auta olej mineralny albo najlepiej rzepakowy. Przecież to też olej! W ten sposób zagrasz na nosie tym przebrzydłym korporacjom i ich ośrodkom badawczym, które próbują wydrenować twoją kieszeń z pieniędzy ;)



    Cytat Zamieszczone przez macheck Zobacz posta
    Żeby nie było OT to nie wiem jakim cudem mój drugi samochód bez stosowania żadnych płukanek, ceramizerów i innych wynalazków przeżył ponad 50 wymian oleju i żyje. Pół mln na blacie, dziury w podłodze ruda wyżarła ale silnik działa i nie chce przestać. Da się? Ano da...
    W aktualnym tez nie stosuje. Czy będę wyklęty?
    Dlaczego?
    Po 1. dlatego, że również nie rozumiesz na czym polega i jak działa płukanka.
    Po 2. dlatego, że pewnie nie posłuchałeś mojej rady i zamiast oleju rzepakowego lałeś jakiś dobry.
    Po 3. dlatego, że pewnie nie dałeś sobie wmówić, że można jeździć bez wymiany oleju po 30 albo i więcej tys. km
    Po 4. dlatego, że miałeś ten silnik wiele lat i wiedziałeś co do niego wlewasz i co jaki czas to wymieniasz.
    Stosowanie płukanki w silniki przy wymianie oleju po kupnie uważam za NIEODZOWNE właśnie w związku z punktem 4. Poza tym, tak jak już napisał Orzeł, po płukance wyjdą wszelkie nieszczelności uszczelkowe.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 10-04-2015 o 08:37

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Jasne,
    zrobię jak uważam, mimo wszystko oczywiście dzięki za opinie i komentarze.
    Na moją pierwszą wymianę poleci płukanka, później dam sobie spokój jak będę w pełni świadomy czym zalane auto.
    Co do ceramizera, dam sobie spokój, faktycznie te auta latały w latech 90/ początek 2000 po setki tysięcy bez żadnych dodatków.

Podobne wątki

  1. Jaki olej silnikowy do 3.0 V8
    Przez FIVE w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 20:37
  2. [silnik] Olej silnikowy - diesel e65 3,0
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 17:14
  3. Olej silnikowy ?
    Przez krystianpee w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 13:23
  4. Wyrzuciło cały olej silnikowy!
    Przez arek.krk w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •