Witam.

Opisuje od razu co i jak.
Skrzynia po rozpoczęciu jazdy działa idealnie. Po około 10km wyświetla błąd skrzyni czyli getriebe fehler i zostaje mi tylko 3 i 4 bieg. Jak ręcznie przełożę w pozycję 2 to mam i dwójkę. Skrzynia starsza bez tiptronica.
Jak zatrzymam się, zgaszę, wyciągam kluczyk, zamykam, otwieram, palę i znów 10km wszystko pracuje idealnie. Żadnego ślizgania się, szarpania, wariowania obrotów, opóźnionej zmiany etc.
Ktoś może ma jakieś sugestie?

Dodatkowe info to że ,zimą padał czujnik abs bo asr i abs czasem świeciły i wariował prędkościomierz. Kilka razy tak się przytrafiło i ustało. Jednak miesiąc temu padł i kropka. Abs nie działa. Jednak licznik pokazuje ok. Sprawdziłem i tylny prawy jest martwy. Jednak wszystko reszta działała jak należy cały miesiąc. Ostatnio jednak wyskoczył błąd.

Pada któryś wtrysk LPG bo nie rowno chodzi na wolnych, kuleje, wzrosło spalanie. Jednak na Pb jest ok. Myślałem że może od tej nie równej pracy, jednak jeden dzień jeździłem tylko na Pb i to samo, błąd jest. Nie sprawdzałem poziomu oleju ale sprawdzę, choć to na pewno nie tu problem. To jakaś usterka elektryczna.

Gdzie szukać przyczyny, co ewentualnie sprawdzić?
Co może być powodem pojawienia się tego błędu?