Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: jak zmienic zegary?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    jak zmienic zegary?

    Witam, czy ma ktoś może jakąś instrukcje jak zdjąć zegary, potrzebuje wymienić podświetlenie bo już prawie zdechło i chciałbym założyć ringi na zegary? czy do tej operacji trzeba wypiąć akumulator?, najlepiej jakby była dokładna instrukcja krok po kroku. Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    oj taka instrukcja to mi też by sie przydała. u mnie kosmetyka, tarcza chwilowego spalania jest popękna tak że w nocy nic nie widać :(

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Jareknes
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    69
    BMW
    E32 iA M60b30
    Skąd
    DZG xxTL Zgorzelec
    Wyjecie jest proste tzn odkrecasz dwie srubki i wysuwasz zegray do przodu ,mozna to zrobic bez zdjetej kiery ale to dosc upierdliwa operacja ale wykonalna( przy montazu pekla mi szybka :( ) Latwiej zdjac kiere i tu jezeli masz poduche odpinasz aku jezeli nie to luzik wykrecasz kiere i robisz sobie z zegrami co chcesz ja wlasnie ringi zakladalem a to efekt

    Noblesse oblige

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    a takie mały szczegół jak zdjąć kierownice? mam wersje bez poduszki.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Jareknes
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    69
    BMW
    E32 iA M60b30
    Skąd
    DZG xxTL Zgorzelec
    O :) wyjmujesz klakson i tam w glebi czai sie nakretka na klucz rurowy 22 :)
    Noblesse oblige

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Ringi zmienija wygląd zegarów moim zdaniem bardzo na plus:) Pożądna robota :) ja musze wszytskie żarówki wymienić bo slabiutko świeci lub czasami w ogóle. Jeszcze takie małe pytanie czy podświetlenie zegarów jest na oddzielnym bezpieczniku niz podświetlenie konsoli środkowej?

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez orson
    ...bo slabiutko świeci lub czasami w ogóle... czy podświetlenie zegarów jest na oddzielnym bezpieczniku niz podświetlenie konsoli środkowej?
    Szczerze powiem ze nie wiem czy na tym samym, ale raczej tak. Skoro podswietlenie czasem dziala z czasem nie, to wymien zarowki a zegarach. Polecam zdjecie kierownicy. Mniej nerwow.

    Jesli ktos ma kierownice z poduszka, to odkreca sie ja dwoma torxami tx27. Pozniej pojdzie gladko. Akku nie trzeba odpinac, tylko nalezy wyjac kluczyk ze stacyjki. Nic sie nie stanie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    a żarówki, gdzie takie dostać, gdzie szukać:P cale z tym plastikiem czy sama żarówkę należy wyjąć?

  9. #9
    Wyjmiesz sama zarowke z oprawki. Nie ma problemu.

    Powiem szczerze ze zarowki bezcokolowe (chyba 1.2 W) dostaniesz w dobrym sklepie. Ja kupilem w ASO, bo mam najblizej ;)

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    A ja mam kierownice z poduchą i wyjmuję to bez zciągania kierownicy, bez uszczerbku.

    2 śrubki do wykręcenia (u góry szkła), zdejmujesz osłony kolumny kierownicy, bo troche mogą przeszkadzać i wysuwasz element/zegary, wypinasz kostki/piny, wsuwasz element w kierownice, tzn. w pustke w kierownicy i obracasz kierownicą w lewo, aż łatwo wyjmiesz zegary.

    Dużo szybsze i łatwiejsze niż demontaż i montaż poduchy i kierownicy. :>
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •