Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Awaria elektrozaworu EDS3 w ASB

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Czyli cos tu lezy po stronie tego EDS3 ktory byl bledem w INPA (posty powyzej)
    Hatecraft a te brazowe zaworki ktore podmienilem u siebie w plycie sterujacej za co sa odpowiedzialne? (3szt brazowe)
    Jakby nie patrzec prosciej jest kupic nowy zawor EDS3 niz bawic sie w sprawdzanie aparatura o ktorej piszesz ;)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Czyli tj kiedys mialem bledy EDS3 w inpa cos z nim jest nie tak. Najtansza opcja bedzie chyba kupic nowy zawor?

    A te 3 brazowe zawory ktore ruszalem czym steruja w skrzyni?

  3. #13
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jeśli nie pomieszałeś przy wkładaniu, to możesz wymienić EDS3 na nowy.

    A czym sterują MVki - z głowy nie powiem. Trzeba by mieć schemat... Nie ma tak prosto, że np. MV1 to I bieg, a MV1+MV2 to III bieg, etc.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    tego EDS3 nie ruszylem nawet, dopiero mnie o tym uswiadomiles w ktoryms poscie powyzej :) bo mialem schemat odwrocony do gory nogami czyli wypadlo na to ze podmienilem miejscami ktorys z tych trzech brazowych zaworow :) a wychodzi na to ze EDS3 schowal sie jako czarny zaworek ktory jak byl tak jest na swoim miejscu a mozliwe ze jest winowajcą iz czasem bo to nie zawsze czuc ze tak zmieni dziwniej bieg czyli mniej elastycznie i to tylko przy zmianie z 3 na 4 czyli tak jak mowisz odpowiedzialny za to jest EDS3 ktory miał blad u mnie w inpa "pressure controller EDS3"

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    No to dzisiaj znowu bachlo bledem Transfailsafe, oczywiscie wczesniej odczuwalem przez chwile jakby poslizg obrotow jadac do przodu pomalu na D, pozniej juz nie moglem jechac (obroty rosly predkosc znikoma). Dodam ze na R dzialalo wszystko bezproblemowo. No i tak sie dokulalem do garazu , schowalem auto i na chwile obecna nie wyjezdzam (jutro podlacze komap i sadze ze bedzie PRESSURE CINTROLER EDS3" blad)
    Teraz moje pytanie czy kupic nowy zawor samemu wymienic i sie dowiem czy to wlasnie on zawodzi? Bo jakby nie patrzec miesiac lub dwa miesiace temu bylo podobnie i ustalo.

    Czy jechac do nieznajomego mi zakladu gdzie robia ASB gdzies w innym miescie bo u mnie nie ma,ale obawiam sie zostane potraktowany odgornie remontem calej skrzyni (w najgorszym wypadku tylko na papierze bo skad mam wiedziec ze nie zrobia mnie w konia, a takie przypadki tez byly)

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    48
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Polska
    I uporałeś się z tą skrzynią? U mnie jest chyba podobnie:)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Tak wymienilem cala skrzynie :) z wielka pomoca Hatecrafta :)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Robil ktos z Was kiedys test Solenoidow skrzyni biegow mierzac ich ohmy miernikiem?
    Nie koniecznie tj na obrazku. Ja mierzylem przy otwartej misce skrzyni podczas wymiany oleju.
    Wszystko sie zgadza poza MV1,MV2,MV3 maja u mnie po 22ohmy a nie jak w tabeli min 30ohm.
    Czyli to znaczy ze te elektrozawory juz koncza swoj zywot?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Musisz czekać aż Hatecraft Ci odpisze albo pisać bezpośrednio do niego bo chyba nikt inny nie jest w stanie pomóc.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Sam bym sobie pomogl gdybym mial na wierzchu plyte sterujaca z polifta ale niestety mam dwie z przedlifta :D

Podobne wątki

  1. kierunkowzkazy -awaria
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2020, 11:18
  2. [silnik] awaria 3.0d
    Przez simon1984 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 22:17
  3. [elektryka] Opis wtyczki do elektrozaworu wody
    Przez oizo_pl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 16:44
  4. awaria
    Przez chortom w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 13:29
  5. Awaria
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2008, 12:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •